Kako efikasno ublažiti glavobolju? Isprobajte ovaj trik (VIDEO)
Podeli vest
Jedna korisnica TikToka podelila je savet kako ublažiti glavobolju rekavši da ruke i noge treba staviti u vruću vodu. Njenu metodu podržavaju i lekari.
Korisnica TikToka je u svom videu savetovala one koji pate od čestih migrena i glavobolja.
Profesionalna fotografkinja venčanja Šajla Herington, otkrila je tri glavna znaka da brak neće potrajati.
14.09.2023
12:45
Ona je savetovala onima koji pate od čestih glavobolja i migrena da potapaju stopala u vrelu vodu, objašnjavajući da će to ublažiti bol.
Njenu tvrdnju je ubrzo potvrdio lekar za akutne i hronične bolove iz Merilenda, dr Kunal Sud.
U videu žena kaže da je oduvek patila od migrene i da je u ovoj jednostavnoj proceduri konačno našla malo olakšanja. Jednostavan postupak, za razliku od većine lekova protiv bolova nema apsolutno nikakvih neželjenih efekata.
Doktor Sud je objasnio da topla voda deluje na bol jer pomaže u širenju krvnih sudova u stopalima, uzrokujući da više krvi teče iz glave u donje ekstremitete, a kada krv stigne do stopala, pritisak u glavi će se smanjiti.
Video sa ovim neobičnim savetom brzo je stekao veliki broj pregleda, a mnogi korisnici su u komentarima podelili svoja iskustva.
„Moja migrena je nestala za oko 10 minuta bez ikakve neprijatnosti“, glasio je jedan komentar. „Odlučio sam da probam i prošle nedelje, pa sam potopio noge u toplu vodu 10 minuta i uspelo je; glavobolja se javila tek četiri sata kasnije, ali je bila mnogo blaža nego inače“, podelio je drugi korisnik.
Foto: Shuuterstock
A direktorka klinike Integrative Headache Medicine u Njujorku, Lauren R. Natboni, objasnila je razliku između migrene i glavobolje.
Migrena je neurološka bolest koju karakterišu ponavljajuće epizode teških glavobolja, često praćene preteranom osetljivošću na svetlost i zvuk i mogu izazvati mučninu i povraćanje.
- Možda će trebati vremena da se pronađe kombinacija terapija koja je najefikasnija za vas - rekla je Natboni za New York Post.
Dodala je i da često istražuje različite strategije sa svojim pacijentima dok ne pronađe ono što najbolje funkcioniše za njih, od lekova do promena načina života i alternativnih terapija.
Dolaskom hladnijih meseci sasvim je logično da trendi ružičastu, žutu ili narandžastu zamenimo tamnijim bojama. Ove jeseni u trendu će biti sve nijanse smeđe.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izrael je pristao na prekid vatre između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, preneo je Si-En-En, ali se situacija na terenu i dalje ne smiruje, pošto Izrael i Iran upravo razmenjuju udare, dok protivvazdušna odbrana deluje iznad Jerusalima.
Na društvenoj mreži Iks, jedan od gledalaca Informer televizije podelio je isečak večerašnjeg izveštavanja našeg reportera Vladimira Savića koji se nalazio ispred tajkunske televizije N1, zbog protesta zaposlenih, a koji je tom prilikom sreo propalog političara Srđana Milivojevića.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom prvog Kolegijuma naše televizije komentarisao situaciju u tajkunskim medijima, gde je nastala prava histerija među zaposlenima zbog dolaska novih vlasnika i direktora Junajted medije, a potom je izneo ponudu za dugogodišnju voditeljku N1 Natašu Miljlović.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
U Nemačkoj tokom Vaskrsa, mir i odmor građana strogo su zaštićeni, pa i naizgled bezazlene stvari, poput pravljenja buke, mogu se kazniti i do 50.000 evra.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je u jučerašnjem izveštaju istakla da približno 20 odsto slučajeva tuberkuloze u Evropi ostaje nedijagnostikovano ili neprijavljeno, dok je i u Srbiji zabeležen rast.
Ministar odbrane Bratislav Gašić najavio je da bi ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka u Srbiji moglo da počne krajem ove ili početkom naredne godine, uz trajanje služenja od 75 dana.
Milan P. (77) koji je danas ranjen u Obrenovcu kada ga je unuk B.P. nožem izbo, a potom ubio njegovu partnerku Mirelu M. (51), zvao je njenu advokaticu i pretio joj smrću.
Roditeljima maloletnog ubice iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine izbo nasmrt svog druga Andreja Simića (13), nastavljeno je danas u Višem sudu u Nišu, a kako navode oni koji znaju šta se dešavalo u sudnici, ponašali su se kao roditelji Koste K.
B.P. (16) izbo je danas u porodičnoj prodavnici dedu Milana P. (77) koji je teško ranjen i njegovu partnerku Mirelu M. (51) koja je preminula na reanimaciji u Domu zdravlja u Obrenovcu. Maloletni krvnik se vratio na mesto zločina, gde je savladan od strane policije.
Velika Britanija je naredila hitnu evakuaciju vojnog osoblja iz Iraka, dok Francuski predsednik Emanuel Makron sazvao je za sutra ujutru hitnu sednicu Saveta za nacionalnu odbranu kako bi se razmotrila eskalacija krize u Persijskom zalivu.
Sjedinjene Države su trenutno usred žestokih pregovora o Iranu, dok se ultimatum Teheranu približava datumu isteka, izjavio je američki predsednik Donald Tramp, a prenose mediji.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Rijaliti učesnice Maja Marinković i Stanija Dobrojević ušle su u žestok sukob, kada je Stanija zbog uvreda poručila Maji da će njenog oca Takija Marinkovića strpati u zatvor.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar