09.05.2019

23:51 >> 23:47

(VIDEO) KRAJ NEMAČKE BAJKE, FINALE JE REZERVISANO ZA ENGLEZE! Jović pogađao, ali je Kepa branio KAO ZMAJ! Arsenal se šetao kroz Valensiju!

Fudbaleri Čelsija posle boljeg izvođenja jedanaesteraca (4:3) plasirali su se u finale Lige Evrope. Nakon 1:1 i u revanš meču polufinala engleski tim je imao više sreće u penal lutriji. Arsenal je, sa druge strane, sjajnom igrom došao do pobede od 4:2 u Valensiji i tako bez većih problema preko raspoloženog Obamejana otišao u borbu za trofej 29. maja u Bakuu

Sjajan fudbal viđen je ove večeri na "Stamford bridžu". Prava drama i na kraju penal serija koja je odlučila finalistu bili su prava poslastica za sve ljubitelje fudbala. Na kraju su živci odlučivali...

(HIT FOTO) REBIĆ BAŠ IMA POVERENJA U JOVIĆA! Hrvat se radovao i pre nego što je Srbin pogodio protiv Čelsija!

Engleski tim stigao je do prednosti u 29. minutu kada je Ruben Loftus Čik pokazao da Maurisio Sari ozbiljno može da računa na njega. Pogodio je Englez koji je na taj način učestvovao u devet od poslednjih 13 golova Čelsija.

Zaista je domaći sastav bio bolji u tim momentima, Kevin Trap je sjajno branio, ali je drugo poluvreme bilo rezervisano za Nemce. Odmah nakon nastavka meča u 49. minutu Luka Jović ponovo pogađa mrežu Čelsija i donosi veliku radost brojim gustujućim navijačima koji su stigli u London da bodre svoje miljenike. Asistirao je Mijat Gaćinović sjajno, a napadač na sjajan način matirao Kepu Arizabalagu.

Mogli su do potpunog preokreta Nemci, ali su ih produžeci dozivali. Tamo je Čelsi imao mnogo, mnogo sreće. Dva puta su domaći skidali loptu sa gol linije, prvo Luiz, a onda i Zapakosta. Međutim, penali su morali da odluče pobednika.

(VIDEO) JOVIĆ NAREDIO - NEMA PREDAJE! Srbin pogodio u Londonu, Ajntraht se vratio u igru za finale!

Tamo je sreća bila na strani Čelsija gde je Kepa briljirao i dva puta branio šuteve prvo Rodea, a onda i Pasijensije koji su nakon velike borbe na kraju morali da čestitaju Englezima. Spas sezone za plavce zove se Liga Evrope.

Fudbaleri Arsenala strepeli su za plasman u finale samo pet minuta jer su jako brzo rešili sve dileme na "Mestalji". Nakon 3:1 u Londonu, Englezi su sa solidnom prednošću stigli u Španiju kako bi overili plasman na meč za trofej koji bi im doneo plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Poveli su domaći već u 11. minutu kada je Kevin Gameiro bacio u trans domaće navijače i uneo nadu svima na "Mestalji". Međutim, radost je trajala jako kratko. Već u 17. minutu Pjer Emerik Obamejan poravnao je rezultat i već tada je bilo jasno da će teško Valensija do željenog cilja.

Lakazet je potvrdio plasman u finale golom u 50. minutu, a svojim drugim pogotkom na meču Gameiro je uspeo da , delovalo je tada, donese dostojanstven oproštaj "slepih miševa" od Evrope za ovu sezonu, ali su na kraju Španci ipak doživeli poraz jer se Obamejan u 20 minuta pre kraja pobrinuo da Arsenal dođe do pobede, a onda u 89. minutu kompletirao het-trik za konačnih 2:4.

ČELSI - AJNTRAHT 1:1

Loftus Čik u 28. minutu za Čelsi - Jović u 50. minutu za Ajntraht

Stadion: Stamford Bridž, Sudija: Ovidiju Hacegan

ČELSI: Kepa - Aspilikueta, Kristensen (od 74. Zapakosta), Luiz, Emerson - Loftus Čik (od 86. Barkli), Žoržinjo, Kovačić - Vilijan (od 62. Pedro), Žiru (od 95. Iguain), Azar.

AJNTRAHT: Trap - Da Kosta, Abraham, Hintereger, Falet - Hasebe, Rode (od 70. De Guzman) - Rebić (od 93. Haler), Gaćinović (od 118. Pasijensija), Kostić - Jović.

VALENSIJA - ARSENAL 2:4

Gameiro u 11. i 58. minutu za Valensiju - Obamejan u 16. i 69. i 89. minutu, Lakazet u 50. minutu za Arsenal

Stadion: Mestalja, Sudija: Dani Makeli

VALENSIJA: Neto - Pićini (od 56. Soler), Garaj, Gabrijel, Gaja - Vas, Pareho, Kokelan, Guedeš (od 72. Tores) - Rodrigo (od 72. Mina), Gameiro.

ARSENAL: Čeh - Sokratis, Koščijelni, Monreal - Mejtland-Najls, Džaka, Toreira (od 80. Genduzi), Kolašinac (od 71. Mustafi) - Obamejan, Ozil (od 62. Mktarijan), Lakazet.

Tok mečeva:

4:3 - KRAJ! ČELSI JE U FINALU! AZAR POGAĐA ZA POBEDU!

3:3 - Maši Pasijensija, Kepa je odbranio ponovo!

3:3 - Luiz pogađa, opet smo na početku!

2:3 - Čudna odbrana Kepe, ali nema gola za Rodea!

2:3 - Žoržinjo čuva nadu!

1:3 Pogodio je i De Guzman!

1:2 - BRANI TRAP, MAŠI ASPILIKUETA!

1:2 - Jović siguran!

1:1 - Barkli izjednačava!

0:1 - Pogodio je Haler!

Penal seriju započinju igrači Ajntrahta!

KRAJ MEČA, GLEDAĆEMO PENALE!

114. minut - Postigao je gol Aspilikueta, ali je u skoku napravio faul nad golmanom Ajntrahta te je njegov pogotak poništen.

110. minut - Palmieri je imao priliku da donese prednost Čelsiju, ali je odbranio golman nemačkog tima.

106. minut - Nastavljena je igra.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA!

106. minut - PONOVO SE SPASIO ČELSI! Nakon šuta Halera Zapakosta skida loptu sa linije!

100. minut - KAKVA PRILIKA ZA AJNTRAHT! Kostić je proigrao Halera, a sa gol linije izbacio je loptu Luiz!

95. minut - Probao je sada Cesar Aspilikueta. Međutim, nije Španac zahvatio loptu kako je želeo.

93. minut - Dobar šut Rosa Barklija, ali lopta ide preko gola.

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

KRAJ I U ENGLESKOJ, GLEDAĆEMO PRODUŽETKE!

KRAJ U ŠPANIJI, ARSENAL POSLE 2:4 PROLAZI U FINALE!

90. minut - GOOOOOL! OBAMEJAN STIŽE DO HET-TRIKA ZA 2:4!

88. minut - Odličan šut Žirua, ali ponovo na mestu golman Ajntrahta.

78. minut - Umalo 2:1 za Čelsi, Zapakosta je šutirao, a Trap jedva zaustavio udarac.

71. minut - Oprobao je David Luiz šut sa nekih 30 metara, ali je lopta otišla daleko od gola Kevina Trapa.

69. minut - GOOOOOOL! OBAMEJAN OVERAVA VALENSIJU!

65. minut - Sjajna prilika za Valensiju. Pokušao je Garaj, ali lopta prolazi pored leve stative.

60. minut - Kakav šut Gaćinovića! Uhvatio je Srbin volej na nakih 20 metara, ali je lopta išla pravo u golmana Čelsija koji je izbacio loptu daleko od gola.

58. minut - GOOOOOOL! Uzvraća Valensija, ali su joj potrebna još tri pogotka kako bi došla do senzacije. Ponovo Gameiro pogađa gol Engleza.

53. minut - Dobar pokušaj Edena Azara, ali lopta ide pored gola.

50. minut - GOOOOOL I U ŠPANIJI! Lakazet overava prolaz u finale!

50. minut - GOOOOOOOL! LUKA JOVIĆ! NEMCI SU JOŠ U IGRI!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME! Čelsi i Arsenal na korak do finala!

40. minut - Ponovo preti Loftus Čik, ali sada brani Trap.

39. minut - Obamejan je bio jako blizu da reši sve dileme u Španiji, ali je njegov šut otišao pored gola.

28. minut - GOOOOOOL! LOFTUS ČIK! Čelsi dolazi do prednosti u Londonu!

23. minut - Prva ozbiljnija prilika za Čelsi. Šutirao je Olivije Žiru, ali je spreman bio Kevin Trap na golu Nemaca.

16. minut - GOOOOOOOOL! Arsenal odmah uzvraća! Pjer Emerik Obamejan za 1:1!

15. minut - Umalo 1:0 za Nemce! Pokušao je Da Kosta odličnim volej udarcem, ali je sjajno odbranio golman Čelsija.

11. minut - GOOOOOOOL! Valensija vodi! Ponovo su Španci u igri! Gameiro strelac!

4. minut - Prva prilika za Ajntraht, pokušao je Luka Jović, ali je lako loptu uhvatio Kepa Arizabalaga.

1. minut - Utakmice su upravo počele!

20.50 - Spremni su i Englezi:

20.40 - Ovako je izgledao dolazak Ajntrahtovih igrača na "Stamford Bridž":

20.31 - Evo kako je Jović doveo u vođstvo nemački tim, ali je kasnije Pedro obradovao Engleze:

20.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš mečevima polufinala Lige Evrope između Čelsija i Ajntrahta odnosno Valensije i Arsenala. Ostanite uz informer.rs i pratite uživo dešavanja iz Engleske i Španije.

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.