Autor: Beta

24.02.2019

20:35

ČUVA PREDNOST! Moćni Sančo beži od Bajerna!

Fudbaleri Borusije pobedili su na svom terenu u Dortmundu Bajer iz Leverkuzena sa 3:2, u utakmici 23. kola Bundeslige i stekli tri boda prednosti nad Bajernom iz Minhena.

Domaći su poveli u 30. minutu golom Dana Aksela Zagadua, a u 37. minutu izjednačio je Kevin Foland.

Samo minut kasnije novo vođstvo Borusiji iz Dortmunda doneo je Džejdon Sančo, a prednost je udvostručio Mario Gece u 60. Konačan rezultat postavio je Džonatan Ta u 75. minutu.

To je 16. pobeda Borusije iz Dortmunda, koja je prekinula niz od tri remija i prva je na tabeli sa 54 boda. Drugoplasirani šampion Bajern je drugi sa 51 bodom.

Bajer je prekinuo niz dobrih rezultata i posle devetog prvenstvenog poraza zauzima sedmo mesto na tabeli sa 36 bodova. Bajer zaostaje bod za Ajntrahtom na šestom mestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa.

Verder - Štutgart 1:1 (1:1)