16.07.2022

19:03

BUM-BUM ZVEZDA! Šampion pregazio Kolubaru, ceo posao gotov za 45 minuta! Lazarevčani u ZEMLJU DA PROPADNU (VIDEO)

Šampion u petoj brzini! Fudbaleri Crvene zvezde u 2. kolu Superlige Srbije deklasirali su Kolubaru - 5:0 (5:0)

Na stadionu "Rajko Mitić" sve je bilo rešeno već posle 45 minuta, kada su crveno-beli vodili 5:0. Prvi gol postigao je Aleksandar Katai, koji je u 9. minutu ubio pauka u rašljama gola gostiju.

Na drugi pogodak nije se drugo čekalo. U 16. minutu prednost je bila duplirana. Centrirao je Nikola Stanković, koji se neočekivano pojavio u ulozi desnog beka, Pavkov je morao malo da se sagne i pogodi gol.

Brzo je Pavkov i drugi put večeras zatresao mrežu Popovića.Cela odbrana Kolubare je ispala, Ivanić je uposlio napadača crveno-belih koji je ponovo bio neumoljiv.

Debakl su Lazarevčani doživeli već posle četvrt časa igre. Ponovo je strelac bio Katai.

Mlela je Zvezda rivala, a petarda je pukla u 45. minutu. Raspalio je Kanga! Pobednik je, dakle bio poznat već posle prvog poluvremena.

Da ne zaboravimo, šampion Srbije je postigao i šesti gol preko Bukarija, ali ga je VAR poništio u 37. minutu.

U nastavku, Zvezda je kao što se i očekivalo usporila iako je konstantno napadala. Nije bilo puno stopostotnih šansi, čini se da su crveno-beli jedva čekali kraj, ali i Lazarevčani da što pre pobegnu od bruke na našem najvećem stadionu. Stanković je do kraja pružio šansu i klincima Lekoviću i Lečiću, a gromoglasne aplauze zaradio je na izlasku sa terena Aleksandar Katai, dvostruki strelac.

Crveno-beli sada mogu da se okrenu žrebu za kvalifikacije za Ligu šampiona u ponedeljak, a Lazarevčani da se što pre oporave od petarde i blamaže protiv srpskog šampiona.

CRVENA ZVEZDA - KOLUBARA 5:0 (5:0)

Stadion: Rajko Mitić. Sudija: Nikola Radaković. Strelci: Katai u 9. i 25. minutu, Pavkov u 16. i 21. minutu, Kanga u 45. minutu.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan, Stanković, Eraković, Dragović, Rodić (od 79. Leković=, Kanga, Kangva (od 72. Sanogo), Ivanić, Katai (od 79. Lučić), Bukari (od 72. Mustafa), Pavkov (od 72. Ohi).

KOLUBARA (4-2-3-1): Popović, Bakić, Cvetojević, Filipović (od 46. Marjanović), Janković, Kočović, Milojević, Nikolić (od 46. Andrić), Stojanović (od 46. minuta Radovanović) , Vukušić (od 64. Kadrić), Đokić

Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Superlige Srbije Crvena zvezda - Kolubara na portalu Informer.rs.

KRAJ MEČA

DRUGO POLUVREME

KRAJ MEČA

90. minut - Kraj utakmice, ubedljiva pobeda Zvezde 5:0.

88. minut - Šutirao je mladi fudbaler Zvezde u desno, ali ga je golman Kolubare Popović  pročitao i  odbranio penal mladom Stefanu Lekoviću.

87. minut - Pena za Zvezdu! Oboren je Vladimir Lučić, sudija je pokazao na kreč, a šansu da se upiše dobio mladi Stefan Leković.

85. minut - Marjanović obara Lučića, dobija žuti karton i penal za Zvezdu.

80. minut - Snažan šut Stankovića, pored gola.

79. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi u gri su Leković i Lučić, izašli su Rodić i Katai.

78. minut - Ohi šutira pored gola

74. minut - Bomba Marjanovića sa distance, zatresla se prečka Borjanovog gola.

72. minut - Trostruka izmena Stankovića. U igru ulaze Sanogo, Mustafa i Ohi, izašli su Kanga, Bukari i Pavkov.

Kanga i Katai, Zvezdini strelci protiv Kolubare

68. minut - Kangva je probao, silovito šutirao, ali pogodio je samo šipku, koja drži mrežu. Zaradio je aplauz sa tribina.

64. minut - Nova izmena Đurđevića, umesto Vukušića ulazi novi napadač Kadrić. Stanković ništa ne menja.

61. minut - Brza kontra Zvezde, Katai je kao vihor, dodaje do Ivanića, koji iskosa šutira, ali Popović odbija loptu.

60. minut Ivanić je uposlio Bukarija, a do lopte je ipak prvi stigao balša Popović i sprečio Zvezdino ovoletošnje pojačanje da se upiše u strelce.

58. minut - Zvezda je spustila loptu, igra se mirnije, prednost je velika, ali fudbaleri Zvezde i dalje drže loptu u nogama.

51. minut - Korner za Zvezdu izveo je Kanga, gužva u šesnaestercu Kolubare, ali rezultat se ne menja.

50. minut - Zvezda napada, Kolubara se brani, iako je veliko pitanje da li će crveno-beli skinuti nogu sa papučice gasa u nastavku ili će i dalje mleti rivala.

Počelo je drugo poluvreme.

Bez izmena u Crvenoj zvezdi na početku drugog poluvremena.

Očekujemo početak drugog poluvremena igrači su na terenu. U Kolubari je izašao Stojanović, a umesto njega na terenu je Radovanović. Na terenu je i Marjanović umesto Filipovića, kao i Andrić.

POLUVREME

45. minut GOOOOOOOOOOOOOOL! Kanga - pukla petarda na Marakani. Asistent Aleksandar Katai, a vezista crveno-belih preciznim udarcem trese mrežu gostiju.

37. minut - Gol ili ne. VAR je presudio nije gol. Kočović nije izdržao duel sa Bukarijem, koji je zatresao mrežu, ali var provera je pokazala da je bio ofsajd.

Radost crveno-belih, Kolubara je razbijena

25. minut GOOOOOOOOOOOOOL! Debakl Lazarevčana za četvrt časa igre. Dva gola Pavkova, a sada i Katai postiže svoj drugi pogodak. Kangva je dodao do Bukarija, ovaj do Kataija i ovo je sada već katastrofa gostiju.

21. minut - GOOOOOOOOOOOL! Šampion ne staje! Ma, crveno beli nemaju nameru da se zaustave. Posle drugog, Pavkov daje i treći gol za domaćina. Ispala je kompletna odbrana Kolubare, Ivanić je uposlio Pavkova koji je postigao svoj drugi gol večeras.

16. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Dva komada za sedam minuta. Posle Kataija strelac je Pavkov. Centrirao je Nikola Stanković, zvezdin napadač je morao malo da se sagne, trzaj glavom i crveno-beli su duplirali vođstvo!

12. minut - Pogrešio je Eraković, ali je Borjan stigao do lopte pre Vukušića.

Aleksandar Katai

9. minutu - GOOOOOOOOOOL! Zvezda već vodi! Kangvin strašan pas do Kataia, koji je pogodio rašlje gola gostiju za 1:0. Zvezdin Magaiko je ubio pauka iza leđa Balše Popovića! Drugi Kataijev gol ove sezone.

8. minut -Koškanje Pavkova i golmana Kolubare, sve se mirno završilo.

4.minut - Zapretili su Lazarevčani, ali je Borjan otklonio opasnost

3. minut - Prvi korner na utakmici izveo je Kanga, gužva u petercu gostiju, intervenisao je Popović.

2. minut - Prvi faul na meču pravi Milojević na Bukariju.

1. minut - Meč je počeo

19:59 Igrači obe ekipe su izašli na teren.

19:57 Utakmica treba da počne za nekoliko minuta

Dejan Stanković i Dejan Đurđević pre početka meča

19:10 U najavi duela na našem najvećem stadionu strateg Lazarevčana Dejan Đurđević je istakao:

- Pa realno je da je Crvena zvezda apsolutni favorit, a realno je da mi pokažemo neke dobre stvari na velikoj sceni na Marakani. Velika je šansa za neke mlade, nove igrače da pokažu svoje znanje na velikoj srpskoj fudbalskoj sceni i zavrede pažnju od svih ljudi koji su u fudbalu i treba to iskoristiti na najbolji mogući način - izjavio je Đurđević.

19:07 Trener crveno-belih Dejan Stanković ovako je pred meč govorio o narednom rivalu:

- Odigrali su dosta korektnu utakmicu protiv Radničkog iz Kragujevca. Mogli su i bolje da prođu. Siguran sam da na svom terenu igraju jedan stil fudbala, a mislim da je u gostima taj stil možda isti, ali malo defanzivniji. Kao celina i tim imaju jasne ideje, zajedno sa Dejanom Đurđevićem koji takmičarski trener, kao i tokom karijere jedan borac, zna da motiviše, pripremi ekipu na najbolji način. Od cele ekipe Kolubare očekujem jak otpor.

Šef struke srpskog šampiona u meču protiv Kolubare neće moći da računa na jednog fudbalera:

- Samo na Radovana Pankova. Ohi se vratio u trenažni proces, odradio je dva treninga sa nama. Ne verujem da će početi utakmicu, ali da će imati minutažu to je sigurno.

19.00 - Ostanite uz Informer.rs i pratite uživo meče drugog kola Superlige između Crvene zvezde i Kolubare.