Francusko ministarstvo spoljnih poslova pozvalo je otpravnika poslova iranske ambasade u toj zemlji zbog navoda o transferu balističkih raketa Rusiji, javlja danas Rojters pozivajući se na neimenovani diplomatski izvor.
Američki državni sekretar Entoni Blinken izjavio je ranije ove nedelje da je Rusija dobila balističke rakete od Irana i da će ih u narednim nedeljama verovatno upotrebiti u ratu protiv Ukrajine, podseća britanska agencija.
RFI danas prenosi da je Iran u četvrtak na razgovor pozvao francuskog, nemačkog, britanskog i holandskog ambasadora, u znak protesta protiv optužbi o isporuci raketa Rusiji i novih sankcija koje su usvojene protiv Irana, pre svega protiv aviokompanije "Iran er".
Teheran je demantovao optužbe sa Zapada, u trenutku kada su zapadne zemlje odlučile da na Iran pojačaju pritisak zbog njegovog nuklearnog programa, osuđujući odbijanje iranskih vlasti da sarađuju sa Međunarodnom agencijom za atomsku energiju i ubrzanje iranskog programa obogaćenja uranijuma.
Zapadni eksperti procenjuju da Iran ima dovoljno uranijuma da može da proizvede četiri atomske bombe, navodi francuski radio.
Portparol Evropske unije Peter Stano izjavio je danas da EU ima dokaze da je Iran isporučio Rusiji balističke rakete i upozorio Teheran na nove sankcije.
Zapadni mediji već godinama pišu o ruskoj kupovini raketa od Irana, svaki put praveći senzaciju od te teme, dok im ne smeta što više od pedeset zemalja snabdeva Ukrajinu oružjem. Međutim, postavlja se pitanje, zbog čega Rusiji trebaju ovi projektili iranske proizvodnje?
Slobodan Dimitrijević, Srpsko-ruski pokret, bio je gost Info jutra i upravo on je govorio o tome da li predsednik Turske, Erdogan, pravi islamski savez protiv Izraela.
Rusija planira da iskoristi balističke rakete koje je dobila od Irana za napade na ukrajinsku energetsku, vojnu i civilnu infrastrukturu tokom predstojeće jeseni i zime, navode eksperti Instituta za proučavanje rata (ISW).
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da islamske zemlje treba da formiraju savez protiv, kako je rekao, "rastuće pretnje ekspanzionizma" iz Izraela.
Ukrajinski telegram kanali objavili su mapu mogućih udara iranskih balističkih raketa, nakon upozorenja ukrajinskih monitoring grupa da bi u narednim danima na Ukrajinu mogle da budu lansirane tri balističke rakete iranskog porekla.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kompilacija uličnog cirkusa je pokazala potpunu sramotu i rasulo blokaderskog pokreta – od lažiranja uličnih napada, preko ponižavanja rektora Đokića, pa sve do međusobnog vređanja.
Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević oštro je osudio prebijanje i zlostavljanje Nenada Raškovića iz sela Dren u opštini Zubin Potok, ocenivši da je reč o "delu ruku krvnika" i nastavku terora nad srpskim narodom na Kosovu i Metohiji.
Jedan od glavnih ideologa blokadera, Dragan Popović, potvrdio da preziru običan narod, dok u isto vreme pravda brutalno nasilje na ulicama i direktne napade na policiju i građane!
Samo pet dana nakon sastanka komandanta KFOR-a i lidera Samoopredeljenja Aljbina Kurtija, pokrenut je plan koji bi mogao trajno da promeni sliku severa Kosova.
U ovom periodu u vazduhu su najzastupljeniji poleni korovskih biljaka, a polen ambrozije za sada se registruje u nižim koncentracijama, izjavila je danas Ana Ljubičić iz Agencije za zaštitu životne sredine.
Prema podacima objavljenim u 8 časova, najtoplije je u Beogradu, Somboru, Novom Sadu, Negotinu, Zrenjaninu i Sremskoj Mitrovici sa 24 stepena, a najsvežije je u Sjenici, gde je izmereno 15 stepeni Celzijusa.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i toplo, dok se posle podne, uz lokalni razvoj oblačnosti, na istoku, jugu i jugozapadu Srbije očekuje ponegde kratkotrajna kiša ili pljusak uz moguću grmljavinu. Najviša dnevna temperatura od 31 do 36 stepeni.
Pripadnici policije na Novom Beogradu uhapsili su M. M. (53), koji je u samo nekoliko sati napravio nezapamćeni teror po gradu: opljačkao je američkog i ukrajinskog državljanina, radnici cvećare pretio elektrošokerom, dok je radnicu auto-škole brutalno isekao polomljenom flašom.
Krvavi pohod koji je potresao čitav Balkan odigrao se u mirnom cetinjskom naselju Medovina, u neposrednoj blizini Cetinjskog manastira, pre tačno četiri godine. Vuk Borilović (34) je u popodnevnim časovima, naoružan poluautomatskim lovačkim karabinom, napravio nezapamćeni masakr u kom je ubio 10 svojih sugrađana.
U blizini Atletske dvorane na Voždovcu, na Bulevaru oslobođenja, juče zabeležen jeziv incident koji je uznemirio prolaznike i rekreativce u Banjičkoj šumi: žena (44) kretala se stazom kroz šumu kada joj je s leđa prišao nepoznati muškarac i bez ikakvog povoda je uhvatio za zadnjicu.
Više od dve decenije Časlav Ristić bio je među prvim ljudima koji su stizali na mesta najtežih zločina u Srbiji. Radio je uviđaje posle obračuna beogradskog podzemlja, istraživao ubistva koja su obeležila devedesete godine, učestvovao u rasvetljavanju nekih od najpoznatijih slučajeva i iz neposredne blizine, posmatrao kako izgleda lice organizovanog kriminala.
Stručnjakinja za ponašanje životinja je objasnila zašto su neke rase pasa izbirljivije od drugih kada je u pitanju hrana, kao i koje rase pasa važe za najizbirljivije.
Ako tražite novi miris, a ne želite da potrošite mnogo novca, izdvojili smo tri parfema koji koštaju manje od 3.000 dinara, dok se najjeftiniji među njima može pronaći za manje od 900.
Pevač Marko Stojković, poznatiji kao MC Stojan, podelio je sa pratiocima intiman trenutak opuštanja sa devojkom i kućnim ljubimcem od kog se, sudeći po svemu, ne razdvajaju ni kada legnu na spavanje.
Rijaliti par Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz trenutno uživaju na Maldivima odakle dele romantične snimke sa pratiocima, a poslednja objava vožnje bicikla sve je raznežila.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.