Sjedinjene Američke Države izvele su juče vazdušne napade u Iraku i Siriji protiv više od 85 meta povezanih s Iranskom revolucionarnom gardom (IRGC) i proiranskim milicijama, saopštila je američka vojska, nakon napada u Jordanu u kojem su ubijena tri, a ranjeno 40 američkih vojnika. Veruje se da su udari samo prvi u višeslojnom odgovoru administracije predsednika Džozefa Bajdena na napad koji su prošlog vikenda izveli militanti koje podržava Iran.
Komandant Iranske revolucionarne garde (IRGC) Hosein Salami izjavio je, povodom američkih pretnji Iranu usred pojačanih tenzija zbog pogibije tri američka vojnika u Jordanu, da Teheran ne traži rat sa Vašingtonom, ali i da se ne plaši toga.
03.02.2024
08:30
Savetnik Bele kuće za bezbednost Džejk Saliven poručio je ranije danas da SAD planiraju da izvedu nove udare na položaje Huta, kao odgovor na ubistvo tri američka vojnika.
- Nastavićemo da šaljemo jasnu poruku da će SAD odgovoriti kada su naše snage napadnute i naš ljudi ubijeni - rekao je Saliven za televiziju NBC.
Sa druge strane, portparol Huta Mohamed Abdulsalam poručio je da nastavak američko-britanskih napada na Jemen neće postići nikakav cilj i neće uticati na podršku koju Jemen pruža Gazi.
Sjedinjene Američke Države odbrile su planove za napad na iranske ciljeve i vojne snage u Iraku i Siriji kao odgovor na nedavni napad visokog profila na jednu od američkih baza na Bliskom istoku, javlja Si-bi-si njuz, pozivajući se na vladine izvore.
Izazov je za američkog predsednika Džozefa Bajdena da odabere adekvatan odgovor na nedavni napad dronom u Jordanu u kome su poginula tri, a povređeno više od 30 vojnika, a za koji Amerika krivi Iran. Neophodno je, ukazuju stručnjaci, naći pravu meru uzvratnih napada, kako se američka administracija ne bi našla u opasnoj situacija iz koje bi se teško iskobeljala, piše kineski list Global tajms.
Jemenski Huti su spremni za "dugotrajnu konfrontaciju" sa SAD i Britanijom, izjavio je danas komandant snaga te islamističke organizacije Mohamed al-Atifi.
Američki predsednik Džo Bajden rekao je da je odlučio kako će SAD odgovoriti na napad dronom u kojem su ubijena tri američka vojnika u Jordanu, prenosi Bi-Bi-Si.
Nekoliko američkih kongresmena pozvalo je Bajdenovu administraciju da preduzme mere protiv Irana nakon što je izveden napad dronovima za koji su okrivljeni militanti koje podržava Iran na bazu u Jordanu, kada su ubijena tri američka vojnika, a ranjeno njih 25.
Građani SAD ne bi trebalo sami da rešavanju pitanje sa migrantima u Teksasu, kako ne bi upali u zamku vlasti, napisala je američka novinarka Tomi Laren na društvenoj mreži Iks.
Sjedinjene Američke Države zatražile su od Kine da podstakne Teheran da obuzda napade jemenskih Huta na komercijalne brodove u Crvenom moru, ali za sada se vidi samo mala pomoć Pekinga, preneo je danas Fajnenšel tajms pozivajući se na američke zvaničnike.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izraelski zvaničnici, predvođeni premijerom Benjaminom Netanjahuom, sve su zabrinutiji zbog ubrzanog obnavljanja iranskog programa proizvodnje balističkih raketa, koji je bio oštećen u ranijim izraelskim vojnim udarima, i planiraju da o toj pretnji uskoro obaveste predsednika SAD Donalda Trampa, prenosi NBC News pozivajući se na izvore upoznate sa planovima.
Visoki evropski diplomata upozorio je da Izrael verovatno planira napad na Iran u roku od godinu dana, navodeći da se Teheran ponaša „sve agresivnije“ posle operacije Rising Lion.
Sjedinjene Američke Države izvele su juče vazdušne napade u Iraku i Siriji protiv više od 85 meta povezanih s Iranskom revolucionarnom gardom (IRGC) i proiranskim milicijama, saopštila je američka vojska, nakon napada u Jordanu u kojem su ubijena tri, a ranjeno 40 američkih vojnika. Veruje se da su udari samo prvi u višeslojnom odgovoru administracije predsednika Džozefa Bajdena na napad koji su prošlog vikenda izveli militanti koje podržava Iran.
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Političara i humanitarca Arno Gujona Informerova ekipa snimila je kako bez žurbe šeta centrom Beograda, a potom ulazi u kafanu, gde je, uz supu, razgovarao sa prijateljima.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u opsežnoj akciji sprovedenoj u saradnji sa nadležnim tužilaštvima na više lokacija u Beogradu, rasvetlili su krivično delo izazivanje opšte opasnosti, zaplenili veću količinu opojne droge i uhapsili tri osobe osumnjičene za ova krivična dela.
Žena (67) izbodena u zgradi na Novom Beogradu prilikom pljačke trenutno nije životno ugrožena. Ubodne rane je zadobila, između ostalog, u glavu i u butnu kost. Takođe, konstatovan joj je pneumotoraks.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Pečenje ribe često je mala kućna drama. Miris se zadrži satima, ukus zna da bude suv, ali zzu na scenu stupa jabuka, sastojak koji deluje nebitno, a u praksi pravi ogromnu razliku.
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar