SRAMNO I PONIŽAVAJUĆE ZA CEO SRPSKI ROD! Evo kako Milošević pokušava da se opere ŠTO IDE NA ZLOČINAČKU PROSLAVU "OLUJE"!
Podeli vest
Očito da Milošević ne shvata da on ne predstavlja samo sebe, nego ceo srpski narod i da Oluja za Srbe nije njegovo traumatično iskustvo, već težak zločin etničkog čišćenja
Odluka Borisa Miloševića, funkcionera SDSS i potpredsednika hrvatske vlade iz redova srpske manjine, da sledeće nedelje bude u Kninu na obeležavanju godišnjice, tj. proslavi akcije „Oluja“ - tokom koje je pre 25 godina iz te zemlje proterano oko 250.000 Srba, a oko 1.800 ubijeno ili nestalo - u najmanju ruku je skandalozna i naišla je na veliku osudu srpeke javnosti.
Bivša predsednica Vlade Hrvatske Jadranka Kosor smatra da bi bilo važno da pre odlaska u Knin, na obeležavanje godišnjice vojno-policijske akcije „Oluja“, potpredsednik Vlade Hrvatske i predstavnik srpske nacionalne manjine, Boris Milošević, jasno kaže da „Oluja“ nije bila etničko čišćenje
U svom postu na Fejsbuku objasnio je zašto je tako odlučio.
- U Knin idem otvorena srca, iskreno, s nadom da ova Vlada može napraviti taj tako važan korak, korak prema budućnosti, boljem društvu, društvu razumevanja, poštovanja i tolerancije i da možemo izaći iz rovova u kojima smo ukopani. Nakon 25 godina potrebno je prestati s mržnjom, prestati s ratom - napisao je u postu na Fejsbuku.
Očito da Milošević ne shvata da on ne predstavlja samo sebe, nego ceo srpski narod i da "Oluja" za Srbe nije njegovo traumatično iskustvo, već težak zločin etničkog čišćenja.
Isto to rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić i dodao da se Srbija zalaže za bolje odnose sa Hrvatskom, ali da oni ne smeju da budu ponižavanje Srba i srpskog naroda.
- Ne znam kakvu odluku će doneti, ali naše je da kažemo da ne mozemo taj gest da podržimo - rekao je Vučić povodom poziva srpskim predstavnicima od strane hrvatskih zvaničnika.
Post Borisa Miloševića, kojim pravda svoju skandaloznu odluku, prenosimo u celosti:
Priča jednog Srbina iz Hrvatske:
U Knin dolazim kao potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske zadužen za ljudska prava. Kao član Vlade, Srbin iz Hrvatske, svjestan opterećenja ratnog nasljeđa u društvu koje osjećaju Srbi u Hrvatskoj, ali ne samo oni, nego i svi građani Republike Hrvatske, moram razmišljati racionalno i odgovorno te pokušati doprinijeti boljem društvu i građenju kulture mira.
Nije mi bilo lako donijeti ovu odluku kako zbog privatne obiteljske tragedije, tako zbog svih onih Srba koji su u Oluji nekog izgubili, onih koji su u izbjeglištvu kao i onih koji su se vratili iako im je proces povratka opstruiran. Sudbinu tih ljudi dobro znam jer skoro cijeli profesionalni i politički staž, proteklih 18 godina, pomažem u rješavanju njihovih problema.
Ovih dana dok sam razmišljao što učiniti prisjetio sam se svojeg doživljaja Oluje. Samu Oluju sam dočekao u rodnom Šibeniku, brinući tih dana za oca koji je bio mobiliziran kao hrvatski vojnik, za svoje prijatelje koji su bili u Hrvatskoj vojsci, kao i za rodbinu koja je bila na drugoj strani.
Zahvaljivao sam tih dana Bogu što se otac vratio živ i zdrav i što su svi koje sam poznavao bili dobro.
Nakon što je otac demobiliziran odlazili smo na selo Bribirske Mostine gdje sam svjedočio pljački napuštenih srpskih kuća. Obilazili smo babu, očevu majku koja je ostala nakon Oluje tamo živjeti. Nije htjela napuštati svoju kuću, nije htjela poći ni k nama u Šibenik.
Početkom rujna otišao sam u Rijeku zbog fakultetskih obaveza. Sedmog rujna kasno popodne nazvala me sestra. Išla je s ćaćom obići babu.
Našli su je mrtvu, bila je ubijena vatrenim oružjem iz neposredne blizine. Ubojica je pronađen slučajno zbog vlastitog bahaćenja, smatrajući da nitko neće istraživati ubojstvo 'četnikuše', kako je sam rekao. Osuđen je na 7,5 godina, da bi izašao za 3,5 godine, nakon što je dobio predsjednikovo pomilovanje.
S teretom ove obiteljske tragedije, pa i kroz bol mojeg pokojnog oca, odluku da idem na obilježavanje Oluje u Knin mi je bilo još teže donijeti. Meni, koji sam dobio Domovnicu tek nakon Oluje premda sam rođen i cijeli život živio u Šibeniku.
U Knin idem otvorena srca, iskreno, s nadom da ova Vlada može napraviti taj tako važan korak, korak prema budućnosti, boljem društvu, društvu razumijevanja, poštovanja i tolerancije i da možemo izaći iz rovova u kojima smo ukopani. Nakon 25 godina potrebno je prestati s mržnjom, prestati s ratom.
Foto: Beta
A rat za mnoge u društvu, nažalost, nije gotov, i to najbolje znaju djeca srpske nacionalnosti koja u svojim školama moraju trpjeti stigmu zbog nečeg s čime ni njihovi roditelji nemaju veze, i koja moraju osjećati krivnju samo zato što su Srbi. Baš kao što je to osjećala moja generacija tijekom i nakon rata.
Idem, jer želim olakšati njihovu budućnost. Idem jer mislim da je sazrio trenutak da politika razumijevanja i poštovanja drugog pobijedi politiku mržnje.
Oluja nije samo vojno-redarstvena akcija, ona je i golema kolektivna trauma. Za Hrvate je ona simbol početka dugo žuđenog mira i prestanka okupacije, za Srbe je ona trauma početka novog egzodusa, stradanja, straha, neizvjesnosti i nemogućnosti povratka u svoje domove.
Svjestan sam da moj dolazak u Knin neće kod većine promijeniti dva različita pogleda na Oluju, ali sam voljan prihvatiti svaku gestu koje ide ka tome da zajedničkom tolerancijom i uvažavanjem sami sebe potvrdimo kao demokratsko društvo koje može ostvariti suživot i prosperitet, bez obzira na svaku razliku, pa tako i onu u tumačenju zajedničke povijesti.
Od mog odlaska u Knin, puno je važnije graditi atmosferu pomirenja i dijaloga u kojem kao društvo moramo priznati i prihvatiti sve žrtve bez obzira na nacionalnost - napisao je na Fejsbuku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
boris milosevic ili kako se vec zove ne moze da predstvlja nas prognane srbe 5 augusta u kninu moze samo da ide u svoje licno ime da im kaze hvala za fotelju i time da kao ,,srbin,,opravda etnicko ciscenje.
bilo bi dobro da je to samo taj ,,srbin,,sjetimo se slicnih srba od 1918 pa na ovamo koji su 2 puta te iste hrvate stavili pod kisobran pobjednika......ja znam da ovo necete objaviti kao i mnoge moje komentare al sad mi je lakse kad sam ovo napisao...
Njemu se otac borio na strani ustasa pa nije ni cudo sto slavi Oluju, ali doci ce Kosava po sve njih, samo polako, za koju godinu, nece zaoad doveka imati nadmoc koja se vec sada vidljivo topi.
Једно ми није јасно: ако иде у окупирани Книн на ПРОСЛАВУ усташког чишћења срба из ндх, а у циљу помирења, хоће ли и он тамо да ђипа уз томпсона и хистерично да кличе "за дом спремни"?!? Пошто сви знамо да је то обавезна иконографија и штимунг исте?И како ће тиме помоћи "помирењу"? И још нешто: управо слушам извесног радета вељановског на петоколонашкој Н1! Уби се човек да оправда овог несрећника, а потом ламентира због измена назива улица у Бг. Као, изгубићемо космополитски карактер престонице, и ето, вређамо комшије зато што атентатор на сотониног шегрта павелића добија улицу!! Па докле више ДА ОВО ТРПИМ У СОПСТВЕНОЈ ЗЕМЉИ? П.С. РУКА ТИ СЕ ПОЗЛАТИЛА СОКОЛЕ СРПСКИ БЛАГОЈЕ ЈОВОВИЋУ!
Sad napadate Borisa Miloševića, koji uopšte nije kriv za Oluju, niti za zločine koji su tamo počinjeni od strane Hrvatske, već oni koji nisu prihvatili plan Z-4 i koji su pobegli u Beograd a ostavili narod u Kninskoj krajini. Zašto ne govorite i pišete o pravim izdajnicima srpskog naroda?! Oluja je samo posledica tvrdoglavosti i političke nezrelosti i gluposti tadašnje elite, koja je predvodila Krajinu, ali i glavešina u Beogradu, koji su ostavili srpski narod, ne samo u Krajini već i u Slavoniji i zapadnom Sremu, da bi na kraju uveli sankcije Srbima u Bosni! To je ISTINA a sve ostalo je LAŽ!
Vlado promasao si temu, ovde se ne radi o Srbima koji su izdali RSK, no, ovde se radi da jedan srpski politicar, danas, posle 25 godina posle zlocinacke vojne akcije "Oluja" svojom odlukom podrzava zlocinacki poduhvat i zlocine nad Srbima, Boris Milosevic svojom odlukom pljuva i vredja srpske zrtve, vredja izbeglice, covek svojom odlukom itekako priznaje neo-ustaski zlocind nad Srbima i resio da slavi taj zlocin, a takodje kao pravi Hrvat, pravda se i nema stida.
Podnesi ostavku covece. To je isto kao da si rekao da JASENOVAC nije postojao. Ne dozvoli da ti se preci okrecu u grobovima. Ako odes dozvolices im da od tebe zahtevaju druge stvari. Nema zaborava fasistickim zlodelima.
Nemušto mi deluje njegovo obrazloženje, ali nemam ništa protiv njegove odluke. Ako misli da će to doprineti nekim boljim odnosima, u redu. Meni je veći problem vaš idiotski naslov. Naime, mi ćemo uvek smatrati tu akciju zločinačkom i to je fakat, ali...realno, oni su tom akcijom uspešno oslobodili deo svoje teritorije. Pitanje svih pitanja je, zašto je srpski narod doveo sebe u mat poziciju, zašto su slušali razne idiote i tako zapečatili sudbinu, zašto...ima toga još, ali šta sad vredi.
"kRAJIŠNICI" su imali "krajiški referendum", još 1990, nakon što su protjerali SVE Hrvate iz te tzv "krajine", njih 250 000. Ali to se nekako stalno "zaboravlja" spomenuti. Pitam se zašto ??? I taj referendum je "prošao" sa 100% glasova ZA. "Referendum" da SVI oni žele živjeti u "srbiji". I eto, sad žive u srbiji. Referendum je "uspio" :)))
On ne predstavlja Srbe iz Hrvatsle nego one jadnike koji Hrvatsku priznaju apriorno bez uslova. Njegov otac je bio hrvatski vojnik. Ogromna većina Srba iz hrvatskih gradova nije na to pristala i otišla je u Srbiju ili treće zemlje.
Bivša predsednica Vlade Hrvatske Jadranka Kosor smatra da bi bilo važno da pre odlaska u Knin, na obeležavanje godišnjice vojno-policijske akcije „Oluja“, potpredsednik Vlade Hrvatske i predstavnik srpske nacionalne manjine, Boris Milošević, jasno kaže da „Oluja“ nije bila etničko čišćenje
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa ponudila je Ukrajini da Sjedinjene Države preuzmu kontrolu nad polovinom njenih rudnih resursa, uz mogućnost raspoređivanja američkih trupa na mestima njihove eksploatacije, prenosi En-Bi-Si njuz, pozivajući se na izvore iz administracije u Vašingtonu.
Ruske snage intenzivirale su ofanzivu na istočnom frontu, prepolovivši ukrajinske linije odbrane kod Kurahova u oblasti Dnjepropetrovska. Ukrajinski Generalštab objavio je da se broj ruskih napada povećao čak 2,5 puta, pri čemu je tokom dana zabeleženo 250 borbi, a najintenzivniji sukobi odvijaju se u pravcu Pokrovska.
Gošća INFO JUTRA na Infomer TV kod novinarke Katarine Odalović bila je ministarka za brigu o porodici brigu i demografiji koja je govorila o pokušaju obojene revolucije u Srbiji.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a ove večeri u fokusu je bio rusko-ukrajinski sukob. Tokom emisije emitovana je i reportaža novinara i ratnog izveštača Igora Damjanovića iz Ukrajine.
Medicinski zvaničnici upozoravaju da se taoci ostavljeni u Gazi suočavaju sa trajnim invaliditetom zbog nelečenih povreda, a oslobođeni zarobljenici sugerišu da je jedan od njih, Alon Ohel, koji je srpski državljanin, u opasnosti da izgubi vid, javlja danas Tajms of Izrael.
Alen Pongrac, poreklom iz Apatina, koji je godinama gradio život u Švajcarskoj, odlučio je da se sa suprugom i dvoje dece vrati u Srbiju, uprkos svemu što je u inostranstvu stekao.
Od jutros je u Srbiji hladno i tmurno vreme, tako da temperature na većini teritorije nisu prešle nulti podeok Celzijusove skale, a uskoro stiže i novi talas padavina, dok se prolećne temperature očekuju krajem meseca.
Novljanin Šćepan Roganović (36) likvidiran je pre pet godina na stepenicama koje vode ka Kanli kuli u Herceg Novom, a egzekutor i njegov saučesnik pobegli su nakon zločina na motoru. Porodica Roganović i dalje oplakuje Šćepana, a sada je u crnogorskim novinama osvanula čitulja povodom petogodišnjeg pomena.
Pred Posebnim odeljenjem za suzbijanja korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušan je Dušan Rafailović zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio konverziju i prenos imovine koju je pribavio kriminalnom delatnošću u nameri da prikrije i lažno prikaže njeno nezakonito poreklo, u čemu mu je pomogao Miladin N.
Na svečanosti povodom Dana državnosti Srbije, predsednik Aleksandar Vučić uručio je Zlatnu medalju za hrabrost „Miloš Obilić“ posthumno ubijenom policajcu Nikoli Krsmanoviću (34) iz Loznice. Odlikovanje je primila njegova majka Ljiljana Krsmanović.
I. N. (69) preminuo je dok su vatrogasci gasili požar na njegovim automobilima u krugu jedne fabrike u Ljukovu. Nesrećnom čoveku izgorela su tri vozila, a onda ga je izdalo srce, saznaje Informer.
Sportski direktor Partizana, Zoran Savić, razočaran je zbog odluke sudija da se Ajzei Kenanu ne dosudi nesportska greška u finalu Kupa Radivoja Koraća.
Košarkaš Crvene zvezde Nikola Kalinić u jednom trenutku večitog derbija sprečio je Karlika Džonsa iz Partizana da ustane sa parketa, tako što ga je uhvatio za glavu dok je plejmejker crno-belih ležao na terenu.
Košarkaški savez Srbije je objavio saopštenje u kome se zahvaljuje svima koji su učestvovali u organizaciji Kupa Radivoja Koraća, kao i klubovima učesnicima.
Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, uručio je odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama povodom obeležavanja Sretenja, Dana državnosti Srbije. Odličje je posthumno dodeljeno i reditelju Miloradu Milinkoviću.
Holivudski superstar Tom Kruz nedavno je u Londonu viđen sa znatno mlađom koleginicom, kubansko-španskom glumicom Anom de Armas. Njihov susret izazvao je brojne glasine.
Venčanja širom sveta često uključuju neobične, ali vrlo simbolične običaje koji se razlikuju od kulture do kulture. Evo nekoliko najčudnijih i najzanimljivijih.
Biljke mogu pozitivno da utiču na energiju prostora, privlačeći sreću, novac i ljubav. Neke biljke posebno simbolizuju ljubavne veze i romantiku, pa su odličan izbor za dom.
Patike su savršen spoj udobnosti i stila, jer se lako uklapaju u različite kombinacije, od ležernih farmerki do elegantnih blejzera. Evo 6 stilova patika koje se lako uklapaju u svaku odevnu kombinaciju.
Sin pevačice Cece Ražnatović, bokser Veljko Ražnatović, u skladnom braku je sa Bogdanom Ražnatović, sa kojom ima trojicu sinova, Željka, Krstana i Isaiju.
Među učesnicima "Elite" dugo se šuškalo da je Sofija Janićijević bacila oko na Gastoza, a ona je sada priznala Mileni Kačavendi da ga je pratila godinama pre ulaska u rijaliti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar