01.12.2022

15:00 >> 17:54

BELGIJA IDE KUĆI! Lukaku tragičar "crvenih đavola", Hrvatska se izvukla REMIJEM, MAROKO POBEDOM OVERIO PRVO MESTO!

Fudbalske reprezentacije Maroka i Hrvatske obezbedile su plasman u nokaut fazu Svetsko prvenstva

Maroko je savladao selekciju Kanade sa 2:1 i tako će kao prvoplasirani iz grupe F u nokaut fazu, dok su Hrvatska i Belgija  odigrali bez golova i tako Hrvatska kao drugplasirani ide dalje.

Bio je uzbudljiv meč Belgije i Hrvatske, iako  nije pao nijedan pogodak.

Belgija je bila dosta dominatnija kada se cela utakmica uzme u obzir, ipak nije nisu uspeli da postignu gol koji ih vodi u nokaut fazu.

Prvo poluvrmee je bilo egal, ali u drugom poluvremenu redale su se šanse ispred gola na kom je Dominik Livaković

Apsolutni tragičar reprezentacije Belgije je Romelu Lukaku koji imao pet šansi da zatrese mrežu protivničkog tima.

Ipak, stameni napadač će ovu utakmicu pamtiti po neverovatni promašijima, a to je Hrvatskoj donelo plasman u narednu fazu.

S druge strane, reprezentacija Maroka je overila prvo mesto pobedom nad selekcijom Kanade rezultatom 2:1.

Maroko je poveo već u četvrtom minutu kada Hakim Ziješ iskoristio katostrofalnu grešku Milana Borjana i doveo svoju reprezentaciju u vođstvo.

Rezultat je udvostručio  Jusuf En Nesiri u 23. minutu koji je odlično iskoristo pas defanzivca Ašrafa Hakimija.

Prednost reprezentacije Maroka ublažio je njihov reprezentativac Najef Ageurd autogolom u 39. minutu.

Postigao Jusuf En Nesiri još jedna gol u  drugom minutu nadoknade, ali isti je poništen zbog ofsajda.

Do kraja meča nije više pogodaka, a to je bilo dovoljno Maroku da ide nokaut fazu sa prve pozicije, dok se Hrvatska plasirala kao druga.

Reprezentacije Belgije i Kanade završile su takmičenje na Mundijalu.

Standings provided by Sofascore

HRVATSKA - BELGIJA 0:0

Stadion: Ahmad Bin Ali            Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)

HRVATSKA (4-3-3): Livaković – Sosa, Gvardiol, Lovren, Juranović – Kovačić, Modrić, Brozović – Periišić, Livaja, Kramarić

BELGIJA (3-4-3): Kurtoa – Dendonker, Aldervejreld, Vertongen – Menije, Vitsel, De Brujne, Kastanj – Karasko, Mertens, Trosar

KANADA - MAROKO 1:2

Golovi - Ziješ (4), En Nesiri (23)-Aguerd (ag Aguerad 39.)

Stadion: Al Tumana                  Sudija: Rafael Klaus (Brazil)

KANADA (3-4-3): Borjan - Džonston, Vitorija, Miler - Adekugbe, Osorio, Kej, Dejvis - Bjukenon, Larin, Hoilet

MAROKO (4-3-3): Bono – Hakimi, Agerd, Sais, Mazraui – Unahi, Amrabat, Sabiri – Zijeh, En Nesiri, Bufal

KRAJ UTAKMICA

90. minut - Brani Livaković šut Lukakua

89. minut - Ponovo Lukaku promašuje čistu šansu

87. minut - Nova ozbiljna prilika za Lukakua, ali njegov šut je otišao pored gola

84. minut - Žuti karton dobija defanzivac Kande Vitorija

76. minut - Spetljali su se igrači Belgije u šesnaestercu  Hrvatske

68. minut - Opleo je Belgijanac Liander Dendonker po nogama Kovačića, zaslužio je žuti karton.

67. minut - Šutira Modrić, ali ponovo sjajno brani Tibo Kurtoa

62. minut - Ponovo u velikoj prilici Lukaku! Ipak, nije uspeo da iskoristi priliku

60. minut - Belgija propušta veliku šansu. Nezaštićena je mreža Hrvatske bila, ali Romelu Lukaku je pogodio samo stativu

58. minut - Ubacio je Sosa loptu, ali interevenisao je Kurtoa

54. minut - Ponovo sjajan Kurtoa

50. minut - Odlično brani Kurtoa šut Kovačića

48. minut - Odlična intervenciaj Joška Gvardiola na centaršut Kevina de Brujne

46. minut - Počela su druga poluvremena

KRAJ PRVIH POLUVREMENA

45+2 - Pogodio  En Neisir, ipak golo je poništen zbog ofsajda

39. minut - Smanjuje Kanada prednost Maroka, Najef Aguerd je postigao autogol

34. minut - Uputio je Karasko centaršut, ipak na drugoj stativi je bio Borna Sosa

32. minut - Hrvatska vrši ofanzivu, pokušao Brozović, a zatim i Marko Livaja, ali bez uspeha za oba fudbalera

23. minut - Maroko duplirao prednost! En Nesiri strelac je pogotka za 2:0

16. minut - Dosuđen je penal za Hrvatsku, ipak zbog ofsajda Kramarića isti je poništen

11. minut - Ponovo je zapretio Karasko, ali brani Livaković

9. minut - Prva preti Belgija. Šutirao je Karasko,ali blokirali su to Hrvati

4. minut - Maroko je stigao do vođstva protivk Kanade! Strelac gola je Ziješ. Veliku grešku napravio je golman Kanade Milan Borjan kod ovog gola

1.minut - Utakmice su počele

15:01 -  Od 20 časova se igra poslednje kolo u Grupi E: Japan – Španija i Nemačka – Kostarika. Španija je prva na tabeli sa četiri boda, Japan i Kostarika imaju po tri osvojena boda, dok je Nemačka poslednja sa jednim bodom.

15:00 - Dobar dan i dobro došli na lajv blog portala Informer. rs, na kojem iz minuta u minut možete prtiti dešavanja sa Mundijala.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.