24.03.2023

19:21 >> 22:39

SRBIJA ZAPOČELA KVALIFIKACIJE NA NAJBOLJI MOGUĆI NAČIN! "Orlovi" obradovali navijače, ODLIČNOM IGROM STIGLI DO TRI BODA!

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Litvaniju na domaćem terenu rezulatatom 2:0 u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Bio je ovo dominantan performans "orlova", od prvog minuta su bili bolji tim i zasluženo su došli do pobede.

Od samog starta Srbija je krenula sa napadima,  a već u 13. minutu Tadić je uposlio Vlahovića koji je neuspešno pokušao desnom nogom.

Dva minuta kasnije, upravo Tadić je iskoristio pas Kostića i preciznim šutom je zatresao mežu Litvanije.

Do kraja poluvremena, Srbija je nastavila sa napadačkom igrom ispred gola protivničkog tima.

Trebalo bi izdvojiti šansu Grujića u 24. minutu, kao i priliku Vlahovića pet minuta kasnije.

Dobro su Litvanci otvorili drugu poluvreme, imali su dve dobre šanse, ali oba puta je sjajno reagovao Vanja Milinković Savić.

Odmah nakon toga u 53. minutu,  Srbija je uspela da duplira prednost.

Asistirao je Dušan Tadić, a Vlahović je to sjajno iskoristio i matirao Bartukusa.

Nastavila je Srbija sa ofanzivnom igrom do kraja meča, ipak mreža Litvanije mirovala.

Trebalo bi pomenuti da je prvu priliku u dresu Srbije dobio mladi Lazar Samardžić koji je debitovao tako što je zamenio Dušana Tadića u 71. minutu.

Srbija je na najbolji mogući način započela kvalfikacija, a nadam se da će "orlovi" nastaviti ovim ritmom.

Srbija-Litvanija 2:0 (1:0)

Golovi: Tadić (15), Vlahović (53)

Srbija: V. Milinković-Savić, Pavlović, Gudelj, Eraković, Lukić(Od 71. Lukić), Grujić, Živković(Od 78. Milenković), Kostić, Tadić(Od 71.Samardžić), Vlahović(Od 62. S. Milinković-Savić), Mitrović(Od 78. Joveljić).

Litvanija: Bartkus, Lasickas, Kažukolovas, Girdvainis, Beneta, Šimkus, Gineitis(Od 80. Romanovski), Golubickas(Od 62. Silvkas), Jankauskas(Od 62. Novikovas), Černiš, Paulauskas(Od 80. Laukezimiks).

KRAJ UTAKMICE

88. minut - Pravi prekršaj Sergej Milinković Savić na  centru terenam, lopta za reprezentaciju Litvanije

84. minut - Mirniji period igre na terenu

76. minut - Pao je Lazar Samardžić, traži faul, ali sudija nije uslišio njegove želje.

68. minut - Ubacuje Kostić loptu u šesnaesterac, ali u prazan prostor

63. minut - Odlična prilika Filipa Kostića, nakon asistencije Tadića, ipak pomoćni sudija je digao zastavica.

53. minut - Srbija je duplirala prednosst! Dušan Vlahović je sjajano zatresao mrežu posle asistencije Dušana Tadića

52. minut - Šutirao je Jankauskas, ali odlična odbrana Vanje Milinkovića Savića

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut - Izborio je Aleksandar Mitrović korner za Srbiju, ovo je bio deseti šut naših momaka prema golu protivnika.

36. minut - Kažukalovas je glavom neutralisao centaršut Lukića.

33. minut - Odlično je otklonioo opasnost Vanja Milinković Savić ispred svog gola

29. minut - Probao je Vlahović glavom, ipak lopta je otišla pored gola

24. minut - Slab udarac Grujića u šesnaestercu, lopta je otišla pored gola

22. minut - Nova šansa za Srbiju, pokušao je Filip Kostić, ipak brani Bartukus

15. minut - Goooool! Dušan Tadić sjajno koristi asistenciju Filipa Kostića i matira golmana Bartukusa.

13.minut - Prvi šut Srbije na meč, Tadić jako lepo šalje leptu Vlahović koji je pokušao desnom nogom, ali bez uspeha.

8. minut - Ubaacuje je Živković s desne strane na drugu stativu, ali bez uspeha

5.minut - Pokušao je Filip Kostić da asistira Dušanu Vlahoviću, ipak njegova namera je brzo pročitana

1. minut - Utakmica je počela

20.45 - Minut ćutanja za Sinišu Mihajlovića

19.45  -  Dragan Stojković: Iskoristili smo priliku da popričamo

- Što se tiče priprema za utakmice, sve teče po planu i programu, naravno da pored rada i treninga koji treba da nam posluže da budemo bolji, iskoristili smo vreme da popričamo o svemu. Ja sam zadovoljan, jer osim Luke Jovića koji je zbog zdravstvenih problema morao da napusti reprezentaciju, svi su tu i na raspolaganju. Atmosfera je odlična, momci su posvećeni izazovima koji nam predstoje.

19.25 - Piksi izabrao startnih 11. Oni predstavljaju Srbiju:  V. Milinković-Savić, Pavlović, Gudelj, Eraković, Lukić, Grujić, Živković, Kostić, Tadić, Vlahovi, Mitrović.