(VIDEO) Hitno! Putin izdao udarno naređenje! 40.000 vojnika kreće u juriš, ovaj grad mora da padne po svaku cenu!
Podeli vest
Kremlj je odlučan da osvoji grad Pokrovsk u Donjeckoj Narodnoj Republici, to potvrđuje i činjenica da Moskva, posle iznenadnog ukrajinskog upada u rusku oblast Kursk, nije preusmerila svoja pojačanja u taj region sa fronta kod Pokrovska, već je tamo nastavila intenzivno i sve snažnija i brža ofanziva.
U gradu već neko vreme traje evakuacija. Oko 40.000 ruskih vojnika kreće ka gradu piše britanski Tajms.
Sjedinjene Američke Države neće moći da se povuku iza okeana u slučaju da se trenutna situacija u Ukrajini razvije u globalni sukob, izjavio je ambasador Rusije u Vašingtonu Anatolij Antonov.
Saveznici Ukrajine se suočavaju sa poteškoćama u ispunjavanju obećanja vezanih za vojne isporuke Kijevu, dok obimi ruske odbrambene proizvodnje premašuje zapadne, piše Blumberg, pozivajući se na sopstvene izvore.
05.09.2024
05:18
Šta bi značio pad grada?
Upozorava se da bi pad grada imao bi posledice duž cele linije fronta za Ukrajinu.
Uprkos političkom uspehu zauzimanja ruske teritorije, akcija u Kursku izgleda kao pogrešna distrakcija kada se posmatra iz perspektive Donbasa. Ruski lider Vladimir Putin je u ponedeljak ismevao Ukrajince jer nisu uspeli da ispune svoj cilj da ometaju rusko napredovanje na Pokrovsk.
Sjedinjene Američke Države vrlo dobro znaju kuda prolaze crvene linije Rusije i sa njima se ne treba šaliti, rekao je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, komentarišući pisanja medija o planovima SAD da Ukrajini isporuče krstareće rakete za lovce F-16.
Ukrajinski bataljoni, koje evropske zemlje planiraju da formiraju od ukrajinskih vojnih obveznika koji su napustili svoju zemlju, kasnije će se okrenuti protiv samih zemalja tog regiona, smatra portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije, Marija Zaharova.
04.09.2024
18:40
– Njihova kalkulacija je bila da zaustave naša ofanzivna dejstva u ključnim delovima Donbasa – rekao je Putin i dodao:
– Rezultat je poznat… Nisu uspeli da zaustave naše napredovanje u Donbasu.
Obraćajući se školarcima u Sibiru, Putin je obećao da će i ofanziva na Kursk biti zaustavljena:
– Moramo se, naravno, obračunati sa onim banditima koji su ušli u Rusku Federaciju.
Pokrovsk se nalazi na vitalnoj raskrsnici železničkih linija i puteva, logističkom čvorištu iz kojeg se ukrajinske snage snabdevaju preko cele linije fronta, od Ugljedara na jugu do granice sa Harkovskim i Donjeckim oblastima.
Foto: Printskrin
Gubitak grada bi imao posledice na celoj liniji fronta jer bi otvorio put ruskim snagama da zauzmu čitav region Donjecka, što je jedan od važnih ciljeva Kremlja.
Ključno rusko napredovanje u pravcu Pokrovska odigralo se posle bitke za Avdejevku, koja se nalazi oko 40 kilometara istočno, koja je završena povlačenjem ukrajinskih snaga u februaru. Ukrajinski poraz se dogodio kada je ponestalo municije, što je direktna posledica kašnjenja vojne pomoći iz Vašingtona.
Ali sada se može postaviti – a mnogi postavljaju – pitanje zašto je ova pomoć, kada je konačno stigla, korišćena za invaziju na Kursk, a ne za spasavanje Pokrovska.
Oleksandar Kovalenko, vojni analitičar kijevske grupe Informacioni otpor, nazvao je munjevito napredovanje Rusije na Pokrovsk „potpunim odbrambenim neuspehom“.
Pokrovsk će pasti mnogo brže od Bahmuta
– Nisu krivi obični vojnici koji zauzimaju položaje – napisao je on na Telegramu, rekavši da problem leži u onima koji donose odluke za te vojnike. Sumornu ocenu sa fronta daje Ženja, vojnik 93. mehanizovane brigade, koji se prošle godine borio u izgubljenoj bici za Bahmut.
– Iskreno, nikada nisam video ovako nešto. Sve se tako brzo raspada. Pokrovsk će pasti mnogo brže od Bahmuta – kaže Ženja.
Gubitak Pokrovska ne znači nužno i gubitak Ukrajine ili čak Donbasa, ističe Krotevič, ali vreme ističe da ukrajinska strana promeni pravac.
– Ako se ništa ne promeni, posle Pokrovska, Rusi će krenuti na Slavjansk i Kramatorsk - rekao je Krotevič, dva grada koja su nakratko zauzeli ruski zastupnici u sukobu u Donbasu 2014. godine. Bilo je to neko drugo vreme, meko zanimanje, dodao je Krotevič.
– Ovaj put neće biti tako mekano – zaključio je za Tajms.
Bilo kakve provokacije protiv ruskih mirovnjaka i građana u Pridnjestrovlju smatraće se napadom na Rusiju, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije, Marija Zaharova.
Masovno bekstvo ukrajinskih vojnika iz naseljenog mesta Prečistovka u Donjeckoj Narodnoj Republici zabeleženo je dronovima ruske mornarice iz grupacije vojske "Istok", saopštilo je Ministarstvo odbrane Ruske Federacije.
Nedavne fotografije predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina, koji ljubi Kuran na otvaranju džamije u Čečeniji u prisustvu čečenskog lidera Ramzana Kadirova, izazvale su različite reakcije na Zapadu.
Ruska vojska je tokom jučerašnjeg dana izvela raketni udar na centar za obuku Oružanih snaga Ukrajine u Poltavi, a tokom napada u objektu su se nalazili i strani instruktori, saopštilo je Ministarstvo odbrane Ruske Federacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pregovori između Rusije i predstavnika SAD bili su konstruktivni i krajnje otvoreni, a Moskva je još jednom jasno stavila do znanja da će nastaviti da ostvaruje ciljeve Specijalne vojne operacije dok god ne bude postignuto političko-diplomatsko rešenje, izjavio je pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Najavljeni ruski doprinos "Odboru za mir" u iznosu od milijardu dolara, koji je predsednik Rusije Vladimir Putin pomenuo kao mogućnost korišćenja zamrznutih sredstava, zahtevaće odblokiranje tih sredstava u Sjedinjenim Američkim Državama, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Sjedinjene Američke Države neće moći da se povuku iza okeana u slučaju da se trenutna situacija u Ukrajini razvije u globalni sukob, izjavio je ambasador Rusije u Vašingtonu Anatolij Antonov.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić, koja se nalazi u poseti Estoniji, obratila se građanima Srbije i, između ostalog, komentarisala dolazak misije Evropskog parlamenta u Srbiju.
Razgovori Ukrajine, Rusije i Sjedinjenih Američkih Država u Abu Dabiju održavaju se danas uz veoma ograničena očekivanja, a pojedini ukrajinski analitičari već unapred upozoravaju da bi sastanak mogao da se završi bez ikakvog konkretnog dogovora.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je u Kolegijumu naše televizije vratio na fabrička podešavanja lažnog ekologa, blokadera i opozicionara Aleksandra Jovanovića Ćutu, koji se putem video-poziva uključio u program.
Ideolog blokadera Aleksandar Alek Kavčić objavio je na društvenoj mreži Iks fotografiju koja je dokaz crno na belo zašto je grupa evroparlamentaraca predvođena ustašom Toninom Piculom danas došla u Beograd.
Ispred zgrade Opštine Kula danas je, neposredno pred početak zasedanja lokalnog parlamenta, došlo do incidenta tokom okupljanja grupe građana, među kojima je, prema dostupnim informacijama i javno istaknutim obeležjima, bilo i aktivista Stranka slobode i pravde. Među okupljenima su se nalazili i pojedini odbornici lokalne opozicije. Jedan od njih, Marko Bošnjak, posebno se istakao verbalnim
Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević odgovorio je na izjavu Marinike Tepić u kojoj je istakla da očekuje da tužilaštvo danas pokrene proces privođenja predsednika Aleksandra Vučića.
Članica Crvenog tima u Exatlonu Elica Erski na poligon je izašla maskirana u Harli Kvin, negativke iz Betmena, poznate po vezi sa Džokerom, najvećim psihopatom iz spomenutog serijala.
Učesnica Exatlona Sanja Kalinović imala je priliku da se prvi put čuje sa porodicom otkako boravi u Dominikanskoj Republici, što je kod nje izazvalo snažne emocije.
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru govorio je o Davosu, govoru američkog predsednika Donalda Trampa, ali i o prodaji Naftne industrije Srbije i benefiti koje će naša zemlja imati od toga.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Tokom izvođenja radova na izgradnji gasnog kućnog priključka u zoni raskrsnice ulica Milana Blagojevića Španca i Blagojevićev prolaz (faza 2), od 24. do 26. januara doći će do promena u radu linije 34, saopšteno je iz Sekretarijata za javni prevoz.
Ukoliko osećate neprijatean miris u automobilu, često problem nema veze sa sedištima. Stručnjaci otkrivaju da je jedan deo ventilacije najčešće krivac za takav smrad, a to je filter.
Stigle su nove cene goriva, tako da će od danas od 15 časova, na pumpama u Srbiji litar evro dizela koštati 193 dinara, a litar benzina evropremijum BMB biće 176 dinara, objavilo je resorno Ministarstvo.
Zbirke zadataka za pripremu završnog ispita od danas se mogu naći u prodaji u svim bolje snabdevenim knjižarama širom naše zemlje. ena kompleta iznosi 2.310 dinara.
Novo istraživanje sprovedeno među astronautima pokušava da otkrije da li svemirski let ubrzava ili usporava biološko starenje. Jedno od njih ispituje vezu između bioloških markera starenja kod astronauta koji su određeno vreme provodili u orbiti.
Sahrani Živka Bakića, jednog od vođa "balkanskog kartela" prisustvuje veliki broj ljudi, a među njima je i otac Marka Miljkovića Mesara - Milorad Miljković.
Pevačica Nikol Šerzinger ponovo je dokazala da joj godine ne mogu ništa. Atraktivna pevačica trenutno uživa na dalekom tropskom ostrvu u društvu svog partnera, bivšeg ragbiste Toma Evansa, a prizori koje je podelila sa fanovima bukvalno su zapalili društvene mreže.
Najgledaniji domaći film u srpskim bioskopima u 2025. godini je "Hajduk u Beogradu", a drugo mesto na listi zauzela je komedija "Povratak Žikine dinastije".
Viktorija Bekam konačno može da se pohvali da je neka njena pesma iz solo karijere dospela na prvo mesto muzičkih top-lista u Velikoj Britaniji i to zahvaljujući skandalu koji je pokrenuo njen sin Bruklin Bekam.
Na internetu se pojavio snimak iz 2022. godine na kojem je se vidi kako Viktorija Bekam pokušava da se uključi u razgovor sa Nikolom Pelc, ali je ona sve veme ignoriše.
Italijanska modna kraljica Donatela Versaće nije uspela da sakrije emocije na sahrani legendarnog dizajnera Valentina Garavanija, koja je održana u veličanstvenoj Bazilici Santa Maria degli Angeli e dei Martiri u Rimu.
Svetske zvezde i modne ikone okupili su se u petak ujutro kako bi se poslednji put oprostili od legendarnog dizajnera Valentina Garavanija u Bazilici Santa Maria degli Angeli e dei Martiri u Rimu.
Dok se milioni turista svakodnevno dive njegovim ulicama, trgovima i istorijskim znamenitostima, sada je stigla i potvrda, Rim je zauzeo prvo mesto na listi najlepših gradova sveta prema Global Aesthetic Cities Indexu.
Među prvima koji su stigli da se oproste od modnog velikana Valentina Garavanija bila je i holivudska glumica En Hatavej (43), vidno potresena i zamišljena, koja je održana u veličanstvenoj Bazilici Santa Maria degli Angeli e dei Martiri u Rimu.
Mane Ćuruvija Kasper samo 16 meseci pre veze sa Minom Kostić hteo je da ženi Natašu Bekvalac, otkrivaju njegove prepiske koje su s epojavile u javnosti.
Pevačicu Slavicu Ćukteraš je bivši muž prijavio policiji zbog pretnji, dok su se borili za starateljstvo nad ćerkom, a nakon svega su izgladili odnose.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar