Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ponudio je Vašingtonu svoje vojnike za napad na američke neprijatelje - Iran, Severnu Koreju ili Kinu?! Iako je, prema procenama, čak pola miliona Ukrajinaca stradalo u sukobu sa Rusijom, Kijev je spreman da dodatno žrtvuje sopstveno stanovništvo zarad održanja američke dominaciju u svetu.
Saradnik Zelenskog i istaknuti ukrajinski poslanik, Aleksej Gončarenko, izjavio je u intervjuu za CNN, koji je uradila novinarka Kristijana Ampanpur, da će se njegova zemlja pokazati kao vredan vojni saveznik.
- U slučaju nekog budućeg rata, Amerikancima će trebati ljudi, koji će stajati rame uz rame sa njima. Međutim, malo nacija bi bilo spremno da uloži sve da podrži SAD. Ukrajinci su spremni... Spremni smo da stanemo sa Sjedinjenim Državama rame uz rame, bilo u rovovima blizu Teherana, bilo u Severnoj Koreji ili blizu Pekinga. Nema razlike - rekao je Gončarenko.
On je dodao da je Ukrajina na sve to spremna "zato što ceni američku podršku".
- Ukrajina ima drugu najjaču vojsku u slobodnom svetu, posle SAD. To je čini veoma vrednim saveznikom - istakao je Gončarenko.
Međutim, tako jaka vojsna sila prinuđena je da moli za pomoć Ameriku. Gončarenko je, naime, nakon što je konstatovao da je ukrajinska vojska druga po jačini u svetu, pozvao Vašington da pošalje KIjevu dodatno naoružanje.
- Ali danas nam je potrebna vaša podrška da odbranimo našu zemlju - kazao je Gončarenko, okrivljujući nedostatak oružja i kašnjenje isporuka za gubitak Avdejevke, strateškog grada u Donbasu.
On je ponovio pozive SAD da pošalju Ukrajini više vojne pomoći, koju koči Kongres.
- Sjedinjene Američke Države rekle su nam 'bićemo uz vas koliko god bude potrebno'. Sada je vreme da ispunite obećanja - naglasio je ukrajinski političar.
Gončarenko je zamerio američkim politicarima to što su se previše fokusirali na predstojeće predsedničke izbore 2024, rekavši da Ukrajina ne bi trebalo da bude "žrtva" toga. On je zaključio da da podrška Ukrajini služi interesima Vašingtona bez obzira na to ko pobedi u trci za Belu kuću.
Ukrajinski poslanik samo je potvrdio tvrdnje ruskog predsednika Vladimira Putina, koji je još prošle godine izjavio da Kijev brani interese drugih zemalja, a ne svoje. On je istakao da Zapad koristi Kijev kao "ovna za udaranje" i "poligon za testiranje" protiv Rusije. Putin je, takođe, kazao da Zapad ima nameru da ratuje protiv Rusije do poslednjeg Ukrajinca.
To se ispostavilo kao tačno, budući da je sada i liderima NATO jasno da je Rusiju nemoguće pobediti na bojnom polju, ali uprkos tome, Zapad i dalje snabdeva Kijev oružjem i novcem.
SAD i Nemačka bi mogle da nateraju Poljsku da izvrši provokaciju pod lažnom zastavnom kako bi pridobili podršku javnosti za brzu militarizaciju Evrope, piše američki analitičar ruskog porekla Endru Koribko na svom "Sabstek" blogu.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak borbi u Serebjanskoj šumi u Lugansku. Kako navode ruski ratni dopisnici, na videu se može videti kako drvo pada na borce Oružanih snaga Ukrajine nakon artiljerijskog udara.
Visoki tajvanski zvaničnici su više puta ispitivali članove delegacije američkog Kongresa o stagnaciji pomoći Vašingtona Ukrajini zbog posledica koje bi ona mogla imati na bezbednost ostrva, piše "Politiko".
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski upozorio je delegaciju demokratskih poslanika da njegova zemlja može da "pobedi Rusiju" samo uz vojnu pomoć Sjedinjenih Država i da će sigurno propasti bez te finansijske pomoći.
U naselju Rabotino u Zaporožju vode se žestoke borbe, inicijativu ima ruska vojska, rekao je za RIA Novosti Vladimir Rogov, šef zaporožskog javnog pokreta „Mi smo zajedno sa Rusijom“.
Oružane snage Ruske Federacije počele su intenzivne udare na neprijateljske položaje u gradu Krasnogorovka, koji se nalazi u neposrednoj blizini Donjecka i koji još uvek pod kontrolom drže Oružane snage Ukrajine. Saopšteno je da je juriš na Krasnogorovku počeo i da su u nju ušle prve ruske jedinice.
Izvori "Ukrajinske Pravde" u odbrambenoj obaveštajnoj službi Ukrajine (DIU) otkrili su da je ruski avion dugog dometa za radarsko otkrivanje oboren starim sovjetskim sistemom S-200.
Zamenik državnog sekretara SAD za stranu pomoć, humanitarna pitanja i slobodu veroispovesti Džeremi Levin izjavio je da predsednik Rusije Vladimir Putin odbija da sedne za pregovarački sto i da je odbacio poslednje mirovne predloge predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog, koje je Vašington prethodno pozdravio.
Sjedinjene Američke Države udaljavaju od osnovnih dogovora koje su postigli ruski predsednik Vladimir Putin i američki predsednik Donald Tramp na samitu u Enkoridžu, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Ukrajina je spremna za pregovore sa Rusijom, ali strpljenje Kijeva nije neograničeno, izjavio je stalni predstavnik Ukrajine pri UN Andrej Meljnik na sednici Saveta bezbednosti, sazvanoj zbog aktuelne situacije u Ukrajini.
Rusija, prema izvorima bliskim bezbednosnim krugovima, razmatra znatno oštrije odgovore na zapadne pokušaje da zaustave transport njenih energenata morem.
U centru Kijeva, uoči početka KijevPrajda, okupili su se protivnici LGBT marša, među njima i nacionalistički aktivisti, a jedan od transparenata nosio je uvredljivu poruku: „Putin je takođe p*der, on se ponosi vama“.
Rusija se priprema za mogući novi talas mobilizacije, a signali više ne dolaze samo iz procena analitičara, već iz državnih vežbi za mobilizaciju, obrisanih objava lokalnih vlasti, racija na ulicama Penze i upozorenja iz same Državne dume da Kremlj nema mnogo drugih opcija.
Ukrajina izvodi napade dugog dometa na rusku teritoriju isključivo oružjem domaće proizvodnje, izjavio je ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha i još jednom pozvao ruskog predsednika Vladimira Putina da okonča rat.
Predsednik Evropskog saveta Antonio Košta stupio je u kontakt sa Kremljom kako bi pokušao da uključi ruskog predsednika Vladimira Putina u razgovore o okončanju rata u Ukrajini, objavio je Blumberg, pozivajući se na izvore upoznate sa situacijom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Džihadisti iz Sarajeva spalili su zastavu Republike Srpske postavljenu na jarbolu uz entitetsku liniju između Bosne i Hercegovine i Republike Srpske u blizini Darive.
Bogat dečiji program, rekordna zastava, primeri tehnološkog napretka i koncerti najvećih domaćih muzičkih zvezda. To je samo deo onoga što će građani imati prilike da vide sutra, 27. juna, na velikom skupu ispred Skupštine Srbije.
Pred Posebnim odeljenjem za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušan je V. J. zbog pretnji predsedniku Aleksandru Vučiću i glavnom javnom tužiocu VJT.
Dok naša Vlada sa ponosom podržava ispunjenje poslednje želje srpskog heroja, Aleksandar Radovanović, generalni sekretar Pokreta slobodnih građana i jedan od podržavalaca uličnih blokada, sramno je napao lik i delo Blagoja Jovovića.
Samozvana organizacija „Alternativa Crna Gora“, predvođena Veskom Pejakom, pokrenula je sramnu hajku protiv vlasnika i glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića!
Deonica autoputa od Adrana do Preljine na Moravskom koridoru, duga 28,71 kilometar, biće otvorena za saobraćaj sutra u 9.00 sati, najavili su Putevi Srbije.
Tim brazilskih i kostarikanskih naučnika otkrio je novu vrstu zastrašujućih stvorenja sa dna okeana - takozvanih "duh ajkula", što potvrđuje da okeansko dno i dalje krije brojna nepoznata bića.
Univerzitetski klinički centar Niš ulazi u završnu fazu priprema za otvaranje savremene bolničke banke krvi, jednog od najvažnijih projekata za unapređenje zdravstvene zaštite na jugu Srbije.
Viši sud u Beogradu, po predlogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu izdao je međunarodnu poternicu protiv dvojice muškaraca osumnjičenih da su učestvovali u ubistvu Darka Veskovića Prike u Kumodražu.
Maloletni M.M. koji je kao 13-godišnjak ubio školskog druga Andreja Simića (13) u porodičnoj kući u Niškoj Banji, biće saslušan danas u Višem sudu u Nišu na suđenju svojim roditeljima M. M. i M. M. M. optuženim za teško delo protiv opšte sigurnosti i zlostavljanje maloletnika.
Najnoviji detalji iz istrage ubistva Darka Veskovića u Kumodražu ukazuju na sumnju da je zločin bio unapred i detaljno osmišljen, a da je napadač iskoristio javni oglas za posao pica-majstora kako bi prišao žrtvi.
Mladić iz Vranja Nemanja D. (24) godine, poginuo je u četvrtak uveče u selu Neradovac, kod Vranja, kada ga je nakon pada sa motora pregazilo drugo vozilo.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Ako vam se baterija tokom putovanja prazni mnogo brže nego inače, uzrok možda nije stari telefon, već automatski uključeni lokacioni servisi i neprekidna potraga za signalom i Wi-Fi mrežama.
Glumica Selma Hajek otkrila je da efekat prirodnog "fejsliftinga" postiže tako što kosu zateže u visoki rep ili čvrstu punđu, što vizuelno podiže crte lica.
Čuveni kolač "slatki greh", koji se pravi od keksa, vanila krema i čokolade, gotov je za svega 20 minuta i idealan je izbor kada želite osvežavajući desert bez uključivanja rerne.
Viber je dobio jednu od najvećih AI nadogradnji do sada, ChatGPT je sada dostupan direktno u četovima i može da pomaže korisnicima tokom svakodnevne komunikacije.
Naš paparaco uhvatio je Jevrema Kosnića, muža manekenke Danijele Dimitrovske, sa društvom u kafani, a on se nije odvajao od zgodne brinete, te ju je ispratio čak i do WC-a!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.