01.07.2018

15:21

(VIDEO) DELIRIJUM U MOSKVI, RUSI U ČETVRTFINALU! "Zbornaja" posle penala izbacila Španiju!

Fudbaleri Rusije igraće u četvrtfinalu Svetskog prvenstva pošto su nakon penala eliminisali Španiju 4:3 (1:1)

Rusi su prošli dalje posle pravog bunkera na kojem bi im pozavideli i Italijani, a junak meča bio je golman Akinfejev koji je briljirao na golu tokom 120 minuta, a potom prilikom izvođenja penala prvo zaustavio šut Kokeu, pa Aspasu, nakon čijeg udarca je počelo slavlje na "Lužnjikiju", u Moskvi, u Rusiji...

U borbi sa polufinale Rusija će igrati sa Hrvatskom koji je takođe posle penala eliminisala Dansku (3:2).

Posle 90 minuta igre bilio je 1:1, oba pogotka postigli su Rusi, autoglom je  prvo Ignaševič častio Špance, dok je na 1:1 poravnao Dzjuba do kraja prvog poluvremena.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa su usledili produžeci, ali ni nakon novih 30 minuta igre nije bilo golova, pa je odluka pala sa bele tačke.

Za Španiju su pogodili Inijesta, Pike i Ramos, dok je Akinfejev pročitao gde će šutirati Koke i Aspas. Sigurni za "zbornaju" bili su Smolov, Ignaševič, Golovin i Čarišev.

ŠPANIJA - RUSIJA 3:4 posle penala,1:1 (1:1)

Strelci: Ignaševič u 12.autogol - Dzjuba u 41. minutu pen.

Stadion: "Lužnjiki" (Moskva). Sudija: Bjern Kujpers (Holandija).

ŠPANIJA: De Hea, Načo (od 70. Karvahal), Pike, Ramos, Alba, Buskets, Koke, Silva (od 67. Inijesta), Isko, Asensio (od 104. Rodrigo), Dijego Kosta (od 80. Aspas).

RUSIJA: Akinfejev, Fernandeš, Kutepov, Ignaševič, Kudrjašov, Žirkov (od 46. Granat), Kuzjajev (od 97. Jerohin), Samedov (od 61. Čarišev), Zobnin, Golovin, Dzjuba (od 65. Smolov).

PENALI:

Inijesta 1:0
Smolov 1:1
Pike 2:1
Ignaševič 2:2
Koke - 2:2 -  pročitao ga je Akinfejev i brani golman Rusije!
Golovin 2:3
Ramos 3:3
Čerišev 3:4
Aspas - 3:4, brani opet Akinfejev - RUSIJA JE U ČETVRTFINALU MUNDIJALA

Posle 120 minuta nema pobednika, penali će odlučiti ko ide u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Drugi produžetak

121'. Poslednji pokušaj Rodriga, ali slabo, bio je to lak posao za Akinfejeva.

115'. Kujpers je proverio situaciju u kojoj je Pike bio povučen za dres u kaznenom prostoru i samo pokazao da se igra nastavi.

114'. Slobodan udarac za Španiju, ali je lopta samo prošla kroz šesnaesterac. Bune se Španci traže penal.

113'. Traži Dzjuba podršku navijača u finišu drugog produžetka.

108'. Sjajno je prošao Rodrigo, napravio je slalom kroz odbranu Rusa, šutirao, ali i ovog puta Akinfejev brani. Na odbijenu loptu natrčao je Karvahal, ali ni ona ne prolazi.

107'. Udarac Inijeste, ali lopta od bloka završava u rukama golmana Rusije.

Reuters

Prvi  produžetak

106'. Udarac glavom Pikea, ali nema gola, Akinfejev pri dolazi do lopte.

100'. Asensio je tukao, ali pravo u Akinfejeva, pa je golman Rusije imao lak zadatak.

96'. Rusija se svim silama brani, Šoanci nemaju rešenje, "zbornaja" ide ka penalima!

92'. Aspas je imao sjajnu priliku, izašao je pred Akinfejeva, ali je loptu poslao pored leve stative.

reuters‚

Drugo poluvreme

92'. Smolov je solidno šutirao, ali samo  pored gola.

90'. Igraće se još četiri minuta!

89'. Korner za Špance, skočio je Pike, ali nema promene rezultat.

85'. Au kakva prilika Inijeste! Imali su sada Španci šansu da dođu možda do pobedničkog gola. Inijesta je tukao sa ivice šesnaesterca, ali Akinfejev brani.  Potom je Aspas natrčao na odbijenu loptu, ali briljira golman Rusije.

85'. Posed lopte je 74:26 za Špance!

83. Centaršut Kokea, ali Kutepov je ovog puta bio na visini zadatka.

Reuters

82'. Ignaševič izbacuje loptu pre nego što su Španci stigli da zaprete Akinfejevu.

75'. Rusi se dobro brane, Španci pletu mrežu oko gola rivala, a ali ne mogu ozbiljno da im zaprete. Mogao bi ovaj meč da ode u produžetke.

67'. Golovin je pao u kaznenom prostiru Španije, ali nema penala, okliznuo se.

64. Kosta je krenuo ka golu Rusije, ali se našao u nedozvoljenoj poziciji.

58'. Lepa akcija Španaca, Kosta je proigrao Iska koji ne koristi priliku da ponovo dovede "furiju" u vođstvo. Dobro je reagovala odbrana Rusije i samo korner za Špance.

51'. Skok Dijego Kosta nakon centaršuta, ipak glavom šalje loptu visoko preko gola.

47'. Akinfejev je sada spasao svoj tim posle pokušaja Albe, koji je poslao udarac u desnu stranu gola. Dobra reakcija čuvara mreže Rusije.

reuters‚

Prvo poluvreme

46'. Umalo je Kosta vratio vođstvo Špancima, bio je jedan na jedan sa golmanom Rusije, ali ovog puta je Akinfejev dobro odreagovao i sprečio pogodak.

41'. GOL! 1:1 na "Lužnjikiju", Artem Dzjuba precizan sa penala, poravnao je rezultat. Oduševljenje ruskih navijača na tribinama.

40'. Penal za Ruse, lopta je u ruku pogodila Pikea. "Zbornaja komanda" ima priliku da dođe do izjednačenja. Bune se Španci ali sudija Kujpers je neumoljiv.

36'. Najbolja šansa za Ruse na meču! Golovin je umalo vratio Ruse u meč, međutim, bio je neprecizan, te je lopta otišla pored stative.

27'. Pokušavaju Rusi da poravnaju rezultat do poluvremena, ali loše im ide. Dzjuba je iznudio korner, ali ništa od prilike da se iz prekida pripreti "furiji".

24'. Kutepov je lepo centrirao u šesnaesterac, ali je neko iz poslednje linije "crvene furije" presekao tu loptu.

20'. Posed lopte je 74:26 za Špance!

15'. Kuzjaev je šutirao sa oko dvadesetak metara, ali vrlo neprecizno, lopta je otišla preko gola.

12'. GOL! Vodi Španija 1:0. Posle ubacivanja sa strane, Ramos je u padu krenuo na loptu, Ignaševič je bukvalno legao na njega, deluje da se lopta od noge Ramosa odbila u mrežu, ali je to ipak bio  autogol Ignaševiča.

11'. Sloboda udarac za Špance nakon faula nad Načom koji je napravio Žirkov.

5'. Žirkov je natrčao na odbijenu loptu, šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali su Španci izglokirali njegov šut.

4'. Odličan prodor Golovina ali samo korner za reprezentaciju Rusije.