Kako je Vučić ujedinio Srbe? Od brige za naš narod i ponosnog isticanja trobojke do Svesrpskog sabora!
Podeli vest
“Ne daj Bože da se Srbi slože”, uzvikivali su neprijatelji našeg naroda kroz istoriju, dok su se Srbi nadali ujedinjenju. Konačno, naš narod ima lidera koji je uspeo da uradi gotovo nemoguće - da ujedini Srbe.
Taj lider je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, a kruna srpske sloge je Svesrpski sabor koji je juče održan u Beogradu.
Ipak, važno je podsetiti na neke od Vučićevih poteza koji su doveli do toga da svi ponosni Srbi (jer uvek ima onih koji se stide porekla, ali su srećom u mizernoj manjini) stanu ujedinjeni.
Dežurni hejteri iz Srbije i Hrvatske počeli su da rade ono za šta su plaćeni - da seju mržnju u regionu zbog Svesrpskog sabora koji je juče održan u Beogradu.
Ivan Ivanović iz SNP "Naši" bio je gost "Info jutra" televizije Informer. Komentarisao je reakciju lidera Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa na izjavu američkog ambasadora u Srbiji Kristofera Hila da su izbori bili legitimni.
09.06.2024
10:49
Kultura sećanja
Jedna od najvažnijih tekovina je kultura sećanja na srpske žrtve u svim ratovima, uključujući Prvi i Drugi svetski rat, a naročito ratove devedesetih, koja je u našoj zemlji postala praksa tek nakon dolaska Vučića na vlast.
Dok su pripadnici bivšeg režima saginjali glavu i ćutali o mučki ubijanoj deci, ženama i starcima u zločinačkim akcijama “Bljesak” i “Oluja”, o Martovskom pogromu, ali i o monstruoznim dešavanjima u Jasenovcu, Vučić ne dopušta da srpske žrtve padnu u zaborav.
U prilog tome svedoči što se od 2015. godine svakog 4. avgusta obeležava Dan sećanja na stradale i prognane Srbe u “Oluji”. Pored toga, obeležava se i Dan sećanja na žrtve zločina u logoru Jasenovac i NDH, ali i Dan sećanja na stradale u NATO agresiji na SRJ.
Takođe, predsednik Vučić je inicirao da se snimi potresan film “Dara iz Jasenovca”, koji govori o stradanju Srba u ozloglašenom ustaškom logoru. Pored toga, snimljen je film “Oluja” o hrvatskoj zločinačkoj akciji protiv srpskog naroda, na šta je Vučić istakao da je ponosan.
Srpska zastava
Svi pamtimo da se za vreme bivšeg režima zastava Srbije mogla videti jedino na zvaničnim državnim institucijama. Dolaskom predsednika Vučića na vlast, to se promenilo, pa se srpske trobojke ponosno vijore na sve značajne državne praznike, a na nekim mestima su stalno istaknute kako bismo pokazali da se ne stidimo svoje zastave.
I ne samo to, već je ustanovljen i Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, državni praznik koji se 15. septembra praznuje u Republici Srbiji i Republici Srpskoj. Takođe, Vučić je izazvao oduševljenje među Srbima širom sveta kada je u Ujedinjenim nacijama za vreme glasanja o rezoluciji o Srebrenici ogrnuo srpsku zastavu, uprkos protivljenju predsednika Generalne skupštine UN i zahteva obezbeđenja da je skine. - Niko na svetu mi neće uzeti moju zastavu - poručio je Vučić.
Briga o Srbima u regionu
Osim o Srbima u Srbiji, uključujući naravno južnu pokrajinu Kosovo i Metohiju, kao i Republici Srpskoj, Vučić pokazuje brigu i za pripadnike našeg naroda iz regiona.
Poseban naglasak stavlja na najmlađe, pa se tako predsednik često sastaje sa srpskom decom iz Federacije BiH, Hrvatske, Crne Gore i Severne Makedonije. Deca od Vučića nikada ne odu praznih ruku, već dobiju poklone, a mališani predsednika uvek obraduju nekim crtežom, na šta on ne krije oduševljenje. Ovo su samo neki od poteza koji su doveli do toga da se spski narod pod Vučićevim vođstvom složi i ujedini. Naravno, predsednik brine i o svim građanima naše države, kojoj god oni nacionalnosti pripadali. U Srbiji niko nije diskriminisan, ali više nije sramota, kao za vreme bivše vlasti, reći da ste Srbin ili Srpkinja, mahati trobojkom, pevati “Bože pravde”, voleti Republiku Srpsku i svoje sunarodnike ma gde oni živeli.
Gost emisije "Info veče" bio je visoki funkcioner SNS-a Zoran Đorđević. On je govorio o značaju Svesrpskog sabora. Kasnije mu se u studiju Informer TV pridružio i predsednik Skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić, kao i Ivana Vučićević, direktorka Studija B.
Velikim vatrometom iz Parka Republike Srpske na levoj obali Save večeras je završen Prvi svesrpski sabor - "Jedan narod, jedan sabor - Srbija i Srpska".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dežurni hejteri iz Srbije i Hrvatske počeli su da rade ono za šta su plaćeni - da seju mržnju u regionu zbog Svesrpskog sabora koji je juče održan u Beogradu.
Ukrajinska vojska nalazi se u izrazito teškoj situaciji u oblasti Kurahova, gde su njene odbrambene linije značajno oslabljene, procenjuje britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris.
Tokom Specijalnog programa Informer televizije, politikolog i članica Predsedništva SNS - Sandra Božić i stručnjak za bezbednost - Ilija Životić detaljno su analizirali predstojeće američke izbore i globalni uticaj koji će promeniti tok savremene istorije.
Gosti Info jutra bili su advokat Pavle Staničić i direktor Borbe Andrija Jorgić, koji su govorili o brutalnom napadu dvojice huligana na političkog analitičara Veljka Jovanovića.
Ministar bez portfelja Đorđe Milićević gostovao je u Info jutru Informer televizije gde je odgovarao na pitanja voditeljke Jovane Radović i govorio o najvažnijim temama, ali i onoj najaktuelnijoj - to što potpredsednik SPS Branko Ružić za tajkunsku televiziju N1 kritikovao vlast, hvalio Dragana Đilasa ali im i čestitao rođendan sa željkom da još dugo traju.
U specijalnoj emisiji povodom izbora u Americi gostovali su politički filozof Dragan Kojčić i Darko Obradović iz Centra za društvenu stabilnost, koji su govorili o mehanizmima američke demokratije popu elektorskog koledža i glasačkim pravima.
Porodica ubijenih Jovana (60) i Milenke Madžgalj (69), koji su ubijeni u svojoj kući u petak, saopštila je da su danas uvidom u zapisnik načinjen pretresom kuće, koji su dobili od policije, utvrdili da im u njihovom domu nedostaju dva pametna telefona.
Elvis Nikolić (23) iz sela Jevremovci kod Pančeva, koji je nestao 19. oktobra zajedno sa svojom devojkom Tamarom Novakov (19) iz istog sela, osam dana nakon nestanka pronađen je mrtav u kanalu u selu Janošik, a za Tamarom se i dalje traga.
Alija Balijagić (65) uspešno izmiče poteri policije i pripadnika Vojske Crne Gore, a jedna rečenica koju je izgovorio pre 20 godina i danas se pamti u tamošnjoj javnosti!
Nišlija S. R. (34) uhapšen je zbog ubistva u pokušaju jer je danas u jednom kafiću na Trgu Kralja Milana u Nišu teško povredio četrdesetogodišnjaka. Tim povodom oglasila se policija.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je najnovija saznanja o hrvatskom tajkunu Emilu Tedeskom, koji je preuzeo "Donkafu", usled čega će doći do drastičnog povećanja cene kafe u Srbiji.
Od svih manastira Fruške gore, Manđelos je najmlađi. Odluka o njegovoj izgradnji doneta je 2008. a radovi su počeli 2011. Ktitori crkve bili su Milan i Senka Milanković, poreklom iz Brodca kod Bijeljine, koji žive i rade u Australiji, a koji su tragičnim spletom okolnosti ovde izgubili ćerku. Manastir je posvećen Svetom Vasiliju Ostroškom i osvećen je 2014. godine.
Mala srednjobanatska opština Nova Crnja poslednjih nekoliko godina bogatija je za veliki broj mladih stanovnika zahvaljujući konkursu Ministarstva za brigu o selu koje dodeljuje sredstva za kupovinu seoske kuće porodicama iz Srbije.
Jasno je da nas u januaru očekuje zanimljiv prelazni rok u Humskoj. Partizan je dobio novu upravu, odnosno privremeni organ, pa se očekuju velike promene kako u samom klubu, infrastrukturi, finansijama, tako i u igračkom kadru. Tako je sada izašla informacija, koja bi definitivno obradovala crno-bele navijače, da bi jedan od najboljih igrača Superlige Srbije , Adem Ljajić (33), mogao da obuče dres voljenog kluba.
Izgubili su i Partizan i Crvena zvezda u 6. kolu Evrolige, a kao veliki uzroci poraza oba srpska kluba su sudije. Očigledno načinjene greške na račun crveno i crno-belih izazvali su veliki bes kod navijača, naši klubovi izdvajaju ogromne novce da bi uopšte igrali Evroligu, a čini se da nisu svi klubovi ravnopravni. O suđenju nije želeo da priča Željko Obradović na konferenciji nakon poraza od Monaka, ali je dan nakon toga ipak imao kratak komentar.
NATO vojna vežba Lajtning strajk 24 u Finskoj, koja će uključivati upotrebu teške artiljereije, trajaće od 4. do 28. novembra i u njoj će učestvovati oko 3.600 vojnika iz Finske, Sjedinjenih Američkih Država, Velike Britanije, Švedske, Estonije i Francuske.
Poslednji susreti na najvišem nivou između predstavnika Indije i Kine daju osnova za verovanje da ove dve zemlje traže izlaz iz zastoja na granici u Himalajima, kao i da nastoje da se distanciraju od Zapada i njegovog uticaja na međusobne odnose, prenosi indijsko izdanje The Print.
Grupa Vivos, koja je pretvorila 575 bunkera iz Drugog svetskog rata u Južnoj Dakoti i nuklearni bunker iz doba Hladnog rata u Indijani u skloništa za preživljavanje, prijavila je porast interesovanja i upita za 200 odsto ovog meseca u poređenju sa septembrom, piše Tajms.
Ukrajina je dobila samo deset odsto američke vojne pomoći koju je Kongres odobrio ranije ove godine, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Glumac Zoran Rankić, poznat po ulozi Popare iz 2Srećnih ljudi" u penziju je otišao tako što je ostavio oproštajnu poruku kolegama iz Beogradskog dramskog pozorišta, skočio kroz prozor i pobegao.
Korina Kof je svojevremeno pričala koliko zarađuje, pa su čak i njenim najbližim prijateljima ti iznosi bili šokantni jer nikome nije bilo jasno šta je njena tajna.
Roze kostim, koji je Džeki Kenedi nosila 22. novembra 1963. godine, na dan Kenedijevog ubistva, biće izložen u javnosti tek 2103. godine, na zahtev porodice Kenedi.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.