Bezbednosni organi Ukrajine su otkrili veliku šemu za izvoz i prodaju ljudskih organa u inostranstvu u koju je bio umešan i bivši zamenik ministar zdravlja, piše ukrajinski portal "Strana" na Telegramu.
Sjedinjene Američke Države nisu donele odluku o korišćenju taktičkih balističkih raketa „atakams“ za napade na Rusiju, izjavila je stalni predstavnik SAD pri NATO-u Džulijen Smit.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je sa njegovim zapadnim prijateljima lično zvao i molio lidere zemalja Zajednice Nezavisnih Država (ZND) da prisustvuju konferenciji o Ukrajini u Švajcarskoj, ali svi su odbili, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Mihail Galuzin za ruske medije.
Bivši britanski premijer Boris Džonson na zatvorenom prijemu u Londonu tajno je snimljen kako daje instrukcije pripadnicima ukrajinske zloglasne brigade "Azov", a snimak je, navodno, zabeležila glavna ruska obaveštajna služba GRU.
04.06.2024
10:57
"Francuzi, nomojte ponavljati greške svojih predaka, njihova sudbina je poznata", napisano je na plakatima a ispod toga velikim slovima: "Pozovite Volgu 149.200".
Reč je o radio frekvenciji i kodnom imenu koje je ruska vojska smislila za one Ukrajince i strance koji žele da se predaju.
Oko 10.000 ukrajinskih vojnika se već predalo koristeći "Volgu", tj. radio talas 149.200 koji nosi ime po ruskoj reci i funkcioniše od sredine leta, navodi TASS pozivajući se na predstavnika ruskih operativnih službi.
"Ukrajinci, ako želite da živite, ako želite da se vratite porodici i prijateljima, uključite se na frekvenciju 149.200 na bilo kom toki-vokiju i pozovite 'Volgu'" - ovakva poruka širi se društvenim mrežama.
Oružane snage Rusije nanele su udare na vojni objekat Nacionalne garde Ukrajine u Dnjepropetrovsku i uništile skladište neprijateljskih vojnih vozila i municije, rekao je Sergej Lebedev koordinator ruske organizacije koja deluje na teritoriji koju kontroliše Kijev.
U pokušaju da pojača pritisak na NATO, ruski predsednik Vladimri Putin je nedavno naredio taktičke vežbe nuklearnog oružja u pripremi za moguće buduće udare protiv Zapada. Ali, svaki nuklearni napad na Zapad verovatno bi izazvao neposredni odgovor.
Ruski predsednik Vladimir Putin mogao bi da odgovori žestokim vojnim udarom na odluku Emanuela Makrona da pošalje vojne instruktore u Ukrajinu, piše kolumnista Vašington posta Li Hokstader.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zapadni plan da se Rusiji uputi ultimatum sa rokom od 72 sata, uz pretnju direktnog vojnog angažovanja više država, završio se pre nego što je formalno i iznet, nakon što je Moskva odgovorila snažnim udarima po energetskoj infrastrukturi Ukrajine i time jasno stavila do znanja da na takvu vrstu pritiska neće pristati.
Kremlj je poručio da nema nameru da troši vreme na komentarisanje neproverenih tvrdnji koje se pojavljuju u zapadnim medijima i izjava poljskog premijera Donalda Tuska, prema kojima je pokojni seksualni prestupnik Džefri Epstin navodno bio povezan sa ruskim obaveštajnim službama.
Bezbednosni organi Ukrajine su otkrili veliku šemu za izvoz i prodaju ljudskih organa u inostranstvu u koju je bio umešan i bivši zamenik ministar zdravlja, piše ukrajinski portal "Strana" na Telegramu.
Međunarodne rezerve Rusije dostigle su istorijski maksimum od 826,8 milijardi dolara zaključno sa 30. januarom, saopštila je Centralna banka Rusije, navodeći da je reč o najvišem nivou zabeleženom do sada.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da se država na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem danonoćno bori za naš narod na KiM i dodao da najveću cenu Srbi na KiM plaćaju zbog pogubne politike bivše vlasti.
Aleksandar Vučić je idealna osoba za preuzimanje premijerske funkcije nakon narednih parlamentarnih izbora pošto ima ogromno poverenje u narodu i dokazao je političku zrelost u najsloženijim geopolitičkim odnosima u svetu.
Ekstremno zahtevni Exatlon poligoni daju posebnu čar ovom takmičenju, a gledaoci su već uveliko zapamtili teške prepreke na svakom od njih i stekli svoje favorite.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Na pijacama širom Srbije ovih dana pažnju kupaca privlači paradajz koji je, prema njihovim rečima, ukusniji nego tokom leta, a prodaje se po ceni od oko 200 dinara za kilogram, što ga čini jeftinijim čak i od kiselog kupusa.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je završena rekonstrukcija objekta u Ljermontovljevoj ulici broj 12a u Beogradu i da će službe koje su u njemu smeštene ponovo početi sa radom u ponedeljak, 9. februara 2026. godine.
Vladan Dimitrijević (49) negirao je danas u Višem sudu u Beogradu da je pokušao da ubije oca Mihaila 29. aprila prošle godine u njihovoj kući u selu Zaklopača pored Beograda.
Duško G. (56) koji je osumnjičen da je ubio Aleksandru Š. (44) u Nišu, uhapšen je u selu Nozrina kod Aleksinca, a očevidac hapšenja za Informer detaljno opisuje kako je izgledala akcija policije.
Beogradska policija uhapsila je S. H. (40) i ukrajinsku državljanku S. T. (23) zbog sumnje da su iz galerije ULUS ukrali sliku Zdravka Vučinića "Uspenje"
Smršao čitavih 90 kilograma, obrijao glavu i pustio sedu bradu, pa mnogi iz prve nisu shvatili da se radi o Džoni Hilu, holivudskom glumcu kog publika poznaje kao debeljuškastog komičara.
Ljiljana Lašić, legendarna Tina iz serije "Pozorište u kući", napustila je arhitekturu zbog braka, a kasnije i samu slavu kada ju je popularnost počela gušiti.
Ako ste do sada koristili Jutjub u pozadini na Android uređaju bez pretplate, stižu loše vesti od Gugla. Kompanija je zvanično potvrdila da će uskoro ukloniti metod koji je godinama omogućavao besplatno puštanje videa u pozadini.
Ukoliko vam treba ideja za brz, zasitan i ukusan ručak ili večeru, predstavljamo vam fenomenalnu domaću pitu koja je uz hladan jogurt ili kiselo mleko obrok iz snova.
Na londonskoj premijeri filma "Orkanski visovi", Margo Robi je zablistala u upečatljivom izdanju koje je spojilo savremeni dizajn i bogatu filmsku simboliku.
Pevačica Ivana Šašić oglasila se na mrežama i zabrinula svoje pratioce, kada je otkrila ozbiljan bezbednosni problem u zgradi u kojoj živi, koji kako tvrdi, ugrožava sve stanare.
Učesnica rijalitija "Elita 9" Anita Stanojlović poverila se svom partneru Luki Vujoviću i ispričala mu da joj je reper Vuk Mob, kako tvrdi, slao poruke i uporno joj se udvarao.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar