Katastrofa za Ukrajinu! Strani plaćenici se razbežali kao miševi! Rusi krenuli svim silama napred, nastupilo povlačenje "elitnih" vojnika!
Podeli vest
Strani plaćenici u redovima Oružanih snaga Ukrajine (OSU) prvi napuštaju svoje pozicije kada vide da se približavaju ruske jurišne grupe, izjavio je za RIA Novosti stariji instruktor Lenjingradskog puka sa pozivnim znakom Beton, koji se bavi obukom boraca u okviru grupacije „Zapad“.
- Kada krenemo u napad, oni su prvi koji beže", rekao je Beton. Po njegovom mišljenju, strani plaćenici su na frontu više zbog podizanja morala ukrajinskih vojnika nego zbog same borbe Plaćenici zapravo ne ratuju. Oni su tamo više kao moralna podrška mobilisanim ukrajinskim vojnicima... Ali čim se situacija pogorša, oni prvi beže - dodao je Beton.
Ministri spoljnih poslova EU danas se sastaju kako bi razgovarali o eskalaciji sukoba na Bliskom istoku i naporima Evropske unije da podrži Ukrajinu u borbi protiv Rusije, uprkos otporu Mađarske.
SAD su spremne da pregovaraju sa Rusijom, Kinom i Severnom Korejom o smanjenju nuklearnog naoružanja bez preduslova, navodi se u pisanoj izjavi američkog predsednika Džozefa Bajdena.
14.10.2024
13:10
Prema njegovim rečima, među ukrajinskim vojnicima i stranim plaćenicima često dolazi do sukoba zbog boljih uslova koje plaćenici uživaju, uključujući bolju opremu i logistiku.
Beton je učestvovao u brojnim borbenim operacijama na pravcima Bahmut i Kupjansk, a trenutno se bavi obukom novih boraca u Lenjingradskom puku. Odlikovan je medaljama „Za hrabrost“ i „Za odvažnost“.
U petak, tokom svog boravka u glavnom gradu Turkmenistana, Ašhabadu, ruski predsednik Vladimir Putin izneo je stav da je Rusija otvorena za diskusije o novom globalnom poretku. Ovo je izjavio na međunarodnom forumu „Vezanost vremena i civilizacija – osnova mira i razvoja“, koji je održan povodom 300. godišnjice rođenja turkmenskog pesnika i mislioca Mahtumkulija Frazija.
Ruski vojni transportni avion Tu-134 zapaljen je tokom noći 13. oktobra na vojnom aerodromu u Orenburškoj oblasti, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR).
Premijer Mađarske Viktor Orban planira da blokira plan Evropske unije za pomoć Ukrajini kako bi podržao kandidaturu Donalda Trampa na predstojećim predsedničkim izborima u Sjedinjenim Američkim Državama.
U Zakarpatskoj oblasti Ukrajine dogodio se incident u kojem su žene sa decom pokušale da spreče prolazak automobila granične službe, misleći da su u pitanju pripadnici regrutnih centara (TCC), javlja „Ukrinform“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Državne dume Rusije Vjačeslav Volodin oštro je kritikovao novi zakon Evropske unije koji dozvoljava upotrebu praha od larvi žutog brašnastog crva u prehrambenoj industriji.
Ako Rusija proceni da je NATO oslabljen, mogla bi biti spremna da započne „široko rasprostranjen rat“ u Evropi u roku od pet godina, saopštila je Danska vojna obaveštajna služba (DDIS), prenosi Politiko.
Rusija je nameravala da izgradi moćan ekonomski savez koji bi parirao Evropskoj uniji, ali je invazija na Ukrajinu ugrozila tu ambiciju i udaljila Moskvu od njenih tradicionalnih partnera, pokazuje poverljivi izveštaj koji je procurio iz Kremlja.
Ministri spoljnih poslova EU danas se sastaju kako bi razgovarali o eskalaciji sukoba na Bliskom istoku i naporima Evropske unije da podrži Ukrajinu u borbi protiv Rusije, uprkos otporu Mađarske.
U velikoj akciji policije rano jutros uhapšeni su visoki opštinski funkcioneri, bivši zaposleni u EPS, kontroverzni biznismeni, ali i čelnici Fudbalskog kluba i njihove supruge.
Dok traju studentski protesti, po zlu čuvena američka organizacija „National Endowment For Democracy“ (NED), koja je samo tokom prethodne godine domaći NVO i sve njihove saradnike angažovane na urušavanju Srbije finansirala sa više miliona evra, je u luksuznom hotelu u Nišu organizovala je petodnevnu instruktažu, na kojoj je okupila sam „krem“ svojih, po svoj prilici veoma alavih plaćenika, jer su samo troškovi ovog okupljanja prevazišli iznos od 1,5 milion dinara, što je NED uredno podmirio.
Počasni konzul Srbije u Izraelu Aleksandar Nikolić, prof. dr Mina Zirojević iz Instituta za uporedno pravo i Marko Miškeljin iz Centra za društvenu stabilnost gostujući na Informer TV govorili su o svim mogućim scenarijima primirja između Izraelaca i Palestinaca.
Nova emisija "Astro Zapisi" na Informer televiziji, bavila lošim aspektima koji se nalaze u zenitu, a utiču na razne loše situacije u kojima se trenutno nalazi naša zemlja.
Roditelji novorođene dece u opštini Mali Zvornik iz lokalnog budžeta primaju najveći dodatak u Srbiji koji iznosi 100.000 dinara. Uz "novčanu čestitku" svako novorođenče dobija i poklon paket sa osnovnim potrepštinama za prve dane po izlasku iz porodilišta.
U jeku sezone virusa, veliki broj građana podleže kako gripu, tako i prehladama, ali je vrlo teško samostalno odrediti tačnu razliku u simptomima, zbog čega je obavezno konsultovanje lekara kako bi se izbegle dodatne komplikacije, tvrde stručnjaci.
Predsednik Kolumbije Gustavo Petro uzdrmao je svetsku javnost izjavom da kokain nije ništa gori od viskija i da je ilegalan isključivo zato što se proizvodi u Latinskoj Americi.
U Srbiji se i narednih dana očekuju hladna jutra sa mrazom, dok će od ponedeljka biti još hladnije sa jutarnjim temperaturama u pojedinim krajevima i do -10 stepeni Celzijusovih, otkriva meteorolog!
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se u Obrenovcu, kada je putnički automobil udario u banderu, što je dovelo do prekida snabdevanja električnom energijom u delu grada.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu, Policijske stanice Novi Beograd i Interventne jedinice 92, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu,uhapsili su V. J. (36) zbog sumnje da je izvršio krivična dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, saopštio je MUP.
Po nalogu javnog tužioca policija je donela rešenje o zadržavanju okrivljenog N. N. (34) zbog sumnje da je u saizvršilaštvu izvršio krivično delo razbojništvo.
Ljubitelji košarke i Kupa Radivoja Koraća, pokažite se! Prestižno takmičenje za prvi trofej u sezoni počinje večeras, a Informer vam donosi kviz od 15 pitanja, gde možete proveriti koliko zaista poznajete čuveni Kup.
FANTOM IZ OPERE je jedan od najlepših i najspektakularnijih mjuzikala u istoriji pozorišta, koji se do sada odigrao pred preko 160 miliona ljudi, u 46 zemalja i 195 gradova, a beogradska premijera će se održati 22. aprila u Sava centru
Pozorišna, filmska i televizijska glumica Lukrecija Brešković je preminula, imala je 84 godine. Ovu tužnu vest je potvrdila njena prijateljica i glumica Perica Martinović.
Mnogi komercijalni omekšivači sadrže hemikalije koje mogu iritirati kožu i oštetiti tkanine, a uz to su i skupi. Domaća verzija je jednostavna, prirodna i znatno jeftinija alternativa.
Krisi Tajgen je poznata kao velika ljubiteljka mode, a njena izdanja se uvek komentarišu. Ovog puta je dospela u centar pažnje zbog svoje prozirne haljine.
Kada birate biljke za svoj dom ili poklon, obično se vodite njihovim izgledom i jednostavnošću održavanja, a retko razmišljate o energiji koju donose. Ipak, neke biljke ne samo da ulepšavaju prostor, već privlače sreću i bogatstvo.
Juče se na društvenim mrežama pojavio snimak demo-verzije pesme "Boni i Klajd" u izvođenju pevača Bobana Rajovića, zbog čega su mnogi pomislili da je Ana Nikolić, vlasnica ovog hita, zapravo "ukrala" pesmu svom kolegi.
Rijaliti učesnica Sofija Janićijević je danas bila gošća radija "Amnezija", a tom prilikom je govorila o svom odnosu sa bivšim dečkom Borislavom Terzićem Terzom.
Jedna od najših najlepših pevačica mlađe generacije, Ivana Nikolić, važi za damu kojoj šta god da obuče - sve savršeno pristaje. Ipak, do sada nismo imali priliku da vidimo Ivanu u venčanici.
Supruga pevača Darka Lazića, Katarina Lazić, objavila je video koji je na društvenim mrežama vrlo brzo postao viralan zbog njegove reakcije kada je uhvaćen kako gleda u zgodnu žensku zadnjicu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar