• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: Nebojša Bakarec

02.12.2021

13:01

Nebojša Bakarec: Peta skupština SNS - Srbija na prvom mestu!

nebojša bakarec

Vesti

Nebojša Bakarec: Peta skupština SNS - Srbija na prvom mestu!

Podeli vest

Srpska napredna stranka je 21. oktobra proslavila trinaestogodišnjicu postojanja. Velika akademija, tim povodom, je održana posle Pete skupštine SNS, 27. novembra 2021. Na toj izbornoj skupštini SNS, nije biran predsednik SNS, već je produžen je mandat predsedniku SNS, Aleksandru Vučiću, do tranutka kada bude formirana Vlade Srbije, posle izbora 2022. Najavljeno je da će kada bude formirana Vlada Srbije 2022., biti održana vanredna skupština SNS, na kojoj će biti izabrani predsednik SNS i njegov zamenik.

Foto: nebojša bakarec

Novoizabrani  potpredsednik SNS, Vladimir Orlić, je u jednom intervjuu, lepo sažeo htenja svih članova SNS u pogledu lidera, kada je rekao: „Želja apsolutno svakog člana Srpske napredne stranke je da stranku i državu predvodi Aleksandar Vučić“. Na Petoj skupštini SNS su izabrani novi potpredsednici i to: Ana Brnabić, Nevena Đurić, Vladimir Orlić, Siniša Mali, Marko Đurić, Miloš Vučević i Aleksandar Šapić. Izabrano je novo predsedništvo stranke, novi Glavni i Izvršni odbor. Skupštini SNS je prisustvovalo oko 3700 delegata, a velikoj akademiji, oko 55.000 članova i simpatizera SNS. U predsedništvo stranke je izabrano 50 novih, i uglavnom mladih ljudi, čime je nastavljen proces podmlađivanja stranke. Na petoj skupštini Srpske napredne stranke, usvojena su Programska načela stranke. Politički program SNS-a, odnosno načela političkog delovanja, imaju 10 tačaka koje se odnose na stalno jačanje ukupne društvene stabilnosti Srbije, samostalnost zemlje, vođenje spoljne politike, odnosno politike izgradnje prijateljstva sa susedima i jačanje saradnje u međunarodnoj zajednici. Takođe, načela se odnose i na ekonomiju u fokusu politike SNS-a, zatim na demografski oporavak zemlje, obrazovanje kao temelj ubrzanog napretka i razvoja Srbije, očuvanje srpske kulture, jezika i identiteta, nultu toleranciju prema organizovanom kriminalu i korupciji, čistu i zdravu Srbiju i razvoj kulture političkog dijaloga u društvu.  Skupština i velika akademija SNS su generisali veliku pozitivnu energiju unutar samog SNS, ali i ka javnosti. Na oba događaja, predsednik Aleksandar Vučić, je trasirao pravce budućeg napretka Srbije i uneo je novu energiju u Srpsku naprednu stranku.

Foto: nebojša bakarec

Veliki šator SNS

SNS je stranka „velikog šatora“ tj. „catch all“ (sveobuhvatna) stranka. SNS je postala široki narodni pokret. To dokazuje decenijska podrška građana SNS-u, koja u ovom trenutku iznosi oko 60 odsto i podrška predsedniku Vučiću koja iznosi iznad 70 odsto. To su pokazali parlamentarni izbori u Srbiji 2014. (1.740.000 glasova, 48,3%, 158 od 250 poslanika), 2016. (1.820.000, 48,2%, 131 od 250 poslanika), i 2020. godine (1.953.000 glasova, 60,6%, 188 od 250 poslanika) i predsednički izbori 2017. godine kada je kandidat SNS, Aleksandar Vučić osvojio 55% glasova u prvom krugu (2.012.000 glasova). To je najbolji znak da je SNS postao široki narodni pokret koji nadilazi okvire jedne političke stranke. Gotovo 750.000 građana, prepoznalo je SNS ne samo kao garanta stabilnosti, već i kao nešto svoje, blisko. To su članovi SNS.

Foto: nebojša bakarec

Srpska napredna stranka - „Zlatni presek“ srpskog društva

Državotvorni narodni pokret koji predstavlja SNS i novi modeli političkog i državnog organizovanja (o tome kasnije), podrazumevaju dva važna preduslova. Prvi, stabilnu višegodišnju podršku polovine ili više od polovine biračkog tela. Drugi, zauzimanje pozicije političkog centra, ali i pozicija neposredno sa leve i desne strane centra. SNS možemo opisati kao stranku desnog centra. Međutim, SNS je više od toga. SNS unutar sebe okuplja i ljude umereno levih i umereno desnih pogleda, i naravno najbrojnije desne centriste. SNS, takođe, unutar svoje koalicije, okuplja umerenu desnicu (SNP, SPO, PSS) i umerenu levicu (SDPS, PS, PUPS). Ne treba zaboraviti da SNS dobija podršku stranaka manjina, udruženja i sindikata. SNS je zastupnik one velike većine običnih građana, a ne lažne elite. Stotine hiljada nekadašnjih tranzicionih gubitnika je dobilo zasluženu priliku da budu deo sistema. Pomenuo sam koliko članova ima SNS. Time što su članovi SNS, oni nisu izgubili građanska ili ljudska prava - pravo na rad i dostojanstven život (a deo medija, NVO i  „elitnih“ opozicionih stranaka, upravo to podrazumeva i nameće javnosti). Pre SNS, više od polovine tih građana nisu bili članovi ni jedne stranke. Barem polovina članstva SNS su mlađi ljudi. Nema ničeg spornog u njihovom  pravu na rad, pravu da doprinose društvu, da budu uključeni u društvene tokove. Ovo je pozitivna sociološka pojava. Koliko znam demokratija podrazumeva, i bukvalno znači – „vladavina naroda“. Evo, vladavine naroda, uz pomoć SNS. Gotovo sve glavne stranke bivšeg režima u Srbiji – do 2012., nisu zastupale običan narod, već tajkune i lažnu elitu, a i same su nastale kao elitističke stranke - od „elite“- za „elitu“ (DS, DSS, G17, LDP, GSS...). SNS je stranka koja zastupa običan svet, a običan narod je so Srbije. Građani koje zastupa SNS su 12 godina bili građani drugog reda. To se promenilo dolaskom SNS na vlast - nema više građana drugog reda.

Mir u srpskom društvu

U desetoj godini vlasti, SNS pokazuje da Srbiji nudi stabilnost, budućnost, razvoj, napredak. Uspeh, i na unutrašnjem i na spoljno političkom planu. SNS gradi mostove u društvu, a ne nove podele. Napetosti i podele u srpskom društvu su svedene na najmanju moguću meru. SNS pruža ruku saradnje, i levici, i desnici, i „Patriotskoj“, i „Drugoj“ Srbiji. Složna, moćna i stabilna vlast SNS, tu slogu, moć i stabilnost prenosi na celo društvo. Vlasti do 2012. godine (DS i DSS), su sasvim suprotno, svojim unutrašnjim sukobima destabilizovali i slabili celo društvo.

Foto: nebojša bakarec

Celovita politička agenda SNS

SNS je izgradila reputaciju i stekla poverenje birača ekonomskim reformama, borbi za KiM, politikom neutralnosti, politikom prijateljstva i saradnje sa Rusijom, Kinom, EU i SAD, na programskom insistiranju da je korupcija najveći problem, na hvatanju u koštac s tajkunima i zloupotrebama javnih finansija i državnih funkcija. Stanje demokratije u Srbiji ukazuje na slobodu medija, na snažne i stabilne institucije, nezavisno pravosuđe i značajne rezultate u borbi protiv korupcije. Upečatljiv utisak je da su ulaskom SNS u proevropski politički mejnstrim, opozicione stranke ostale bez prepoznatljive političke agende. Logično i očekivano, brojno i složeno biračko telo SNS odlikuje pre svega natprosečno poverenje u institucije, u predsednika, Vladu, Vojsku i Srpsku pravoslavnu Crkvu. Na osnovu stepena poverenja građana u SNS, i zauzete medijalne pozicije vlasti, vidi se da SNS može na duži rok da integriše veoma razuđeno milionsko biračko telo vladajuće koalicije.

Dokaz uspešnosti SNS – ekonomija i borba protiv epidemije

Posle 12 godina pljačkaške, bećarske i burazerske ekonomije stranaka bivših vlasti do 2012., koja je razorila srpske finansije, SNS je preuzela finansijski „spaljenu zemlju“. Posledice razaranja budžeta do 2012., najviše su se osetile 2014., kada je nova vlast bila prinuđena da uvede neophodne i bolne mere smanjenja penzija i zamrzavanja plata, zarad održivosti penzionog sistema, budžeta Srbije i makroekonomske stabilnosti zemlje. Taj period je iza nas i penzije i plate rastu. Unazad 6 godina većina makroekonomskih  kretanja u Srbiji je pozitivna. Vlast SNS, uspešno održava makroekonomsku stabilnost. Stabilizovane su javne finasije. Srbija se za 9 godina transformisala iz ekonomije koju je karakterisala stagnacija rasta i visoka stopa nezaposlenosti – u rastuću ekonomiju sa niskom inflacijom, eliminisanim fiskalnim deficitom, opadajućim javnim dugom, smanjenom eksternom neravnotežom i oporavkom tržišta rada. Tokom epidemije Kovid 19, Srbija je uspešno kombinovala više modela mera. Za kratko vreme izgrađene su 3 kovid bolnice, na vreme su nabavljeni gotovo svi tipovi vakcina. Srbija danas proizvodi rusku vakcinu „Sputnjik“ i gradi još jednu fabriku vakcina.

Foto: nebojša bakarec

Novi državotvorni model

Srbija sve više poseduje sposobnu javnu administraciju, ima odgovornu vlast i vladavinu prava. Po istraživanjima javnog mnjenja, veliki procenat građana Srbije iskazuje zadovoljstvo putem kojim se zemlja kreće. SNS uživa visok stepen uvažavanja i podrške stanovništva. Srbi sve više postaju šampioni optimizma u pogledu budućnosti zemlje. Srpska država se odgovorno ponaša u pogledu kvaliteta propisa, vladavine prava i borbe protiv korupcije i stoga poseduje visok indeks efikasnosti upravljanja. Podrška srpskog naroda vlastima i sistemu, zasnovana je, da to tako nazovem, na „legitimitetu delovanja“. Jednostavno rečeno, srpske vlasti isporučuju narodu očekivane dobrobiti. SNS kaže  - možemo upravljati samo dok imamo ekonomske rezultate. SNS poseduje „vezivno tkivo“ za dodir za narodom. SNS poseduje institucionalna rešenja za postizanje saglasja o nacionalnim prioritetima. U Srbiji sve više vlada meritokratija. Meritokratija je vođstvo zasnovano na nadarenosti, inteligenciji i drugim bitnim veštinama, a ne na nasleđu -aristokratija, bogatstvu – plutokratija, ili volji većine – demokratija. Meritokratija je koncept po kome su ekonomska dobra i politička vlast povereni pojedincima na osnovu talenta, pregalaštva i ostvarenja. Još je Konfučije (551–479. godina pre nove ere), rekao da država uvek treba da teži opciji „najbolji među najboljima”. Kriterijumi za napredovanje funkcionera u Srbiji su iskorenjivanje siromaštva, stvaranje novih radnih mesta, lokalni privredni i društveni napredak, i sve više, zaštita prirodne sredine. Politika reformi, strategije razvoja i meritokratija su glavni činioci sve većeg uspeha Srbije.

Novi politički model

Partokratija je kompromitovana globalno. Najviše je kompromitovan model zapadne partokratije. On se pretvorio u svoju suprotnost demokratiji. Taj zapadni model je suštinski postao nedemokratski i jednopartijski, i oličen je u dve grupacije (levog i desnog centra) koje se rotiraju na vlasti bez rezultata, a običan narod ne vidi razliku među njima (zbog toga što suštinske razlike i nema). Zapadni politički model se urušava više od pola veka. Postoje jasne naznake nastajanja novog političkog modela u Srbiji. Od kada je SNS na vlasti, čini se da prevaziđeni neoliberalni kapitalizam, sve više biva zamenjen, mnogo uspešnijim oblikom ekonomskog ustrojstva, „kapitalizmom sa ljudskim licem“. Taj model sa uspehom, već duže vreme primenjuju Kina i Rusija. Danas se, manje ili više, vidi da države koje vode i nadziru svoju sopstvenu privredu, koje sprovode etatizam, stoje daleko bolje od onih privrženih razobručenom neoliberalnom kapitalizmu. Novi politički i državotvorni model nije krut ili statičan. Sposoban  je za promene, savitljiv je i prilagodljiv zahtevima tržišta. I on je okrenut povećanju profita, ali ne po svaku cenu, a pogotovo ne po cenu slabljenja ekonomije sopstvene države ili razgradnje države. Država, srećom, ima zaštitne mehanizme - političke, ekonomske i socijalne. Etatizam nije idealan, ali je mnogo bolji od već pomenutog kompromitovanog neoliberalnog oblika ekonomije. Dakle, kao dobitna kombinacija za Srbiju, Rusiju i Kinu, pokazuje se kombinovanje „kapitalizma sa ljudskim licem“ kao ekonomskog ustrojstva, i  političkog ustrojstva gde imamo ubedljivu dominaciju jedne „stranke države“ ili „državotvorne stranke“. To nikako ne podrazumeva jednopartijski sistem. Srbija nije i nikada neće biti jednopartijska država. Ni Rusija to nije. Jednopartijska država nije ni Kina. Kina je samo prividno jednopartijska država, ali je stvarnost mnogo složenija od toga. Dominacija jedne partije je samo pomogla Kini da postane ekonomski najmoćnija država na svetu. Malo je poznato da u Kini postoji još osam političkih partija (ne računajući Hongkong, Makao i Tajvan), pored KPK. Svih devet političkih stranaka Kine čine „Ujedinjeni front“. Samo u zapadnoj, stereotipnoj vizuri Kina je jednopartijska država.

Foto: nebojša bakarec

Posle gotovo deset godina vlasti SNS i predsednika Aleksandra Vučića, rađa se ili je već rođena jedna nova država Srbija. Do 2012. godine, Srbija je bila opljačkana, obesebljena, strižena i skraćena, tajkunizovana, savijena, ponižena i slomljena (odlazak Crne Gore, samoproglašenje lažne države Kosovo, i razorene finansije). Srbija je bila na izmaku snaga. Spas je došao u pravi čas. Pobedila je Srpska napredna stranka. Danas, gotovo deset godina kasnije, Srbija je neprepoznatljivo bolja u svakom pogledu. Danas, slobodno možemo reći da je otac te nove države Srbije, predsednik Aleksandar Vučić.

O nasleđu predsednika Vučića najbolje svedoče njegovi rezultati.

Šta ostaje iza predsednika Aleksandra Vučića?

Foto: nebojša bakarec

Iza predsednika Vučića ostaje uspravljena Srbija!

Iza predsednika Vučića ostaje vakcinisana Srbija!

Iza predsednika Vučića ostaje sačuvana Srbija!

Iza predsednika Vučića ostaje izgrađena Srbija!

Iza predsednika Vučića ostaje spasena ekonomija!

Iza predsednika Vučića ostaje činjenica da je spasao Srbiju od bankrotstva!

Iza predsednika Vučića ostaje značajan ekonomski rast!

Iza predsednika Vučića ostaje podignut kreditni rejting Srbije!

Iza predsednika Vučića ostaje znatno bolji životni standard nego do 2012.!

Iza predsednika Vučića ostaje niska inflacija!

Iza predsednika Vučića ostaju stabilan kurs dinara i povećane devizne rezerve!

Iza predsednika Vučića ostaje opšta renesansa društva, ekonomije, gradnje, vojske!

Iza predsednika Vučića ostaje značajno podignut ugled Srbije u svetu!

Iza predsednika Vučića ostaje značajno stipendiranje i zapošljavanje mladih!

Iza predsednika Vučića ostaju ogromna ulaganja u sve nivoe obrazovnog sistema!

Iza predsednika Vučića ostaje jačanje jedinstva Srba na KiM do nivoa od 99 odsto!

Iza predsednika Vučića ostaje izgradnja i kapitalna rekonstrukcija objekata na KiM!

Iza predsednika Vučića ostaje organizovana i velika finasijska pomoć Srbima na KiM!

Iza predsednika Vučića ostaje stalna finasijska i druga pomoć Srpskoj pravoslavnoj crkvi!

Iza predsednika Vučića ostaju čelične veze sa Republikom Srpskom!

Iza predsednika Vučića ostaje nova kultura sećanja!

Iza predsednika Vučića ostaje spomenik Stefanu Nemanji!

Iza predsednika Vučića ostaje spomenik Bori Pekiću!

Iza predsednika Vučića ostaje rekonstruisani Narodni muzej!

Iza predsednika Vučića ostaje rekonstruisani Muzej savremene umetnosti!

Iza predsednika Vučića ostaje novi Zakon o ćirilici!

Iza predsednika Vučića ostaju stotine kilometara novih autoputeva!

Iza predsednika Vučića ostaju nove železničke pruge!

Iza predsednika Vučića ostaje „Beograd na vodi“!

Foto: nebojša bakarec

Iza predsednika Vučića ostaje novi Žeželjev most u Novom Sadu!

Iza predsednika Vučića ostaje spašeni penzioni fond!

Iza predsednika Vučića ostaju povećane penzije!

Iza predsednika Vučića ostaju povećane plate!

Iza predsednika Vučića ostaje prosečna zarada od 60.000 (2021.)!

Iza predsednika Vučića ostaje smanjena nezaposlenost sa 25 na 10 odsto(2019.)!

Iza predsednika Vučića ostaje činjenica da je smanjio broj nezaposlenih za 420.000!

Iza predsednika Vučića ostaju povećane prosečne zarade za 50 odsto u odnosu na 2012.!

Iza predsednika Vučića ostaje činjenica da Srbija ima najmanji pad BDP-a u Evropi!

Iza predsednika Vučića ostaje reforma poreske uprave!

Iza predsednika Vučića ostaju tri nove Kovid bolnice!

Iza predsednika Vučića ostaje Srbija koja proizvodi vakcine!

Iza predsednika Vučića ostaju ogromna ulaganja u zdravstvo!

Iza predsednika Vučića ostaje najmoderniji klinički centar na Balkanu, u Nišu!

Iza predsednika Vučića ostaje izgradnja i skori dovršetak KC Srbije!

Foto: nebojša bakarec

Iza predsednika Vučića ostaje budžetski fond za lečenje u inostranstvu!

Iza predsednika Vučića ostaje organizovana briga o obolelima od retkih bolesti!

Iza predsednika Vučića ostaje zakon kojim se podstiče rađanje!

Iza predsednika Vučića ostaje briga o osobama sa invaliditetom!

Iza predsednika Vučića ostaje značajno podignut nivo zaštite životne sredine!

Iza predsednika Vučića ostaje uređena deponija Vinča!

Iza predsednika Vučića ostaje obiman razvoj sportske infrastrukture!

Iza predsednika Vučića ostaju velika ulaganja u sport!

Iza predsednika Vučića ostaje novi naučno-tehnološki park na Zvezdari!

Iza predsednika Vučića ostaje novoizgrađena zgrada RT Vojvodine!

Iza predsednika Vučića ostaje Srbija kao lider u stranim ulaganjima!

Iza predsednika Vučića ostaju stotine investicionih projekata, gde se dovode strani poslodavci, koji su otvorili preko 70.000 radnih mesta!

Iza predsednika Vučića ostaje spašena Železara Smederevo!

Iza predsednika Vučića ostaje spašen „Basen Bor“!

Iza predsednika Vučića ostaje spašena „Galenika“!

Iza predsednika Vučića ostaje spašen i uzdignut „Telekom“!

Iza predsednika Vučića ostaju ogromna ulaganja u EPS!

Iza predsednika Vučića ostaje spašen i transformisan nacionalni avio prevoznik!

Foto: nebojša bakarec

Iza predsednika Vučića ostaje uzdignut „Aerodrom Nikola Tesla“!

Iza predsednika Vučića ostaje veliki razvoj turizma u Srbiji!

Iza predsednika Vučića ostaje velepna fontana „Slavija“!

Iza predsednika Vučića ostaje jaka Vojska Srbije, sa novim avionima, helikopterima!

Iza predsednika Vučića ostaje značajno razvijena srpska namenska industrija!

Iza predsednika Vučića ostaje obnovljena dodela stanova pripadnicima snaga bezbednosti!

Iza predsednika Vučića ostaje smanjena stopa kriminaliteta!

Iza predsednika Vučića ostaje uspešna borba protiv korupcije!

Iza predsednika Vučića ostaje uspešna borba protiv kriminalnih klanova!

Iza predsednika Vučića ostaju značajna ulaganja u pravosuđe - izgrađeno je i renovirano više od 40 objekata pravosuđa!

Iza predsednika Vučića ostaje Zakon o sprečavanju nasilja u porodici!

Foto: nebojša bakarec

Samo u Beogradu, iza predsednika Vučića ostaju izgrađeni: pasarela na Kalemegdanu, Sava promenada, severne pristupne saobraćajnice Mostu na Adi, Bulevar xeroja sa Košara, pristupne saobraćajnice stanici Prokop i otvorena prva faza stanice. Samo u Beogradu iza predsednika Vučića ostaju rekonstruisani: Trg Republike, Cvetni trg, Kosančićev venac, Trg Slavija, Karađorđeva ulica sa Savskim kejom, park Ušće, garaže Obilićev venac, Zeleni venac i Masarikova, stadion „Tašmajdan“, Bulevar oslobođenja, Ruzveltova i Mije Kovačevića, plato ispred Crkve Svetog Marka, Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića, Ulica vojvode Stepe i kružni tok Autokomanda, Brankov most, ulica Kraljice Marije, 27. marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana i 20.000 metara kvadratnih pešačke zone u centru Beograda. Naveo sam samo deo postignuća.

Iza predsednika Vučića će ostati, u skoroj budućnosti: Metro u Beogradu, završena železnička stanice Prokop, završen Beograd na vodi, Nacionalni stadion, nova autobuska stanica, novi Savski most na mestu starog tramvajskog mosta, obilaznica oko Beograda, Nacionalna veletržnica, Muzej grada Beograda u Resavskoj ulici, fabrike za prečišćavanje otpadnih voda u Beogradu i još mnogo toga.

Članovi SNS, milioni birača SNS, kao i svi građani su so ove zemlje. Članovi i birači SNS su prosečni, normalni, obični građani. Da citiram poljskog pesnika Tadeuša Ruževiča: „Njihovi sinovi otkrivaju Ameriku, ginu kod Termopila, umiru na krstovima, osvajaju kosmos…“. Predsednik Vučić kao da stalno ima na umu, ono što je naš veliki pesnik Oskar Davičo rekao o Srbiji: „Ja znam sva tvoja lica, svako šta hoće, šta nosi, gledao sam sve tvoje oči, razumem šta kažu, šta kriju. Ja mislim tvoju misao za čelom ti u kosi, ja znam tvoja usta šta ljube, šta piju“. Živela Srbija!

Postovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

TV

(VIDEO) Da li je Donald Tramp prećutno podržao Bajdenovu odluku?!
Live TV

(VIDEO) Da li je Donald Tramp prećutno podržao Bajdenovu odluku?!

Situaciju na frontu između Rusije i Ukrajine ali i tišinu Donalda Trampa nakon Bajdenove odluke da Ukrajina gađa unutrašnjost Rusije američkim oružjem , analizirali su gosti "Rata uživo", novinar i ekonomista Nebojša Berak i Sava Stambolić ispred Centra za društvenu stabilnost.

21.11.2024

22:19 >> 23:21

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

SAZNAJEMO! Alija Balijagić do detalja policiji opisao gde se sve krio (FOTO/VIDEO)
Hronika

SAZNAJEMO! Alija Balijagić do detalja policiji opisao gde se sve krio (FOTO/VIDEO)

Kako Informer nezvanično saznaje od izvora bliskog istrazi, Alija Balijagić je u policiji pričao gde je sve bio, ali sve je to nepovezano pričao, pa se sada sastavljaju kockice i prati trag. On se trenutno nalazi u istražnom pritvoru u zatvoru u Užicu i očekuje se da sa policijskim nalazima i dokazima bude saslušan pred Višim tužilaštvom u Užicu.

22.11.2024

10:29

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set