Evropa će se ugušiti u krvi, Ukrajina je samo zagrevanje! Povampireni zli duhovi prošlosti kreću u konačni obarčun sa Rusijom!
Podeli vest
Za SAD je rat u Ukrajini samo zagrevanje pred ozbiljan okršaj u kome će se Rusiji suprotstaviti vojske nekoliko zemalja NATO-a odjednom, a glavni protivnik biće nemačke trupe, izjavio je Aleksej Fenenko, profesor Moskovskog državnog univerziteta, istoričar i doktor političkih nauka.
- Ne tako davno su objavljeni arhivski dokumenti iz kasnog staljinovog vremena. Bilo je veoma zanimljivih materijala o početku Hladnog rata oko 50-ih, a drug Staljin je rekao sledeće: njihov Hladni rat je po mnogo čemu bio veliki blef. Zato što nemaju drugu kopnenu vojsku. Možemo mirno da spavamo dok Zapad ne napravi drugu kopnenu vojsku. Samo bombardovanje, čak i atomsko bombardovanje, ne može dobiti rat. Pa idemo sa bombama preko okeana, ali šta je, strogo govoreći, sledeće? Nema veze. Sledi kolaps UN, pa kolaps sistema koji je nama i Sjedinjenim Državama dao privilegovana mesta u svetu. Zašto i kome ovo treba? A ako jeste, onda je zadatak Amerikanaca bio drugačiji – da nađu veliku kopnenu vojsku za rat sa našom zemljom - naglasio je istoričar.
SAD kuje planove da podele Ukrajinu duž Dnjepra, uz uključivanje teritorije koju kontroliše Kijev u evroatlantsku zajednicu, izjavio je ukrajinski biznismen, TV voditelj, i aktivista „Majdana“, Andrej Palčevski.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov razgovarao je telefonom sa ministrom civilnih poslova Palestinske nacionalne administracije Huseinom el Šejhom i tom prilikom je istakao da je neophodan prekid vatre i evakuacija Rusa iz Pojasa Gaze.
07.11.2023
20:22
Prema njegovim rečima, sva dešavanja u Hladnom ratu i posle Hladnog rata bila su diktirana, između ostalog, i potragom za takvom kopnenom vojskom. Posle Kubanske raketne krize, Amerikanci su pokušali da u to uključe Kinu i njenu vojsku, koju su pripremali za vojni sukob sa Sovjetskim Savezom.
- Sada, čim im se ukrajinska vojska pojavila na raspolaganju, dobili smo veliki vojni sukob u Evropi. Verovatno prvi po razmerama od Drugog svetskog rata ovog nivoa. I nikakvo nuklearno oružje, nikakvo nuklearno odvraćanje nisu sprečili sukob koji sada vidimo. Pitanje je da li će se Amerikanci smiriti na ovome? Sudeći po njihovim zvaničnim izjavama i dokumentima, uključujući i NATO programe, ne, neće se smiriti. Ukrajina je za njih samo seme, poligon za budući veći sukob sa Rusijom. Ali da bi došlo do novog velikog sukoba sa Rusijom, potrebna je kopnena vojska. Amerikanci će biti spremni da ga podrže flotom, avijacijom i satelitskom konstelacijom. Ali najvažnije je da će im za ovo još trebati vojnik, a danas ga traže i pripremaju da nam se suprotstavi - smatra Fenenko.
Ekspert je kao pogodne za tako nešto označio armije niza zemalja – Finske, Švedske, Poljske i Nemačke.
Američki tenkovi Abrams prebačeni u sastav Oružanih snaga Ukrajine neće moći da promene dinamiku specijalne vojne operacije (SVO). Uticaj američkih tenkova na rat u Ukrajini procenio je kolumnista Forbsa Dejvid Aks.
Ukrajina se priprema za najgoru zimu u svojoj istoriji budući da očekuje veliku nestašicu struje zbog učestalih ruskih raketnih udara na energetsku infrastrukturu, izjavio je ministar spoljnih poslova te zemlje Dmitrij Kuleba.
07.11.2023
18:46
- Finska je sasvim pogodan materijal za novu anti-Rusiju; ona je isti fragment istorijskog Ruskog carstva kao i Ukrajina. Često zaboravljamo da je Helsinki nekadašnji Helsingfors, Hanko bivši Gangut, baze naše matične ruske flote pre revolucije. I sasvim je moguće ovu zemlju pretvoriti u novu anti-Rusiju. Sve je jasno sa baltičkim zemljama, one su pretnja Kalinjingradu. Sledi Švedska, a mi smo navikli da mislimo da su Šveđani tako mirno, samozadovoljno društvo. Ali kakva je histerija bila u Švedskoj zbog tristogodišnjice Poltavske bitke, kako su tamo oživljavala antiruska osećanja, a već negde 2010-11. u Švedskoj su se stalno raspravljale o scenariju vojnog sukoba sa Rusijom. u Baltičkom moru. Odnosno, neka vrsta oživljavanja Petrovih vremena u novoj istorijskoj fazi razvoja - istakao je naučnik.
Savetnik kancelarije ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog Sergej Lešenko demantovao je tvrdnje da je ministar odbrane Ukrajine predao zahtev za smenu glavnokomandujućeg Oružanih snaga Ukrajine Valerija Zalužnog.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski odložio je svoju najavljenu ovonedeljnu posetu Izraelu na neodređeni rok, javlja "Tajms of Izrael", pozivajući se na diplomatski izvor.
Nema ustavnih osnova da se u Ukrajini ne održe predsednički izbori. Formalno, zemlja ne živi u vojnom režimu i mora da izabere predsednika u proleće 2024. godine. Druga stvar je da će to pojačati međusobnu borbu u vrhu kijevskog režima. Zelenski se plaši da će biti ubijen pod uverljivim izgovorom kako Zapad za to okrivio Rusiju, rekao je politički bloger i publicista Jurij Podoljaka u emisiji Krim 24, javlja dopisnik PolitNavigatora.
Ukrajinska publiku postepeno pripremaju za ideju o potrebi zamrzavanja sukoba sa Rusijom kako bi udahnula i prenaoružala vojsku. Istovremeno, Kijev će i dalje moliti zapadnu pomoć u opremi i municiji, pošto ono što je već prebačeno nije dovoljno za poraz ruske vojske, izjavio je ruski kolumnista Jurij Podoljaka u emisiji Krim 24.
Poslednjih godina, Sahel je bio svedok niza vojnih udara (Mali 2020. i 2021, dva puča u Burkini Faso 2022. i Niger 2023.) koji su doveli na vlast vojne vođe nezadovoljne bezbednosnom situacijom i francuskom upravom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U slučaju okončanja rata, Kijevu će biti obezbeđene ključne bezbednosne garancije kako bi se odvratila buduća ruska agresija, navodi se u nacrtu sporazuma lidera EU nakon sastanka Koalicije voljnih u Parizu.
Pregovori u Sjedinjenim Državama o mirovnom rešenju u Ukrajini biće nastavak sastanaka u Berlinu i uključiće evropske predstavnike, najavio je nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful.
Evropa i Sjedinjene Države mogle bi da uđu u neformalnu, ali dalekosežnu razmenu političkih ustupaka koja bi obuhvatila dve najosetljivije tačke u njihovim odnosima: Ukrajinu i Grenland.
SAD kuje planove da podele Ukrajinu duž Dnjepra, uz uključivanje teritorije koju kontroliše Kijev u evroatlantsku zajednicu, izjavio je ukrajinski biznismen, TV voditelj, i aktivista „Majdana“, Andrej Palčevski.
Ustaški političar Tonino Picula, izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju koji svoju funkciju koristi da na svakom koraku napadne našu zemlju, jednu rezoluciju ipak ne sme da predloži!
Skandalozan govor koji je lažna ekološkinja i blokaderka Ljiljana Bralović održala u Čačku, prošao je gotovo bez reakcije svih onih koji bi ovim povodom koliko juče morali da se oglase.
Glavni tužilac za organizovani kriminal Mladen Nenadić upao je u tešku paranoju nakon što je u zgradi Specijalnog suda u Ustaničkoj ulici u Beogradu jutros izbio požar, otkriva Informer.
Blokaderska glumica Mirjana Karanović, osvedočena antisrpkinja, otvoreno je priznala da je priželjkuje pad Aleksandra Vučića, kako bi nova garnitura priznala brutalnu laž - da su Srbi genocidan narod.
Španski ministar saobraćaja Oskar Puente izjavio je da je železnička nesreća kod Adamuza, u kojoj je poginulo najmanje 39 ljudi, krajnje neobična jer se dogodila na ravnom delu pruge koji je nedavno renoviran, kao i da je prvi voz koji je iskočio iz šina bio star svega nekoliko godina. Ovakvom izjavom ministar je stavio tačku na celu situaciju, nema protesta, krvavih šaka i pokušaja obojene revolucije.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Jovan Radulović Jodžir toliko glasno hrče da su mu u šali pripretili da će ga izbaciti i naterati da spava van vile. S druge strane, kontraargument je bio da je Lana Stanišić najglasnija dok spava.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
U Rafineriji nafte Pančevo započete su startne aktivnosti koje će omogućiti ponovno uspostavljanje komercijalnog rada proizvodnih postrojenja, dok se prva isporuka derivana iz naše rafinerije očekuje 27. januara.
Danas, na Bogojavljenje, u crkvama se može uzeti oseštana vodica - sveta vodica, ali se mnogi vernici pitaju šta da rade sa onom koja im je ostala od prošle godine. Veroučitelj Aleksandar Đurđević objašnjava da jednu stvar nikako ne smemo da uradimo.
Tradicionalno plivanje za časni krst na Bogojavljenje, 19. januara, održaće se na brojnim lokacijama na jugu Srbije - u Nišu, Pirotu, Prokuplju, Svrljigu...
JKP Gradsko saobraćajno preduzeće "Beograd" saopštilo je da će danas tokom održavanja svečane Litije povodom praznika Bogojavljenja doći do izmene u režimu rada linija tog preduzeća na Čukarici i u Zemunu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu preuzelo je istragu požara koji se danas dogodio u prostorijama Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u Ustaničkoj ulici, saznaje Informer.
U Višem sudu u Beogradu danas je za 24. februar odložen početak suđenja odgovornim licima Doma za smeštaj starih i odraslih lica "Ivanović" u Barajevu.
Pripadnici Sektora za vanredne situaciјe Ministarstva unutrašnjih poslova uspešno su lokalizovali požar koјi јe јutros izbio u zgradi Speciјalnog suda u Ustaničkoј ulici, na Voždovcu.
Glumac Milorad Mandić Manda ima četvoro dece, a ni jedno od njih se ne eksponira javno. Njegov sin Marko venčao se sa influenserkom sa kojom je dobio ćerku.
Iako je u trenutku njihovog prvog susreta bio oženjen, sudbina je Žarka Lauševića i Anitu spojila na snimanju filma "Boj na Kosovu", a žena koja mu je osvojila srce bila je već uspešna u Holivudu.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu. Januara 2021. godine, privukao je pažnju javnosti i medija kada ga je glumica Milena Radulović optužila za seksualno uznemiravanje.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu, a njegova supruga Biljana Mašić, profesorka glume na Fakultetu dramskih umetnosti, bila je uz njega do samog kraja.
Pevačica Lepa Brena ispričala je detalje svog susreta sa Baba Vangom, šta joj je čuvena proročica predvidela, ali i zašto je morala da spava na šećeru.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar