19.03.2021

19:30 >> 21:54

FANTASTIČNA POBEDA ZVEZDE! Panatinaikos srušen u dramatičnoj završnici /VIDEO/

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Panatinaikos u Atini rezulatom 86:82 (17:23, 23:17, 20:19, 26:23) u utakmici 30. kola Evrolige

Iako su obe ekipe izgubile šansu da se domognu plej-ofa, ova utakmica je svakako opravdala naziv derbija. Crveno-beli su u dramatičnoj završnici nošeni Džordanom Lojdom i Korijem Voldenom po drugi put u sezoni srušili "zelene".

Bez obzira na ovaj trijumf, Zvezda je ostala pretposlednja na tabeli sa skorom 9-21, dok je Panatinaikosu ovo bio 18. poraz, a ima samo deset pobeda.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Utakmicu je mnogo bolje otvorila ekipa Panatinaikosa koja je u trećem minutu vodila 9:0. Međutim, crveno-beli su se tada "probudili" i zaigrali na nešto višem nivou, pa su do kraja uvodne deonice prišli na šest poena zaostatka (23:17).

Druga četvrtina je protekla u mini-serijama, a konstantno je Zvezda prilazila, a Panatinaikos se odlepljivao. Na kraju, poluvreme je završeno rezultatom 40:40, što je bilo prvi put da je ekipa Dejana Radonjića uspela da dođe do izjednačenja.

Drugo poluvreme je fantastično otvorila Crvena zvezda koja je ubrzo povela rezultatom 48:44. Međutim, tada je usledila strahovita serija domaćih od 15:0 kojom su stvorili dvocifrenu prednost (59:48). Ipak, od tog trenutka, pa do kraja četvrtine je na terneu postojala samo Crvena zvezda koja je uspela da preokrene rezultat i da poslendjih deset minuta dočeka u vođstvu od 60:59.

Četvrtu deonicu je Zvezda nastavila u istom ritmu i serija je, pre nego što je prekinuta, iznosila neverovatbih 18:0. Od tog momenta su Grci pokušavali da preokrenu, mada im to nije uspevalo, jer su crveno-beli odbijali njihove napade. Ipak, nešto više od minut pre kraja meča su trojkom Hauiarda Sent-Rosa domaći igrači izjednačili rezultat na 79:79, ali je Zvezda na kraju bila mirnija u završnici i zasluženo je slavila sa 86:72.

Najzaslužniji za pobedu Crvene zvezde bio je Džordan Lojd sa 27 poena, a raspoložen je bio i Kori Voldenm koji je dodao 14.

Na drugoj strani je prednjačio Hauard Sent-Ros sa 21 poenom.

Panatinaikos - Crvena zvezda 82:86 (23:17, 17:23, 19:20, 23:26)

DVORANA: "Oaka Arena"

SUDIJE: Boris Rižik, Mišele Rosi, Đordi Alijaga

PANATINAIKOS: Mek 2, Papajanis 14, Bohoridis, Auguste 2, Papapetru 14, Hezonja 15, Diplaros, Kaselakis, Vajt 5, Mitoglu 9, Bentil, Sent-Ros 21. Trener: Oded Kataš.

CRVENA ZVEZDA: Hol, Volden 14, Lojd 27, Uskoković 3, Lazić 7, Rit, Radanov 2, Dobrić 6, Simonović 8, Jagodić-Kuridža 2, Kuzmić 9, Noko 8. Trener: Dejan Radonjić.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 86:82!

40. minut - Fauliran je Lojd, a do kraja je ostalo pet i po sekundi. Amerikanac pogađa oba bacanja za 86:82.

Mario Hezonja daje trojku sa devet metara, pa Zvezda vodi 84:82. Radonjić traži tajm-aut.

Branko Lazić pogađa dva slobodna bacanja 11 sekundi pre kraja. Crveno-beli vode 84:79.

Trojka Džordana Lojda! Zvezda vodi 82:79! Hezonja je na drugoj strani promašio trojku, a do kraja je ostalo 30 sekundi.

39. minut - Hauard Sent-Ros daje trojku za 79:79.

Pogodio je Lojd iz teške pozicije za dva, pa domaćini traže tajm-aut. Do kraja je ostalo minut i 22 sekunde, a ZVezda vodi 79:76.

Papapetru vezuje sada tri pogođena slobodna bacanja i domaći tim tako prilazi na poena zaostatka - 77:76. Do kraja je ostalo tačno 100 sekundi.

38. minut - Papapetru pogađa trojku, pa Simonović dvojku u padu, ali onda i Hezonja pogađa trojku za 77:73.

37. minut - Lojd je sa četiri poena nastavio svoju seriju, crveno-beli imaju prednost od 75:67.

35. minut - Posle minuta odmora je pet poena vezao Lojd, pa Zvezda vodi 71:65.

34. minut - Seriju Zvezde je prekinuo Sent-Ros sa 2+1, a potom je Papapetru pogodio trojku, pa tim sa Malog Kalemegdana vodi 66:65.

32. minut - Kako su završili treću, košarkaši Crvene zvezde su započeli i poslednju deonicu. Poenima Kuzmića i Dobrića su došli do 65:59, a potom je posle tehničke greške i Kori Volden povisio na 66:59. Zvezdina serija sada iznosi 18:0!

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Zahvaljujući pogođenim penalima Voldena, Lojda i Radanova Zvezda je preokrenula na 60:59.

29. minut - Trojku pogađa Volden za 59:54.

28. minut - Seriju Grka je prekinuo Kori Volden pogođenim slobodnim bacanjem posle tehničke greške, a potom je pogodio i za dva - 59:51.

Grci nastavljaju svoju seriju koja u ovom trenutku iznosi 15:0! Panatinaikos vodi 59:48.

26. minut - Posle zakucavanja Papajanisa za 53:48, Dejan Radonjić traži tajm-aut.

25. minut - Panatinaikos u naletu! Grci serijom 7:0 vode 51:44.

23. minut - Papajanis je bio precizan za dva, pa Dobrić za tri. Crveno-beli vode 48:44.

22. minut - Trojkom Branka Lazića Zvezda prvi put vodi na meču - 45:42.

21. minut - Posle samo pola minuta igre u drugom poluvremenu, Duop Rit izlazi iz igre zbog povrede. Rezultat je i dalje 40:40.

Druga četvrtina

Poluvreme! Posle prvih 20 minuta igre, rezultat je nerešen 40:40!

20. minut - Posle pogotka Kuzmića uz faul i sigurnog slobodnog bacanja rezultat je izjednačen 40:40.

19. minut - Razlika se ne menja, grčki tim vodi 38:37.

17- minut - Četiri poena su vezali Grci, ali je usledila serija Zvezde 5:0, pa je rezultat 34:33 za Panatinaikos čiji trener Oded Kataš traži minut odmora.

16. minut - Poenima Voldena i Jagodića-Kuridže Zvezda prilazi na 30:28.

14. minut - Odmah posle tajm-auta je trojku pogodio Džordan Lojd, ali je na drugoj strani pogodio Papajanis za 30:24.

13. minut - Seriju domaćina od 5:0 prekida tajm-autom Dejan Radonjić. Panatinaikos vodi 28:21.

12. minut - Odlično Zvezda otvara drugu četvrtinu i poenima Lojda i Noka stiže na 'minus dva' - 23:21.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Panatinaikos vodi 23:17 posle uvodnih deset minuta.

9. minut - Igra se "koš za koš", Grci vode 18:14.

7. minut - Panatinaikos se sa tri pogođena slobodna bacanja odlepio na +7, ali je usledila trojka Dobrića za 14:10.

6. minut - Razlika je ista, Pao vodi 11:7, na redu je televizijski tajm-aut.

4. minut - Prve poene za Zvezdu postigao je Uskoković koji je kompletirao 2+1, a potom je Kuzmić poentirao i smanjio na 9:5. Dve lične greške sada ima i Branko Lazić.

3. minut - Grci vode 9:0! Papapetru je sada postigao trojku, a Džordan Lojd već ima dva faula.

2. minut - Sent-Ros postiže novu trojku za 6:0.

1. minut - Hauard Sent-Ros postiže trojku, na drugoj strani Rit promašuje otvoren šut. Pao vodi 3:0.

Utakmica je počela!

19.50 - Do početka meča je ostalo još deset minuta.

19.30 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Panatinaikos - Crvena zvezda.

Hristos vaskrese! Informer vam želi srećan Vaskrs!

Pravoslavni hrišćani obeležavaju Vaskrsenje Isusa Hrista, praznik koji simbolizuje pobedu života nad smrću. Vaskrs se proslavlja uz tucanje jajima, svečanu trpezu i stare običaje... Na Vaskrs ustanite rano, i nemojte na spavanje pre ponoći!