MILO POKUŠAVA DA OTME RELIKVIJE SPC DA BI IH PRODAO VATIKANU!?! Kako je desnica Jovana Krstitelja uopšte dospela na Cetinje
Podeli vest
U povesti o relikvijama nema i ne može da bude beznačajnih detalja. Put najvećih svetinja dug 2000 godina poznat je u opštim crtama. Međutim, i do dan-danas neki segmenti i dalje su tajna
Takva je jedna priča o tome kako su svetinje koje su spasavali od boljševika dospele u Kopenhagen, u ruke majke poslednjeg ruskog cara — carice Marije Fjodorovne.
Mitropolit Amfilohije i sveštenstvo koje je služilo Svetu liturgiju u crkvi na Zlatici, privedeni su nešto posle 11 sati i još uvek se, kako saznajemo nalaze u Centru bezbednosti
12.04.2020
13:43
Poznato je da su 1919. godine, pre nego što su crveni osvojili grad Gatčina, svetinje koje su se nalazile u mesnom Hramu bile tajno prenete preko najbliže granice u Estoniju. Njih je bukvalno na rukama izneo starešina hrama u gradu Gatčina, otac Jovan Bogojavlenski, koji je kasnije postao duhovnik ranijeg ruskog patrijarha Aleksija Drugog. Potom se svetinjama gubi svaki trag sve do kraja 1921. godine, kada su se na čudesan način obrele u Danskoj u rukama carice udovice. Ovi dokumenti su originalni dokaz. Sada znamo ko je, kako i u kakvim okolnostima uspeo da carske svetinje vrati u ruke Romanova.
MILO ŽELI DA PRODA NAJVEĆU SVETINJU ZA 150 MILIONA DOLARA, SRBIJA I RUSIJA GA RASKRINKALE! Koliko moraš biti zao da trguješ rukom Jovana Krstitelja?!
Dakle, vratimo se rukopisima. Godine 1920. mladi grof Pavel Grabe obreo se zajedno sa svojom porodicom u izgnanstvu u Kopenhagenu, gde se i zaposlio u velikoj danskoj spoljnotrgovinskoj firmi. Rukovodstvo kompanije neočekivano donosi odluku da mladog čoveka službeno pošalje u Estoniju. Tamo se mladić upoznaje sa danskim konzulom koji u prestonici Estonije vodi veoma neumeren način života. U jednoj od bilijarnica u Talinu, mladom Grabeu prišao je nepoznat čovek koji se po svoj prilici predstavio lažnim imenom – knez Iščejev. Reči koje je neznanac malo kasnije rekao mladiću, Pavel Grabe je zapamtio za čitav život:
- Promislu je ugodno da Vi svojoj Otadžbini učinite neprocenjivu uslugu. Vi, rekao je osećajno, imate jedinstvenu priliku da ova blaga prenesete na bezbedno mesto, da ostanu očuvana sve dok car ponovo ne stane na čelo države. Poseban značaj ovih relikvija je u tome što one potvrđuju legitimnost monarhije u očima njenih podanika!“
Proći će nekoliko dana i novi poznanik Pavla Grabea pokazaće mladom čoveku mesto gde se dve godine skrivaju najvažnije svetinje hrišćanskog sveta. Plan spasavanja relikvija bio je ovakav: nagovoriti ili ucenom prinuditi danskog konzula da svetinje pošalje diplomatskom poštom u Kopenhagen. Noću, vezanih očiju, mladog Grabea dovoze u neki ženski manastir. Tu je čovek, koji se krio pod prezimenom Iščejev, još jednom mladog grofa podsetio na značaj koji svetinje imaju za ruski presto:
- Kada dođe vreme da se obnovi monarhija, rekao je knez zamišljeno i kao da rasuđuje sa samim sobom: ove relikvije dobiće ogroman značaj za one koji ih budu posedovali... Ovo blago nije bezbedno u Estoniji. Boljševici, vlada Estonije, a najvažnije, Vatikan i Ruska pravoslavna crkva van granica Rusije, čak i Malteški vitezovi i sam Bog zna ko sve još – verujte mi – traže i žele da zavladaju ovim relikvijama radi vlastitih ciljeva, političkih i svakojakih drugih. Samo drago kamenje je uistinu kao iz bajke i vredi čitavo bogatstvo. Pre ili kasnije neko će otkriti gde su skrivene. Eto zašto moramo da ih dostavimo na sigurno mesto...
Nakon što su ove reči izrečene, Grabe je prvi put ugledao relikvije koje je potom morao da skriva ispod kreveta sve dok popustljivi danski konzul ipak nije stavio diplomatske pečate na poštanski sanduk koji je poslat u Kopenhagen. Proći će gotovo sto godina kada će, sada već bivši predsednik Crne Gore i bivši premijer bivše Jugoslavije, nevoljno potvrditi reči koje je 1921. godine, kasno noću u nepoznatom estonskom manastiru, izrekao čovek koji se skrivao iza imena kneza Iščejeva.
Tako se Cetinju se nalaze tri velike hrišćanske svetinje, a upravo su one jedan od ključnih razloga zašto Milo Đukanović sramnim Zakonom o slobodi veroispovesti želi da preotme imovinu i svetinje SPC. Relikvije imaju nemerljivu vrednost, o čemu je svojevremeno govorio i bivši predsednik Crne Gore Momir Bulatović, navodeći da su Malteški vitezovi samo za jednu od njih nudili čak 150 miliona dolara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mitropolit Amfilohije i sveštenstvo koje je služilo Svetu liturgiju u crkvi na Zlatici, privedeni su nešto posle 11 sati i još uvek se, kako saznajemo nalaze u Centru bezbednosti
Pet porodica tragično stradalih u padu nadstrešnice 1. novembra u Novom Sadu do sada su se javno oglasile i osudile pokušaje opozicije sakrivene iza studenata da tragediju koriste u političke svrhe i za izazivanje nereda širom Srbije.
Profesorka Olja Čokorilo, šef Katedre za vazduhoplovna prevozna sredstva na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, uputila je snažnu poruku studentima, kolegama i građanima Srbije povodom aktuelnih dešavanja u zemlji.
Studenti iz Pionirskog parka oglasili su se večeras, rekavši da ostaju na ovom mestu, da žele da se, kako kažu, bore za svoje znanje i pravo da se čuje njihov glas.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je da je uvek spremam za proveru legitimiteta i da izbori i referendum mogu da budu organizovani za nekoliko meseci.
CRISPR-Cas9 metoda uređivanja gena poslužila je kineskim naučnicima sa akademije Henanske, kao i njihovim saradnicima, da bi po prvi put stvorili mirisni kikiriki.
Poseta manastiru Ostrog, koji je posvećen Svetom Vasiliju Ostroškom predstavlja hodočašće za sakog hrišćanina, ali i duhovnu avanturu, zato što je smešten visoko u steni, a godišnje ga poseti stotine hiljada vernika i turista iz svih krajeva sveta.
Bračni par Slavko (56) i Slađana (43) Dimitrijević iz sela Bela Zemlja kod Užica dogovorili su se da zajedno izvrše samoubistvo, a Srbiju su više puta potresle vesti o bračnim parovima koji su odlučili da sebi presude u isto vreme.
Bračni par Slavko (56) i Slađana (43) Dimitrijević iz sela Bela Zemlja kod Užica dogovorili su se da u četvrtak zajedno izvrše samoubistvo tako što će popiti veliku količinu lekova i u telo ubrizgati veću dozu insulina. Slavko je u porodičnoj kući pronađen mrtav, dok je njegova supruga Slađana prebačena u bolnicu i lekari joj se bore za život.
Proslavljena streljačica, Ivana Maksimović, trenutno živi u Dubaiju gde joj se muž Danilo Anđušić bavi košarkom. Gledajući njene fotografije na Instagramu, možemo da zaključimo da uživa, što se odražava i na njen izgled koji je nikada lepši.
Jelena Đoković, supruga srpskog tenisera Novaka Đokovića, podržala je blokadere i huligane koji bi da ruše Srbiju i to iz velelepne vile iz Marbelji. Jelena, koja plaća porez u Monaku, je na svom Instagram nalogu podelila nekoliko fotografija sa protesta, uz nedvosmislenu poruku da je uz ljude, koji, nažalost, žele da prave haos po Srbiji. Potom je objavila i video uz pesmu "Pada Vlada".
Fudbaler Borusije Dortmund i reprezentativac Austrije - Marsel Zabicer, doživeo je povredu kolena i za njega je sezona prema prvim informacijama završena.
Tijana Vukotić glumila je ćerku Ljubiše Samardžića u seriji "Policajac sa Petlovog brda", ali je ubrzo nakon uspeha u ovoj seriji nestala sa javne scene.
Glumica Eva Longorija proslavila je 50. rođendan, ali njen mladolik izgled i dalje ostavlja ljude u neverici. Mnogi kažu da izgleda upola mlađe i da i dalje pleni svojom lepotom, šarmom i energijom.
Narodna verovanja o biljkama prenose se s kolena na koleno, a neka su opstala i danas. Dok se bosiljak smatra blagoslovenim i poželjnim u domu, određene biljke, poput bagrema, nikako ne bi trebalo saditi blizu kuće.
Ako vas zanima koja je poza idealna za to da žena postigne orgazam, pravi odgovor dalo je dvoje naučnika, nakon što su posmatrali protok krvi prema klitorisu tokom različitih seksualnih aktivnosti kod ispitanika.
Andrej Atijas, suprug pevačice Anabele Atijas, objavio je na svom Instagram profilu scene sa današnjih protesta koji su u jednom trenutku postali nasilni, ali to ne čudi ako se uzme u obzir njegova prošlost.
Lepa Lukić je istakla da joj je neostvarena želja da postane majka, ali da joj je ipak sa druge strane drago što nije dobila dete, jer kako je rekla, ne zna kakvog bi "giliptera" rodila.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar