13.03.2022

17:18

LUDILO U PREMIJER LIGI! Haverc SPASIO Čelsi nove BRUKE! Haos u borbi za opstanak! (VIDEO)

Tanjug

Fudbaleri Čelsija pobedili su golom Kaija Haverca u 89. minutu ekipu Njukasla sa 1:0 (0:0)

Svrake su došle u London sa željom da se brane i uspele su u tome do finiša meča, kada je nemački fudbaler postigao gol i spasio tim iz Londona novog brukanja.

Sa druge strane, Plavci nisu bili previše napadački kao u ranijim utakmicama, te do gola odluke i nisu stvorili neke konkretnije prilike.

Samo minut pre kraja susreta, Haverc je odlično primio loptu u šesnaestercu i smestio je iza leđa nemoćnog Dubravke.

Čelsi je ovom pobedom stigao do 59. boda i trenutno je treći sa deset poena manje od vodećeg Mančester Sitija, koji svoj meč igra u ponedeljak sa Kristal Palasom. Njukasl je ostao na 14. poziciji sa 31 bodom.

Lids je u derbiju začelja savladao Norič i prekinuo seriju od šest uzastopnih poraza. Rodrigo je doneo vođstvo Jorkšircima u 14. minutu, a onda je u sudijskoj nadoknadi vremena usledila drama.

Najpre je Meklin u prvom minutu nadoknade doneo izjednačenje Kanarincima, da bi Gelhart u petom minutu dodatnog vremena pogodio za trijumf domaćina 2:1.

Lids je ovom pobedom stigao do 26 bodova i trenutno je na 16. mestu, dok je Norič i dalje poslednji sa samo 17 poena.

Vest Hem je u još jednom uzbudljivom duelu pobedio Aston Vilu sa 2:1, a svi golovi pali su u drugom poluvremenu.

Jarmolenko je u 70. doveo Čekićare u vođstvo, a prednost je duplirao Fornals 12 minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Remzi u poslednjim sekundama utakmice.

Vest Hem je peti sa 48 bodova koliko ima i šesti Arsenal, ali Tobdžije imaju čak četiri meča manje od gradskog rivala. Aston Vila je ostala deveta sa 36 bodova.

Votford je iznenadio Sautempton slavivši sa 2:1, zahvaljujući dvostrukom strelcu Kučou, dok je Eljunusi ublažio poraz Svetaca.

Važne bodove je odneo i Vulverhempton sa Gudisona, pošto je golom kapitena Kodija "pojeo" Karamele rezultatom 1:0.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.