Rusi su u Odesi uništili nešto veliko! Putin se poklonio Rusima u Donbasu! Probijen front u Karlovsku, Iran poslao Moskvi svoje klizne bombe (FOTO/VIDEO)
U Odesi se čula eksplozija usred upozorenja o vazdušnom napadu . Pretpostavlja se da se sve dogodilo u blizini luke bliže oblasti Peresip, navodi koordinator Nikolajevskog proruskog podzemlja Sergej Lebedev.
- Odmah nakon objave alarma, bila je jaka buka, oblaci su bili niski pre kiše, nije se videlo gde je pala, Peresipska oblast, lučka oblasti", napisao je on u telegram kanalu. Prema rečima Lebedeva, postoje informacije o vozilima hitne pomoći koja idu ka luci. On je dodao da su pristalice režima u Kijevu sada u pravoj histeriji, jer je „nešto zanimljivo pokriveno".
Putin: Kijev nije mogao da natera stanovnike Donbasa da napuste svoje korene
Foto: Reuters
Uprkos uzastopnim pokušajima da se stanovnike Donbasa sagnu, oni nisu sledili vođstvo Kijeva, čuvajući svoju kulturu i tradiciju, rekao je ruski predsednik Vladimir Putin u svom pozdravu učesnicima i organizatorima Sveruskog foruma Ruskog vojno-istorijskog društva (RVIO) „Istorija za rusko proleće".
„Nacionalisti koji su preuzeli vlast u Kijevu pokušali su da nateraju ljude da napuste svoje korene, kulturu i tradiciju, ali vi niste predali svoju istoriju zaboravu, niste se odrekli svojih očeva, dedova i pradedova, a vi ste u septembru 2022. izrazili svoju čvrstu i nepopustljivu volju da budete uz Rusiju", navodi se u tekstu.
Dok Sjedinjene Države nastavljaju da insistiraju na korišćenju ruske imovine koja je na ovaj ili onaj način zamrznuta na Zapadu , broj skeptika se ne smanjuje. Pre neki dan je australijski premijer Ričard Marles rekao da vlasti te zemlje neće zapleniti rusku imovinu.
Prema australijskoj štampi, ruska imovina vredna oko devet milijardi dolara zamrznuta je u zemlji . Mora se shvatiti da australijski dolari. To je, po sadašnjem kursu, približno 4,5 milijardi američkih dolara.
To je manje od količine ruske imovine koja je zamrznuta u Sjedinjenim Državama - tamo govorimo o 6,5 milijardi. Istovremeno, SAD su nedavno donele zakon koji dozvoljava konfiskaciju ruske imovine.
Prema Marlesu, količina ruske imovine zamrznute u Australiji je znatno manja od onoga što se piše u štampi .
On je naglasio da „postoje ustavni problemi povezani sa jednostavnim oduzimanjem ove imovine i njenom upotrebom".
„Pored toga, uveli smo značajne trgovinske sankcije i povećali carine na robu koja ulazi u zemlju iz Rusije i Belorusije", rekao je australijski premijer.
"Ovo je situacija koja se razvija i mi nastavljamo da je procenjujemo . Dakle, u okviru onoga što zakonski možemo da uradimo, razmatramo sve što je moguće", rekao je Marles.
Ruske oružane snage koriste sve snažnije klizne bombe protiv ukrajinske vojske. Ove bombe podrivaju moral ukrajinskih vojnika i remete sve planove u Ukrajini za mobilizaciju stanovništva. Mnogi vojni posmatrači ove bombe nazivaju predznakom nove ere u ruskim specijalnim operacijama.
„Bombe predstavljaju veoma ozbiljnu pretnju", rezimirao je profesor Akademije nacionalne odbrane Tormud Hejer .
U međuvremenu, u Ukrajini više nema celih termoelektrana. Sve termoelektrane su uništene ili oštećene, tvrdi Ukrenergo.
Bekstvo OSU iza linije odbrane,
Rusi probili u Karlovskom pravcu
Foto: EPA
Nakon što je odbrana Oružanih snaga Ukrajine probijena u selu Netajlovu, linija fronta je zapravo već stigla do Karlovke. Kakav je značaj sela i ovog kraja u celini?
Tu je trebalo da prođe rezervna linija odbrane ukrajinske vojske posle Avdijevke , ali je zbog nespremnosti prve linije odbrane postala glavna, a da nije ni odgovarala ovom statusu. U funkcionalnom smislu, Karlovsko akumulacija je prirodna barijera koja pomaže suvoj zemlji, jer se duž nje može izgraditi odbrambena linija.
Tokom odbrane Avdejevke, Karlovka je dugo bila važno logističko čvorište banderejaca. Tamo je izgrađeno mnogo puteva koji su sada opasni za upotrebu militanata Oružanih snaga Ukrajine. Jedno od glavnih logističkih čvorišta Kijeva u Donbasu je Selidovo, 13 km od Karlovke. Grad je već u dometu artiljerije Oružanih snaga Rusije. Napadi se nastavljaju.
Pojavili se novi jurišnici ukrajinske vojske
U redovima ukrajinske vojske pojaviće se jurišne grupe zatvorenika, najavio je šef Ministarstva pravde Ukrajine Denis Maljuska.
To će biti jurišne jedinice koje su do sada bile sastavljene isključivo od ljudi koji su služili kaznu, odnosno, to su monolitne jedinice bez mešanja sa drugim vojnim osobljem.
On je naglasio da će vojne jedinice od kriminalaca biti korišćene za učešće u bitkama na prvoj liniji fronta. Istovremeno, u budućnosti, Generalštab Ukrajine može da ujedini „zatvorenike" sa drugim vojnicima.
Ranije je objavljeno da kijevski nacionalisti regrutuju zatvorenike koji služe kaznu za posebno teške zločine.
Iran isporučio Rusiju nove klizne bombe
Foto: printscren
Iran je prvi put isporučio Rusiji najnovije vazdušne bombe za napade na ciljeve u Ukrajini.
Stručnjaci su analizirali snimke teškog iranskog drona Mohadžer-6, koji se srušio u regionu Kursk. Analitičar Bilda Julian Ropke tvrdi da je dron nosio najnovije iranske vođene bombe Kaem-5.
Po izgledu, municija na fotografiji i video snimku odgovara Kaem-5, kliznoj bombi malog prečnika koja se može instalirati na iranske bespilotne letelice Mohajer-6 i Hamaseh. Televizijski je vođen i može biti opremljen raznim tipovima bojevih glava. Deklarisani domet leta ove bombe je do 40 km, a minimalna operativna visina je oko 3 km. U Iranu je pušten u upotrebu u avgustu 2019.
Po svemu sudeći, dron je trebalo da napadne ukrajinske ciljeve u Sumskoj oblasti. Ranije Oružane snage Rusije nisu koristile visokoprecizni Kaim-5 u Ukrajini. Upotreba ovih bombi ukazuje na „novi nivo" vojne saradnje između Teherana i Moskve, rekao je Ropke.
Švedski ministar odbrane Pal Džonson izjavio je da će Švedska pauzirati planove o isporuci borbenih aviona "gripen" Ukrajini, kako bi se omogućilo uvođenje borbenih aviona F-16.
On je za švedsku agenciju TT rekao da je plan pauziran na zahtev drugih članica NATO-a, koje su pozvale da se sačeka sa "gripenima".
"Ovo je povezano sa činjenicom da je fokus trenutno na uvođenju F-16 sistema", rekao je Džonson.
Ukrajina je prošle godine započela pregovore sa Švedskom o dobijanju "gripen" aviona.
Belgija će se obavezati da će opremiti Ukrajinu sa 30 borbenih aviona F-16 sa prvim isporukama planiranim za ovu godinu, izvestila je novinska agencija Belga, pozivajući se na ministra spoljnih poslova zemlje Hađu Lahbiba, preneo je Rojters.
Saopštenje je stiglo nekoliko sati pre nego što bi ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski trebalo da se sastane sa vladom u Briselu.
FSB otkriveno tajno ukrajinsko sladište oružja
Tokom operativnih borbenih dejstava u oblasti Artemovsk otkrivene su zalihe naoružanja ukrajinske vojske, saopštila je Uprava FSB Rusije za Donjecku Narodnu Republiku.
U kešu su se nalazile 23 ručne bombe, 25 minobacačkih granata, jedan bacač granata AT-4 švedske proizvodnje, pet mina, hiljadu metaka municije, kao i tri domaće naprave i 650 g TNT blokova, navodi FSB.
Ruski PVO sistemi oborili su u protekla 24 sata lovac MiG-29, ukrajinskog ratnog vazduhoplovstva, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.
„Sistemi PVO oborili su avion Mig-29 ukrajinskog ratnog vazduhoplovstva, a takođe su uništili: 39 bespilotnih letelica, operativno-taktičku raketu Atakams, proizvedene u SAD, 7 navođenih bombi Hamer, proizvedenih u Francuskoj i raketu Hajmars, proizvedenu u SAD“, navodi se u saopštenju.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da je od početka specijalne vojne operacije oboreno 604 aviona, 274 helikoptera, 24.739 bespilotnih letelica, uništeno je 524 protivvazdušna raketna sistema, 16.182 tenka i drugih oklopnih vozila, 1.322 višecevna raketna sistema, uništeno je 9.914 artiljerijskih oruđa i minobacača, kao i 22.060 jedinica specijalnih vojnih vozila.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da za sada nema govora o održavanju konferencije o mirnom rešavanju ukrajinskog sukoba uz učešće Rusije u Saudijskoj Arabiji.
- To su ipak hipotetičke diskusije. Sada se vodi mnogo diskusija na tu temu sa pozivanjem na neke efemerne izvore. Teško da se to za sada može shvatiti ozbiljno - rekao je Peskov za RT.
Ranije je agencija „Blumberg“ pisala da je moguće da se takav sastanak održi na jesen ove godine.
Peskov je takođe rekao da „mirovna“ konferencija u Švajcarskoj, koja će se održati u junu, nema perspektivu jer je apsurdno raspravljati o načinima rešavanja sukoba u Ukrajini bez Rusije.
Umerov poznao NATO da zaštite nebo iznad zapadne Ukrajine
Ministar odbrane Ukrajine Rustem Umerov pozvao je susedne zemlje, koje su deo NATO, da zaštite nebo iznad zapadnog dela zemlje. On se obratio učesnicima Parlamentarne skupštine NATO.
- Ruski napadi na naše energetske objekte predstavljaju pretnju po naše susede. Zato sam se obratio susednim zemljama članicama NATO, koje ne mogu da nas obezbede svojim sistemima PVO, da sa svoje teritorije zatvore nebo iznad naših zapadnih regiona - rekao je Umerov.
Poljski ministar spoljnih poslova Radoslav Sikorski, u intervjuu za Gazeta Wyborcza, nije isključio mogućnost slanja poljskih trupa u Ukrajinu.
- Ne treba isključiti bilo koju mogućnost - rekao je on.
Francuski predsednik Emanuel Makron ranije je rekao da ne isključuje mogućnost slanja trupa u Ukrajinu ako Rusija probije liniju fronta i stigne zahtev Kijeva. Prema njegovim rečima, „mnoge zemlje“ su se složile sa pristupom Francuske o mogućem slanju trupa.
U Lugansku je dejstvovao PVO nakon prvog raketnog napada Oružanih snaga Ukrajine, javlja dopisnik RIA Novosti.
Ambasador Ministarstva spoljnih poslova Rusije za zločine kijevskog režima Rodion Mirošnik, pozivajući se na lokalne stanovnike, napisao je na Telegram kanalu da su izvedena dva napada u istu oblast grada. On nije isključio da je drugi udar izveden na mesto gde su radili spasioci koji su likvidirali posledice prethodnog napada.
Kako je ranije izvestio lider LNR Leonid Pasečnik, ukrajinske trupe su u ponedeljak uveče izvele raketni napad kasetnom municijom na Lugansk, što je rezultiralo požarom. Za sada nema podataka o žrtvama i šteti.
Ukrajinske formacije ponovo su napale bespilotne letelice pozadinske objekte gorivno-energetskog kompleksa u Orlovskoj oblasti i Krasnodarskom kraju. Kasno uveče, ukrajinske oružane snage su granatirale Lugansk.
Na pravcu Slobožanskog, borbe se nastavljaju u oblasti fabrike agregata u Volčansku, gde je Ukrajina uspela da donekle stabilizuje situaciju.
Na Kupjansko-Svatovskom pravcu ruska jurišna avijacija čiste oslobođenu Ivanovku, a nastavljaju se i vojna dejstva u centralnom delu Berestovoje .
U Severskom pravcu pojavili su se snimci postavljanja ruske zastave u Belogorovki, ali na osnovu njih je nemoguće izvesti zaključak o napredovanju ruskih trupa ka centru sela.
U pravcu Bahmuta, ruske trupe izvode juriš na istočnu periferiju mikrookrug Kanal u Časovom Jaru, a takođe napreduju u oblasti Kalinovke.
Na pravcu Donjecka, jedinice Oružanih snaga Rusije napreduju u Krasnogorovki . Na liniji Pervomajskoje - Netajlovo vode se borbe u jaruzi Domaha .
Oružane snage Ukrajine napale su selo Sovhozni u Grajvoronskom gradskom okrugu uz pomoć drona-samoubice. U napadu nije bilo žrtava, saopštio je na Telegramu gubernator Belgorodske oblasti Vjačeslav Gladkov.
On je dodao da je dron, kada je pao, detonirao i oštetio gasovod.
Ruski PVO sistemi uništili su mali balon u Moskovskoj oblasti, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.
Nakon toga, gubernator Moskovske oblasti Andrej Vorobjov saopštio je na Telegramu da su PVO sistemi oborili bespilotnu letelicu u gradu Balašiha.
On je dodao da su ostaci letelice pali na privatnu kuću, a da su stanari kuće uspeli da se evakuišu na vreme i da niko nije povređen.
Rusiji je potrebna samo pobeda, zemlja će to postići u najskorije vreme, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev tokom razgovora sa vojnicima na poligonu Pesočnenski u Lenjingradskoj oblasti.
- Uveren sam da ćemo zahvaljujući vojnicima kao što ste vi, zahvaljujući budućim oficirima, u najskorije vreme postići rezultate koji su nam potrebni. I ti rezultati su vam takođe jasni: nama je samo potrebna pobeda i tu pobedu ćemo postići - rekao je Medvedev.
Najstariji među nestalim ukrajinskim mobilisanim vojnicima ima 58 godina, otkrio je Sputnjik. Vidljiv je porast objava na društvenim mrežama u vezi sa nestalim vojnicima starijim od 45 godina u različitim grupama za traženje mobilisanih Ukrajinaca.
Tokom maja, slične poruke postale su primetno brojnije i učestalije. Većina osoba za kojima se traga je starosti između 45 i 50 godina, a navodno su nestali tokom borbenih zadataka u Pokrovskom okrugu, u zapadnom regionu DNR, u oblastima Rabotino i Bahmut.
Uoči izbora za EU sledeće nedelje, liderka francuske desnice Marin Le Pen pozivala je italijanske premijerku Đorđu Meloni da se udruže i formiraju desničarsku super-grupu koja bi bila drugi po veličini partijski blok u Evropskom parlamentu.
Ruska vojska oslobodila je još dva mesta – Netajlovo u Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR) i Ivanovku u Harkovskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Nvidia je ostvarila izvanredne rezultate u prvom kvartalu, što je sada čini vrednijom od svih nemačkih kompanija zajedno. Ona je jedan od najvećih svetskih proizvođača grafičkih čipova za lične računare i profesionalna tržišta, i sistema na čipovima za mobilno i automobilsko tržište. Prema trenutnim podacima, ta kompanija trenutno vredi više nego cela nemačka berza.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski snimio je u Harkovu video poruku svetskim liderima u kojoj je poručio da Rusija okuplja trupe i kod severne granice Ukrajine u trenutku kada već sprovodi ofanzivu u Harkovskoj oblasti.
Ministarstvo spoljnih poslova i Ministarstvo pravde Rusije su završili studiju o mogućem ukidanju statusa talibana kao terorističke organizacije u Rusiji, a predlog je poslat Kremlju, izjavio je Zamir Kabulov, specijalni predstavnik predsednika za Avganistan, za RIA Novosti.
Generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg pozvao je članice Alijanse da se pripreme za dugotrajan sukob u Ukrajini i saopštio da će NATO na predstojećem julskom samitu u Vašingtonu formirati stalnu strukturu za organizovanje isporuka oružja Ukrajini i njihovo finansiranje.
SAD će isporučivati Tajvanu novo oružje, a ne staro kao Ukrajini, izjavio je načelnik Komiteta Predstavničkog doma SAD za spoljne poslove Majkl Mekol tokom posete Tajvanu.
Jalovi su pokušaji Sjedinjenih Američkih Država da približe Ukrajinu NATO-u i uvedu je u Alijansu – sudeći bar prema rečima nemačkog kancelara Olafa Šolca koji veruje da Kijev neće postati član Severnoatlanstkog saveza na sledećem julskom samitu, već ni u narednih 30 godina.
Predsednik Rusije Vladimir Putin zatražio je od vojnog vrha da se preduzme sve za zaštitu ruskih građana, civilne infrastrukture i ključnih objekata od ukrajinskih napada, uz istovremeni nastavak masovnih udara po ukrajinskom vojno-industrijskom kompleksu.
Ruska vojska izvela je novi veliki napad na pomorsku logistiku Oružanih snaga Ukrajine (OSU) u Odeskoj oblasti, pogodivši luke, skladišta goriva, kontejnerski brod sa municijom, teretnjak kod Zmijskog ostrva i obalski raketni sistem „Neptun-2“, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Ruska armija će preuzeti Odesu, Harkov i čitav prostor koji Moskva naziva „Novorusijom“, dok će ostatak Ukrajine morati da bude potpuno neutralan, ocenio je penzionisani pukovnik američke vojske i bivši savetnik Pentagona Daglas Mekgregor.
Dve vodeće ruske agencije za istraživanje javnog mnjenja zabeležile su pad rejtinga predsednika Rusije Vladimira Putina, ali brojke ne pokazuju politički slom. Poverenje u ruskog lidera i dalje se kreće između 67 i 71 odsto, dok njegov rad odobrava oko dve trećine građana.
Predsednik Čečenije Ramzan Kadirov pozvao je Rusiju da razmotri vojne udare ne samo protiv Ukrajine, već i protiv država koje Kijevu isporučuju oružje, obaveštajne podatke i drugu pomoć.
Sedam radnika noćne smene poginulo je, a još 24 osobe su povređene kada su ukrajinske bespilotne letelice pogodile logistički centar kompanije Vajldberiz u Kotovsku, u ruskoj Tambovskoj oblasti, saopštio je gubernator tog regiona Jevgenij Pervišov.
Dve osobe su poginule, a šest je povređeno u noćnom napadu ruskih trupa u Kijevu, uključujući i šesnaestogodišnjeg dečaka, objavio je gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko.
Specijalni predstavnik predsednika Rusije za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom i direktor Ruskog fonda za direktne investicije Kiril Dmitrijev nazvao je Ujedinjeno Kraljevstvo „propalom imperijom“, komentarišući stanje u zemlji i sporove oko migracija.
Desetine ruskih obaveštajaca, koji su posle masovnog proterivanja diplomata iz evropskih zemalja 2022. godine ostali bez uporišta na Zapadu, navodno su prebačene u Japan i tamo nastavile rad pod diplomatskim i poslovnim pokrićem, piše Džapan tajms.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Uoči izbora za EU sledeće nedelje, liderka francuske desnice Marin Le Pen pozivala je italijanske premijerku Đorđu Meloni da se udruže i formiraju desničarsku super-grupu koja bi bila drugi po veličini partijski blok u Evropskom parlamentu.
Više od 400 ukrajinskih bespilotnih letelica krenulo je tokom noći ka Moskvi i Moskovskoj oblasti, a u seriji udara pogođeni su objekti, ranjeni civili i pokrenute masovne evakuacije zaposlenih iz logističkih centara.
Blokaderski advokat Veljko Milić koji se našao na 70. mestu tzv. liste koju smo objavili (a blokaderi potvrdili njenu autentičnost), blizak je saradnik ozloglašenog srbomrzca i ideologa blokadera iz Novog Sada - Dinka Gruhonjića.
Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke (SRS) Aleksandar Šešelj razotkrio je opasne namere takozvanog blokaderskog pokreta, upozorivši javnost da ove političke aktere uopšte ne zanimaju izbori niti glasovi građana, već isključivo izazivanje haosa na ulicama i nasilno otimanje vlasti.
Pred američkim tužiocima u Derventi je danas održano prvo svedočenje srpskih logoraša o monstruoznim stvarima koje su preživeli i pretrpeli u zloglasnim hrvatsko-muslimanskim logorima tokom poslednjeg rata u BiH 1992. godine.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas srdačne čestitke Endiju Bernamu povodom stupanja na dužnost premijera Velike Britanije i poručio da je uveren u nastavak uspešnog unapređenja odnosa između dve zemlje.
Dok lažna opozicija redovno koristi svaku priliku da pljuje vlast u Nišu i hvali se nekakvom "slobodnom teritorijom", na sopstvenom primeru svakodnevno dokazuje potpuno neznanje, nesposobnost i apsolutno odsustvo odgovornosti prema narodu! Najnoviji skandalozan primer stiže pravo sa sednice Štaba za vanredne situacije, gde je ogoljen šokantan nemar opozicione vlasti u Opštini Medijana.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Evropska komisija kaznila je danas kinesku onlajn platformu Alikspres sa 550 miliona evra zbog rizika da je povezana sa prodajom nelegalnih, nebezbednih i falsifikovanih proizvoda na tržištu Evropske unije.
Tražite beg od tropskih vrućina? Predstavljamo 10 prelepih kupališta blizu Beograda sa besplatnim ulazom, uz detaljan cenovnik osveženja i obroka na plažama.
Za nekoliko minuta okolinu Prijepolja zasuo je silovit pljusak i grad! Stradala su područja Kolovrata, Ravana, Seljašnice, Ratajske, Suvodola i Babina.
Sezona na crnogorskom primorju u punom je jeku, a turisti se svakodnevno šokiraju paprenim cenama. Od ležaljki do parkinga i restorana, kako kažu, ne zna se šta je skuplje.
U slovenačkom mestu Vuhred dogodio se stravičan zločin kada je Amir Uzunović, poreklom iz Kaknja, nožem usmrtio svoju suprugu Zijadu Uzunović u stambenoj zgradi u kojoj su živeli sa maloletnim sinom.
Teška nesreća dogodila se u centru Bečmena, na raskrsnici ulica 11. oktobar i Nikole Tesle, gde je muškarac pao sa krova kuće sa visine od oko šest metara.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili su M. K.(20) iz Beograda, osumnjičenog da je sa ranije uhapšenim L. R. učestvovao u bombaškim napadima u Smederevu.
Po nalogu dežurnog tužioca Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, pokrenuta je istraga protiv turskog državljanina G. I. (30) zbog sumnje da je počinio krivična dela razbojništva i sprečavanja službenog lica u vršenju službene dužnosti.
RTS je objavio spisak filmov akoje će emitovati u narednom periodu a među njima s enalazi i poslednji film Žarka Lauševića Heroji Halijarda" i drama "Lepota poroka" o kojoj je brujala cela tadašnja Jugoslavija.
Na Android 16 uređajima otkriven je ozbiljan bezbednosni propust koji može ugroziti privatnost korisnika. Zbog načina na koji funkcioniše Gugl Gemini, napadač ili neovlašćena osoba može poslati SMS i WhatsApp poruke čak i kada je telefon zaključan, bez potrebe za unosom PIN koda.
Ako želite parfem koji će vas svakim prskanjem vratiti u bezbrižne dane odmora, ovih pet mirisa pravi su izbor. Njihove prepoznatljive kokosove note prizivaju atmosferu sunčanih plaža, toplog peska i letnje opuštenosti.
Veterinarka dr Stivi Ejtken objasnila je da pse ka suncu vodi instinkt. Njihova telesna temperatura prirodno je viša od ljudske, pa im toplota prija jer opušta mišiće i donosi fizičko olakšanje, naročito starijim psima.
Redovno sređivanje nesesera nije važno samo zbog urednosti. Uklanjanje starih kozmetičkih proizvoda može pomoći da izbegnete iritacije, infekcije i druge probleme koje izaziva šminka kojoj je istekao rok upotrebe.
Salata od paradajza jedan je od omiljenih letnjih priloga, a evo kako da izbegnete da nakon samo nekoliko minuta u posudi ostane više soka nego samih komada povrća.
Oac superfinaliste "Elite"Dače Virijevića, Srđan Virijević, rešio je da pruži podršku Staniji Dobrojević, te će joj večeras doterati automobil marke "Mercedes" koji je rešio da joj pokloni.
Pevačica Svetlana Ceca Ražnatović pre nekoliko godina bila je u vezi sa ugostiteljem Bogdanom Srejovićem, koji danas slavi godišjicu braka sa rijaliti učesnicom Jovanom Ljubisavljević.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.