• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: AP

06.02.2024

23:30

Nova bruka britanske mornarice! Pokvario im se nosač aviona i to uoči najvećih manevara NATO još od Hladnog rata!

EPA/EFE/Terje Pedersen

Vesti

Nova bruka britanske mornarice! Pokvario im se nosač aviona i to uoči najvećih manevara NATO još od Hladnog rata!

Podeli vest

Britanski nosač aviona HMS "Kraljica Elizabeta" trebalo je da predvodi najveće vežbe NATO još od Hladnog rata, ali on neće isploviti jer ima problem sa propelerom, saopštila je Kraljevska mornarica.

Zameniće ga HMS "Princ od Velsa" koji će se uključiti u vežbu "Steadfast Defender" u kojoj će biti četiri britanska broda, ali i američki, španski i danski ratni brodovi.

Ovo je obrnut scenario iz avgusta 2022. godine kada se "Princ od Velsa" pokvario. On je takođe imao probleme sa elisom pa nije mogao da učestvuje u vežbama sa mornaricama SAD i Kanade u blizini Severne Amerike. Nosač je morao biti odvučen nazad u luku sa ostrva Vajt, a njegovo mesto je zauzeo upravo nosač HMS "Kraljica Elizabeta".

Pošto je HMS "Kraljica Elizabeta" sada u kvaru, britanska mornarica možda neće moći da rasporedi avione u Crveno more, kako je najavio ministar oružanih snaga Ujedinjenog Kraljevstva Džejms Hepi, gde eskaliraju neprijateljstva sa Hutima koje podržava Iran. 

Jemenski pobunjenici poslednjih meseci gađaju teretne brodove u vodama koje povezuju Aziju sa Evropom i SAD

Problem sa propelerom je drugi skandal koji potresa Kraljevsku mornaricu za manje od tri nedelje, nakon sudara dva ratna broda u luci u Bahreinu.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Opasna zaraza hara: Na udaru mališani do 4 godine
Društvo

Opasna zaraza hara: Na udaru mališani do 4 godine

Prvi ovogodišnji izveštaj o gripu Instututa za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" ukazuje da je aktivnost virusa i dalje iznad epidemijskog praga, iako je trend opadajući u odnosu na prethodni izveštaj.

15.01.2026

20:15

Hronika

Pohapšeni saradnici "balkanskog kartela" u Španiji: Koristili tehniku "majmuna" (VIDEO)
Hronika

Pohapšeni saradnici "balkanskog kartela" u Španiji: Koristili tehniku "majmuna" (VIDEO)

Agenti španske Građanske garde (Guardia Civil), u zajedničkoj akciji sa Nacionalnom policijom i Poreskom upravom, sproveli su složenu istragu koja je rezultirala razbijanjem tri kriminalne organizacije koje su delovale koordinisano, razbijajući kompletnu infrastrukturu koju su koristili za unos velikih količina kokaina iz Kolumbije u Španiju putem napada na kontejnerske brodove.

15.01.2026

18:59

Zabava

Magazin

Džet set