Dolazi rat! Dramatično obraćanje Trampa diglo SAD na noge! Bajdenove akcije zaprepastile bivšeg predsednika!
Podeli vest
Svet je na ivici trećeg svetskog rata, izjavio je bivši američki predsednik Donald Tramp.
Tramp je govorio o napadima na američku bazu na Bliskom istoku. Prema njegovom mišljenju, da je on bio predsednik Sjedinjenih Država, do tih napada ne bi došlo.
Rusija i Kina bi teoretski mogle da ponove u Teksasu ono što su SAD uradile u Ukrajini, rekao je irski novinar Čej Bous na svojoj stranici na društvenoj mreži Iks.
Grupa čiji su se članovi predstavili kao "Božja vojska" kreće na južnu granicu u znak protesta protiv rekordnog broja migranata koji su ilegalno prešli iz Meksika.
29.01.2024
06:15
- Kao što se napad Hamasa na Izrael koji podržava Iran ne bi dogodio, tako se ne bi dogodio ni sukob u Ukrajini. Mi smo na ivici trećeg svetskog rata - rekao je on.
Ranije je Tramp rekao da svet nikada nije bio tako blizu početka trećeg svetskog rata. Prema Trampovim rečima, Sjedinjene Države pod predsednikom Džoom Bajdenom postale su slaba i neefikasna država. Mišljenja Amerikanaca se ne uzimaju u obzir, dodao je on.
Tramp je takođe obećao da će okončati sukob u Ukrajini ako bude izabran za predsednika Sjedinjenih Država.
Zamenik predsednika saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev je rekao da će navijati za Teksas ako ta teritorija odluči da postane nezavisna od SAD.
Vojno odeljenje Teksasa objavilo je poziv za dobrovoljce da patroliraju granicom sa Meksikom u "oblastima visokog rizika" kako bi sprečile kriminalne bande da ilegalno krijumčare ljude i drogu u državu.
28.01.2024
22:45
On je već rekao da je „ceo svet u neredu“, dok za vreme njegove administracije SAD „nije imale problema“ i nije bilo ratova.
- Sada je sve užasno i završićemo u svetskom ratu. Imamo nesposobnog lidera Sjedinjenih Država. Ne može da ode sa bine. Ne može da nađe stepenice. Ne može da sastavi dve rečenice. Ne može da priča. A ovaj čovek ima posla sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom i kineskim predsednikom Si đinpingom i svim ovim ljudima koji verovatno ne bi kažu da nas vole - rekao je Tramp.
Ranije je pres-služba Bele kuće objavila Bajdenovu izjavu u kojoj se navodi da su 27. januara „tri američka vojna lica poginula, a mnogi drugi povređeni u napadu dronom” na američke snage „stacionirane na severoistoku Jordana u blizini granice sa Sirijom .” Kako je pojasnila Centralna komanda SAD, povređeno je 25 vojnih lica.
Kasnije je jordanski ministar komunikacija i portparol vlade Muhanad al-Mubajdin demantovao Bajdenovu izjavu da su američke snage napadnute u kraljevstvu. Prema njegovim rečima, napadnuta je američka baza u sirijskom regionu al-Tanf u blizini granice sa Jordanom.
Sukob između vlasti u Teksasu i Bele kuće mogao bi značajno da utiče na ishod američke predizborne kampanje, smatraju stručnjaci koje je intervjuisao RT.
Građani SAD ne bi trebalo sami da rešavanju pitanje sa migrantima u Teksasu, kako ne bi upali u zamku vlasti, napisala je američka novinarka Tomi Laren na društvenoj mreži Iks.
Brzi rast američkog državnog duga odvešće zemlju "u ambis" ako vlada ne reši ovaj problem pre dublje krize, rekao je generalni direktor "Džej Pi Morgana" Džejmi Dajmon. Kako prenosi "Foks biznis", stručnjaci širom zemlje zvone na uzbunu: prema njihovim prognozama, do 2035. godine odnos javnog duga prema BDP-u biće 130%, a takvi pokazatelji predstavljaju direktnu pretnju ekonomskoj poziciji SAD na svetskoj sceni.
Mnogi Arapi i muslimani sa pravom glasa u SAD potvrdili su da neće glasati za reizbor američkog predsednika Džozefa Bajdena zbog njegove nepokolebljive podrške Izraelu i neuspeha da se postigne trajni prekid vatre u Gazi, prenosi CNN.
Uprkos sumornim prognozama recesije u Sjedinjenim Državama, „neočekivano otporna ekonomija“ pomaže Beloj kući jer bi američki predsednik Džo Bajden mogao da iskoristi situaciju u svojoj predizbornoj kampanji, piše NBC.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija i Kina bi teoretski mogle da ponove u Teksasu ono što su SAD uradile u Ukrajini, rekao je irski novinar Čej Bous na svojoj stranici na društvenoj mreži Iks.
Docent Nemanja Radonjić, kandidat plenuma Filozofskog fakulteta za takozvanu studentsku listu, bio je vođa puta blokaderske vesele družine koja je nedavno išla u Berlin i tamo pljuvala Srbiju, saznaje Informer.
Evakuisani Srbi iz ratnog područja u Izraelu stigli su noćas u Beograd! Žene sa bebama, stari, čitave porodice, nisu mogli da sakriju osećaj sreće kada su dotakli tlo srpske prestonice.
Blokaderska novinarka Žaklina Tatalović ponovo je pokazala pravo lice i otvoreno priznala političko lutanje, pokušavajući da se progura u prve redove tzv. blokaderske liste.
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković najoštrije je danas osudio, kako je rekao, konstantne napade i izlive mržnje prema predsedniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Članovi nekadašnjeg Crvenog tima iz Exatlona, istetovirali su istu tetovažu srca koja će ih zauvek podsećati na takmičenje i neraskidivo prijateljstvo.
Pevačica Nadežda Biljić specijalno za Jovana Radulovića Jodžira, na Exatlon žurci, otpevala je pesmu "Živi svoj život sine" i "naterala" mu suze na oči.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Svetski dan borbe protiv gojaznosti obeležava se danas, 4. marta sa ciljem podizanja svesti javnosti o rasprostranjenosti gojaznosti, boljeg razumevanja uzroka i posledica i pozivanja na akciju svih sektora koji mogu da doprinesu rešavanju ovog javnozdravstvenog problema.
Direktor JUTE Aleksandar Seničić izjavio je danas da je prvi let sa putnicima iz Dubaija ka Beogradu, nakon obustave letova zbog sukoba na Bliskom istoku, dao nadu da će se situacija polako smirivati, ali je istakao da turisti u narednom periodu svakako treba da izbegavaju te destinacije.
Ambasada Republike Srbije u Nikoziji na Kipru izdala je zvanično saopštenje u kojem savetuje građanima Srbije da u narednom periodu odlože sva putovanja u tu zemlju koja nisu apsolutno neophodna.
Policija u Kikindi rasvetlila je svirepo ubistvo Jolanke Kapaš (78) iz Sente. Zbog sumnje da je počinio teško ubistvo, uhapšen je maloletnik (15) iz istog mesta. Kako se sumnja, uradio je to zbog novca.
Anabel Skofild, supermodel i glumica koja je svetsku slavu stekla ulogom u kultnoj seriji "Dalas", preminula je u 62. godini nakon teške borbe sa rakom mozga.
Pakovanje kofera često se pretvori u borbu sa manjkom prostora i neredom. Ipak, jednostavan trik sa plastičnim kesama može vam pomoći da sve složite uredno i bez stresa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar