20.11.2020

20:20

(VIDEO) ZVEZDU PRVA ČETVRTINA KOŠTALA POBEDE! Mirotić razbio crveno-bele!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u desetom kolu Evrolige u Barseloni 76:65. Najbolji akter na meču bio je Nikola Mirotić koji je postigao 23 poenai dodao četiri skoka. Kod Zvezde najefikasniji bio je Dejan Davidovac sa 12 poena, a pratili su ga Teri i Rit sa po devet

Morao je i jedan slab dan da dođe i košarkašima Crvene zvezde! Ranije je veliki broj utakmica kažnjavao crveno-bele u drugom poluvremenu, ali posle teškog gostovanja u Milanu i veoma važne pobede loša prva deonica u "Blaugrani" koštala je Zvezdu eventualne pobede. Na kraju pobeda Barselone 76:65!

Loše je Crvena zvezda ušla u meč, postigla prve poene tek posle šest minuta. Sa druge strane Mirotić je najavio da će imati sjajno veče i otvorio meč sa pet poena. Nisu uspevali crveno-beli da dođu do igre u napadu, najviše zahvaljujući sjajnoj Barsinoj odbrani. Ipak, uspevala je četa Saše Obradovića da se održava u životu dobrom odbranom.

U drugoj deonici konsolidovala se Zvezda, ali je Barselona ušla u svoj prepoznatljiv ritam. Uspeli su crveno-beli da se primaknu na - 14 pred odlazak na odmor, ali je Higins pogodio trojku uz zvuk sirene, pa se na odmor otišlo rezultatom 49:22.

U drugom poluvremenu potrpuno drugačiji pristup Crvene zvezde. Rekao je Obradović tokom pauze, da igrači moraju da zaborave na prvih 20 minuta i tako je bilo. Počeli su igrači sa manjim učinkom u dosadašnjem delu sezone da pogađaju, pa se Zvezda primakla ponovo na 12 poena zaostatka, posle trojki Rita i Dobrića. Vratio je tada Jasikivičius na teren Mirotića, a ovaj je nastavio da pogađa iz svih pozicija.

Na početku poslednje četvrtine, Zvezda je napokon uhvatila svoj ritam i uspela da pripreti Barseloni na četiri minuta do kraja kada je bilo sedam razlike. Tražio je trener Barse tajm-aut i pošteno se izvikao na svoje momke što je dalo rezultate. Na kraju crveno-beli nisu uspeli da režiraju potpuni preokret, ali su uspeli da izvuku častan poraz 76:65!

Barselona - Crvena zvezda 76:65 (19:6, 20:16, 22:22, 15:21)

Arena: Blaugrana                            Sudije: Lamonika, Panter, Vilius

Barselona: Dejvis 4, Hanga 3, Bolmaro 4, Smits 4, Uertel 2, Oriola 12, Abrines 3, Higins 7, Martinez 2, Kjurik 2, Mirotić 23, Kalates 10.

Crvena zvezda: Ročesti 5, O'Brajant 5, Hol 8, Volden 7, Lojd 2, Davidovac 12, Lazić, Rit 9, Dobrić 8, Simonović, Jagodić-Kuridža, Teri 9.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Faul nad Pjerom Oriolom i utakmica je gotova. Zaslužena pobeda Barselone - 76:65!

38. minut - Dejan Davidovac polovičan sa linije penala - 72:63!

37. minut - ROČESTI! Evo je trojka i Zvezda je na -7 - 69:62!

37. minut - Imali su sada crveno-beli dobru priliku da se spuste na jednocifren minus, ali je Simonović promašio - 69:57!

36. minut - Sjajna blokada Emanuela Terija, a onda i polaganje Lengstona Hola - 68:57!

35. minut - Vratio je trener Barselone najjaču petorku na teren, a Abrines pogađa uz fauli koristi dodatno slobodno bacanje - 66:51!

34. minut - Pogađa zada i Lengston Hol, Zvezda ponovo na -12!

33. minut - Sjajan pas Ročestija, Teri zakucava - 63:49!

31. minut - Pogađa O'Brajant uz faul i koristi dodatno slobodno bacanje - 61:47!

Treća četvrtina:

30. minut - Rit zakucava uz prekršaj,ali ne koristi slobodno bacanje - 61:44!

29. minut - Bolan pad Korija Voldena, što koristi Barselona - 59:42. Ostao je Zvezdin plejmejker bez zuba, pošto je u padu udario glavom o parket.

28. minut - EVO JE JOŠ JEDNA! Ponovo Dobrić - 54:42!

28. minut - DOOOBRIĆ! Evo trojke Ognjena Dobrića - 54:39!

27. minut - Pogađa trojku sada Duop Rit - 54:36!

26. minut - Nastavlja Mirotić da pogađa, sada je bio precizan za linije penala - 54:33!

25. minut - Pogađa ponovo Dejan Davidovac - 52:32!

24. minut - Napokon dobra akcija crveno-belih - 48:30.

23. minut - Upisuje se Džordan Lojd posle 23 minuta igre - 48:28!

22. minut - Fauliran je O'Brajant i koristi slobodna bacanja - 46:26!

21. minut - Pogađa Davidovac, ali vraća Mirotić trojkom, Zvezda je na -22 - 46:24!

Druga četvrtina:

20. minut - Taman je Zvezde uhvatila kakav-takav napadački ritam, ali onda trojka Korija HIginsa uz zvuk sirene - 39:22! Gotovo je prvo poluvreme.

20. minut - Vuče Kori Volden crveno-bele u ovim momentima, sada je pogodio na isteku napada - 36:22!

20. minut - Mirotić je pogodio uz faul i iskoristio dodatno slobodno bacanje - 36:20!

19. minut - Pogađa Volden sada trojku - 33:20!

18. minut - Sada jedna greška Lamonike koju koristi Kalates - 33:17!

17. minut - Fauliran je VOlden i koristi oba slobodna bacanja - 29:17.

17. minut - Pogađa ponovo Dejan Davidovac, ali vraća Martinez - 29:15.

15. minut - Davidovac sada pogađa za tri poena, razigrali su se malo crveno-beli - 25:13!

13. minut - Pogađa sada Lengston Hol, posle novog ofanzivnog skoka crveno-belih - 23:10.

12. minut - Nastavlja se Zvezdino tumaranje u napadu, dok u odbrani izabranici Saše Obradovića deluju sasvim korektno - 23:8!

11. minut - Smits pogađa za Barsu na startu druge deonice, dok je Teri precizan za penala - 21:8!

Prva četvrtina:

10. minut - Zvezda je u prvih deset minuta meča napravila sedam izgubljenih lopti. Gotova je košmarna prva četvrtina crveno-belih - 19:6!

10. minut - Nova izgubljena lopta, sada je pogrešio Volden, a Dejvis u kontri zakucava - 19:6.

9. minut - Ponovo loš napad za Zvezdu i Bolmaro pogađa u kontri uz faul Korija Voldena - 17:6.

8. minut - Ponovo pogađa Duop Rit posle asistencije Ročestija, sa druge strane Kalates koristi dobal blok Dejvisa i lako peontira - 15:6.

7. minut - Još jedna dobra odbrana Zvezde, ali ponovo bezidejno u napadu - 13:4.

6. minut - Pjer Oriola polovičan sa linije penala, za crveno-bele pogađa Duop Rit - 11:4!

6. minut - Još jedna blokada Emanuela Terija, Zvezda defanzivsno stoji dobro, ali bez učinka u napadu, prvi televizijski tajm-aut!

5. minut - Nastavlja Mirotić da teroriše odbranu crveno-belih, sada je pogodio za tri poena - 10:2.

5. minut - Teri kupi ofanivni skok i postiže prve poena za Zvezdu - 7:2!

4. minut - Loš napadački početak Crvene zvezde, crveno-beli su još uvek bez poena, sa druge strane Oriola pogađa za Barsu  - 7:0!

4. minut - Sjajna blokada Emanuela Terija, ali Nikola Mirotić pogađa uz faul i pogađa dodatno slobodno bacanje - 5:0.

3. minut - Mirotić je fauliran i siguran sa linije penala - 2:0.

2. minut - Tvrd početak utakmice i tri promašene trojke, još uvek bez poena u Barseloni!

1. minut - Ukmica je počela! Prvi napad na meču za Crvenu zvezdu!

21:20 - Branko Lazić večeras igra 150. meč u Evroligi u Zvezdinom dresu.

20:26 - Košarkaši Crvene zvezde izašli su na zagrevanje u "Blaugrani".

20:20 - Dobrodošli na lajv prenos košarkaške utakmice između domaće Barselone i beogradske Crvene zvezde u okviru desetog kola Evrolige. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!