04.01.2023

22:52

INTER SLAVI DŽEKA! Prvi poraz Napolitanaca u Kalču! OVAJ GOL IM JE PRESUDIO! (VIDEO)

Fudbaleri Intera pobedili su Napoli rezultatom 1:0 u 16. kolu italijanske Serije A.

U prvom derbiju kola u novoj godini su fudbaleri Intera nadigrali Napolitance i naneli im prvi poraz u kalču.

Strelac jedinog pogotka na meču je bio bosansko-hercegovački fudbaler Edin Džeko, koji je zatresa mrežu Napolitanaca u 56. minutu utakmice.

Do kraja susreta pogodaka nije bilo pa je lider na tabeli na ovaj način upisao prvi poraz u sezoni u Seriji A i to stadionu San Siro.

Ovo je nero-azurima 11. pobeda u šampionatu i sada imaju osam bodova manje od Napolija, pa se tehnički uključuju u trku za titulu, baš kao i Juventus koji je nešto ranije u toku dana nadigrao Kremoneze.

U istom terminu je u Seriji A odigran još jedan meč, a na njemu pobednika nije bilo.

Fudbaleri Udinezea i Empolija remizirali su rezultatom 1:1 u poslednjem meču 16. kola ovog takmičenja.

Gosti su na Frijuliju poveli već u 3. minutu preko Baldancija. Izjednačenje je stiglo tek sredinom drugog poluvremena, tačnije u 70. minutu, kada je Roberto Pereira postigao gol za Udineze.

Akpa Akpro je sve otežao Empoliju u 79. minutu kada je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i zbog toga isključen sa utakmice pa su gosti morali sa desetoricom da čuvaju bod.