Rusija je pozvala sve palestinske frakcije da se 26. februara sastanu u Moskvi, izjavio je danas premijer Palestinske smouprave Mohamed Štaje.
On je potvrdio da je Palestinska uprava spremna da se susretne sa predstavnicima Hamasa, prenosi Rojters.
- Rusija je pozvala sve palestinske frakcije na sastanak 26. februara u Moskvi. Videćemo da li je Hamas spreman na susret sa nama - rekao je Štaje na Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji.
- Potrebno nam je palestinsko jedinstvo - rekao je on i dodao da bi Hamas morao da ispuni određene preduslove da bi bio deo tog jedinstvenog palestinskog fronta.
Plaćenici iz Kolumbije, koji su povređeni ili poginuli tokom sukoba u Ukrajini, doneli su ličnu odluku da se priključe redovima Oružanih snaga Ukrajine, kolumbijske vlasti ih ne ohrabruju i nisu sklopile relevantne sporazume sa ukrajinskim vlastima, sledi iz saopštenja kolumbijskog Ministarstva spoljnih poslova na društvenoj mreži Iks.
Američki državni sekretar Antoni Blinken, na marginama Minhenske konferencije o bezbednosti, razgovarao je sa ministrima spoljnih poslova Kine i Indije o mogućnosti da Rusija rasporedi nuklearno oružje u svemiru, piše Njujork tajms.
Američki predsednik Džo Bajden okrivio je Kongres za povlačenje ukrajinskih snaga iz Avdejevke u istočnoj Ukrajini, rekavši da je neaktivnost američkog parlamenta dovela do tog poraza.
Naređenje glavnokomandujućeg Oružanih snaga Ukrajine Aleksandra Sirskog da se Avdejevka napusti izdato je dan nakon što je počeo nekontrolisani beg ukrajinskih trupa iz grada, rekao je zvanični predstavnik Ministarstva odbrane Rusije, general-potpukovnik Igor Konašenkov.
Situacija oko Ukrajine je za Zapad pitanje taktičke pozicije, dok je za Rusiju od vitalnog značaja, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin televiziji Rusija 24, komentarišući „istorijski deo” intervjua sa Takerom Karlsonom.
Rusija je danas saopštila da su njene snage nanele niz poraza ukrajinskim snagama duž linije fronta od 1.000 kilometara, u trenutku kada su se ukrajinske trupe povukle iz razorenog grada Avdejevka na istoku zemlje.
Sjedinjene Američke Države su prebacile skoro 500.000 dolara iz zaplenjenih ruskih sredstava u Estoniju kako bi pomogle Ukrajini, saopštilo je američko Ministarstvo pravde.
Ruski predsednik Vladimir Putin danas je na vojnoj paradi na Crvenom trgu, kojom je obeležena pobeda nad nacističkom Nemačkom u Drugom svetskom ratu, izrazio uverenje da će Rusija pobediti u ratu protiv Ukrajine.
Na poziv Administracije predsednika Ruske Federacije Vladimira Vladimiroviča Putina, Aleksandar Vulin, predsednik Pokreta socijalista, prisustvovaće Paradi Pobede u Moskvi, koja se održava povodom 81. godišnjice pobede nad Trojnim paktom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Plaćenici iz Kolumbije, koji su povređeni ili poginuli tokom sukoba u Ukrajini, doneli su ličnu odluku da se priključe redovima Oružanih snaga Ukrajine, kolumbijske vlasti ih ne ohrabruju i nisu sklopile relevantne sporazume sa ukrajinskim vlastima, sledi iz saopštenja kolumbijskog Ministarstva spoljnih poslova na društvenoj mreži Iks.
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS), koji su kod Slavije postavili štandove stranke, napadnuti su od strane blokadera, koji su na njih nasrnuli noževima, suzavcem i teleskop-palicama.
Kina je danas demantovala tvrdnju Fajnenšel tajmsa da je kineski predsednik Si Đinping rekao predsedniku SAD Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin "mogao da zažali zbog pokretanja invazije na Ukrajinu".
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oštro je osudila najnovije incidente na ulicama Beograda, navodeći da su aktivisti Srpske napredne stranke ponovo bili meta nasilja blokadera, za koje tvrdi da više nemaju nikakvu politiku osim terora, mržnje i izazivanja sukoba.
Lider Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika Srbije Miloš Vučević izjavio je danas da je je politika blokadera blokiraj, mrzi, tuci, potezi nož na sve koji misle drugačije.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije najavio je oblačno vreme praćeno kišom, dok je na Šar planini i Gori, ali i na Prokletijama i Koritniku pao i sneg.
Ležeći policajci moraju biti propisno postavljeni i odobreni od nadležnih organa, dok ako oštete automobil, imate pravo na odštetu samo ako niste napravili prekršaj.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak Srbina koji nije mogao da sakrije oduševljenje kada je video završne radove beogradskog Linijskog parka na Dorćolu.
U Apelacionom sudu danas je razmatrana žalba odbrane Alije Balijagića, koji je prvostepeno osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva Jovana i Milenke Madžgalj u bjelopoljskom selu Sokolac.
Na magistralnom putu Tutin–Novi Pazar, u mestu Nadumce, danas je došlo do teške saobraćajne nezgode kada je putnički automobil marke "pasat" sleteo sa puta u kanjon Sebečevske reke.
Nišlija S.K. zatražio je najstrožu kaznu za Lj.P. (74) iz okoline Žitorađe koji je osumnjičen za obljubu nad njegovom ćerkom (12), devojčicom sa posebnim potrebama. Zahvaljujući brzoj reakciji roditelja i osoblja hotela, incident je prošao bez posledica po devojčicu, ali njen otac čvrsto stoji iza toga da ovaj zločin ne sme proći nekažnjeno.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Urolog Dž. P. Sing Rana iz bolnice u Nju Delhiju objašnjava da određene vrste hrane, posebno uz premalo vode, mogu podstaći stvaranje kamena u bubregu ili dovesti do njegovog ponovnog javljanja.
Verovatno ste se već susreli sa onim malim poljem "Ja nisam robot" koje treba da označite na mnogim sajtovima. To je funkcija poznata kao reCAPTCHA, koja pomaže u razlikovanju stvarnih korisnika od automatizovanih botova.
Reper Igor Panić Nući na promociji svog novog albuma progovorio je o skupom projektu, lošim komentarima, kao i o nula poena koje je Srbija dodelila Hrvatskoj na Evroviziji.
Pevač Željko Šašić uskoro će održati veliki koncert, a tom prilikom progovorio je i o odnosu sa bivšom partnerkom Sonjom Vuksanović, ali i o ćerki Sofiji.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar