14:25

DIBALA PLAKAO NA TERENU! Težak udarac za Juventus! Strepeo, nervirao navijače, ali pobedio! /VIDEO/FOTO

Tanjug

Posle dva poraza i dva remija fudbaleri Juventusa konačno su vezali dve pobede

"Stara dama" pobedila je u petom kolu Serije A Sampdoriju pred svojim navijačima rezultatom 3:2.

Dibala je doneo prednost Juventus posle 10 minuta igre lepim pogotkom, ali je nažalost zbog povrede morao da napusti teren već u 22. minutu i rasplakao se na terenu.

Težak je ovo udarac za Juventus pred nastavaka takmičenja u Seriji A i Ligi šampiona ako je povreda ozbiljna

Samo nekoliko minuta posle vođstva  moglo je da bude 2 pa i 3:0 za domaćina, ali su svoje šanse prokockali Kjeza i Morata.

Ipak u finišu poluvremena Juventus je duplirao prednost. Gosti su napravili penal,
Muru je igrao rukom u šesnaestercu. Sudija pokazao na belu tačku što je  potvrdio tek nakon konsulatacija s VAR-om. Bonući je rutinskim udarcem pogodio za 2:0.

Kratko je trajala radost domaćina, jer je Sampdorija u 44. minuta malo pre odlaska na odmor smanjila na 2:1 golom Jošide.

Juventus je ipak vrlo brzo u nastavku meča vratio dva gola prednost, Lokateli je postigao prvenac u u 57. minutu.

Delovalo je da će Juve bez mnogo drame privesti utakmicu kraju.

Ali, nadu gostima vratio je Kandreva sedam minuta pre kraja meča. Međutim, to je bilo sve, Juventus je sačuvao prednost i upisao drugu pobedu u šampionatu.

Juvrentu već za nekoliko dana očekuje težak posao protiv Čelsija u Ligi šampiona u sredu (21.00).