• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: N. GINIĆ - M. DOBROMIROVIĆ

13.10.2015

20:42

ISTRAGA O PRISLUŠKIVANJU: Petrović prošao poligraf, Pajtiću ti si na redu!

Vesti

ISTRAGA O PRISLUŠKIVANJU: Petrović prošao poligraf, Pajtiću ti si na redu!

Podeli vest

Nikola Petrović, direktor "Elektromreže Srbije", saslušan u sedištu Uprave kriminalističke policije na Novom Beogradu. Pod istragom i Bojan Pajtić i Lidija Udovički

Nikola Petrović, direktor JP "Elektromreže Srbije", saslušavan je juče ujutru na detektoru laži u Upravi kriminalističke policije. Kako nam je potvrđeno u MUP, Petrović je prošao poligraf, odnosno njegovi odgovori (pogledajte okvir) pokazali su se kao tačni. Narednih dana na saslušanje će biti pozvani i lider DS Bojan Pajtić i Lidija Udovički, sestra ministarke Kori Udovički.

Drugi će odbiti poligraf

Mislim da sam dobro prošao, a čini mi se da ovi drugi neće tako dobro proći. Očekujem da će oni odbiti poligrafsko testiranje...
Nikola Petrović, direktor EMS

Nikola Petrović je, po nalogu Višeg tužilaštva, ispitan povodom objavljenog transkripta navodnog razgovora Bojana Pajtića i Lidije Udovički u kome ga je ministarkina sestra optužila da joj je tražio mito od dva miliona evra kako bi dozvolio njenoj firmi da gradi vetroparkove u Srbiji.

Tri ključna pitanja

Kako saznajemo, policajci su direktora EMS pitali da li je od Lidije Udovički tražio dvomilionski mito, da li je od nje tražio bilo kakav mito i da li je imao s njom neposrednu komunikaciju. Petrović je na sva pitanja odgovorio sa NE, a poligraf je pokazao da ne laže.

Tanjug

mojugao

IALEKSANDAR JOVIČIĆ
POSLANIK SNS

Petrović je prošao poligraf. Afera oko reketiranja ruši se kao kula od karata i nazire se ko je, u stvari, kriminalac i lažov. Pozivam Bojana Pajtića i Lidiju Udovički da svedoče na poligrafu.

- Ova tri ključna pitanja su tokom ispitivanja razrađivana potpitanjima, a Petrović je na svako od njih odgovorio istinito. Pričao je mirno, staloženo i delovao je kao neko ko nema šta da krije. Bilo kako bilo, glat je prošao testiranje... - prenosi naš izvor iz policije.

Sam Nikola Petrović, po izlasku iz policije, rekao je za Informer da se odazvao pozivu na saslušanje.
- Pristao sam da budem poligrafski testiran i dao sam izjavu. Mislim da sam dobro prošao, a čini mi se da ovi drugi neće tako dobro proći. Moraće da se pojave u policiji, mada ja očekujem da će odbiti poligrafsko ispitivanje... - istakao je Petrović.
Upitan kako komentariše to što Lidija Udovički odbija da se oglasi povodom afere, kratko je odgovorio:

Pajtićevci prolupali, traže
"međunarodnu istragu"!?

Zoran Sinko

Demokratska stranka saopštila je juče da vest o rezultatu poligrafskog ispitivanja direktora EMS Nikole Petrovića predstavlja "obmanu" i da afera u vezi sa vetroparkovima zahteva međunarodnu istragu.
"Ova afera zahteva mnogo ozbiljniju, međunarodnu istragu, a ne poligraf doktora Nebojše Stefanovića", saopštile su demokrate.

- Iz svega što je do sada viđeno i rečeno u javnosti već je svima sve jasno!

Svi na detektor

Policijski ekspert Marko Nicović smatra da svi akteri afere "Prisluškivanje" moraju da prođu detektor laži.
- Sve njih treba ispitati kako bismo saznali šta je istina. Pajtić, Lidija Udovički i urednik "Telepromptera" Danilo Redžepović, koji je objavio famozni transkript, takođe moraju na saslušanje - podvlači Nicović.

I kriminolog Zlatko Nikolić podvlači da policija mora da istera ovu priču do kraja.
- Ova istraga sad mora da se završi. Poligraf nije dokaz na sudu, ali daje indiciju o tome ko govori istinu. Jako je bitno sve razjasniti - kaže Nikolić.
Bojan Pajtić i Lidija Udovički nisu se juče oglašavali ovim povodom.
 

Pitanja koja je Petrović "prošao"

1. Da li ste od Lidije Udovički direktno ili indirektno tražili mito od dva miliona evra?
2. Da li ste od Lidije Udovički direktno ili indirektno tražili bilo kakav mito?
3. Da li ste sa Lidijom Udovički imali bilo kakvu neposrednu komunikaciju?

 

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set