28.12.2022

23:14

SITI RUTINSKI, HALAND RUŠI REKORDE! Haland odmarao za vreme Mundijala, pa sad REŠETA!

Siti je u utakmici 17. kola Premijer lige slavio sa laganih 3:1 (1:0) i tako nastavio trku za titulu sa Arsenalom.

Siti je u prvom poluvremenu propustio nekoliko dobrih prilika i kada je izgledalo da će ekipe na odmor otići sa 0:0, Rodri je doveo goste u vodjstvo u prvom minutu nadoknade.

Rodri je proigrao Rijada Mareza, njegov udarac odbranio Ilan Melije, ali je Španac natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu Lidsa.

Siti je prednost duplirao posle šest minuta igre u nastavku pogotkom Erlinga Halanda. Posle greške igrača Lidsa na centru terena, Džek Griliš je ukrao loptu i nakon toga proigrao Halanda kojem nije bilo teško da postigne gol.

Tačku na ovaj meč stavio je Haland u 64. minutu kada je još jednom savladao Melijea, posle još jedne asistencije Griliša.

Bio je to 20. gol Halanda na 14 odigranih mečeva u Premijer ligi. Nijedan igrač u istoriji Premijer lige nije tako brzo stigao do 20 golova kao ovaj 22-godišnji Norvežanin.

Lids je do kraja meča uspeo da ublaži poraz nakon što je Paskal Strejk u 73. minutu, posle kornera, glavom poslao loptu iza ledja Edersona. Bio je to ujedno i prvi udarac Lidsa u okvir gola.