Čast svim mojim kolegama, ali u ovom trenutku ako neko može da odvede Srbiju na Svetsko prvenstvo u Ameriku, onda je to Dragan Stojković Piksi, poručuje za Informer proslavljeni trener Ljubiša Tumbaković.
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Dragan Džajić izjavio je danas da očekuje da će FSS da produži ugovor sa selektorom Draganom Stojkovićem Piksijem do 2026. godine.
14.03.2024
16:33
Te 1992. godine na početku raspada Jugoslavije, tadašnji selektor Ivica Osim povukao se posle šest godina vodeći reprezentaciju.
Ukoliko odradi ugovor do kraja Dragan Stojković Piksi mogao bi da provede pet godina na čelu "orlova", a možda ostane i duže i prestigne čuvenog Švabu koji je najduže bio na klupi i selekciju tadašnje države doveo do zvanično petog mesta mesta na Mundijalu u Italiji 1990. godine.
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi imaće priliku da bude prvi koji je odveo državni tim na tri vezana velika takmičenja, ali to će biti pakleno teško.
Selektor Dragan Stojković Piksi (59) potpisaće novi ugovor sa Fudbalskim savezom Srbije, ekskluzivno saznaje Informer. Nova saradnja će trajati do kraja kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
14.03.2024
10:24
Foto: Miloš Rafailović
Posle Osima četvorogodišnji ciklus odradio je samo Slobodan Santrač, koji ga je i nasledio, a od legendarnog Saniboja do danas, samo je Ilija Petković i to u drugom mandatu "izgurao" skoro tri godine (u prvom - jedva osam meseci). Ostali maksimum dve, a neki samo nekoliko meseci.
Primera radi od reprezentacije "krnje" Jugoslavije, preko SRJ, pa Srbije i Crne Gore i na kraju od 2006. godine samostalne Srbije, Milovan Đorić vodio je reprezentaciju samo tri meseca, a holandski stručnjak Dik Advokat je, takođe, zalutao - zadržao se četiri meseca. Genijalni Radomir Antić, koji je svoja prava potražio (i dobio) na sudu vodio je "orlove" dve godine, Siniša Mihajlović godinu i po, Dejan Savićević godinu i po, Pižon godinu dana...
Dakle, FSS se posle nekoliko decenija odlučio za kontinuitet, a koliko je i da li je, uopšte, to dobar potez, objašnjava Ivan Čabrinović, koji je vodio reprezentaciju posle odlaska Osima, odveo je na Evropsko prvenstvo u Švedsku 1992, gde Stojković, Mijatović, Jugović, Mihajlović i društvo nikada nisu zaigrali sbog sankcija UN. Tačnije, iskusni stručnjak ih je vratio u Beograd pre početka šampionata.
Foto: Privatna arhiva
Ivica Osim i Ivan Čabrinović
- Selektori koji su bili duže vreme na klupi, napravili su neki rezultat, najbolji timovi na svetu Real, Mančester Siti, Liverpul, Atletiko, tu su treneri koji su godinama u tim klubovima, sedam, osam, deset i više godina. Anćeloti, Gvardiola, Klop, Simeone... Ranije Ferguson sa Junajtedom i Venger sa Arsenalom. Želim da Piksi produži ugovor, jer se iz takmičenja i grešaka, stvaraju još veće znanje i iskustvo. I ja sam ga kritikovao zbog lošeg Mundijala, ali moramo da budemo realni, da li smo ga doveli da nas odvede u Katar, jel nas odveo, jeste, da li smo ga zadržali da nas odvede na EURO, jel nas odveo, jeste, tako da, moramo i mi da budemo realni, pa ne možemo da očekujemo titulu prvaka Evrope i sveta - priča Čabrinović za Informer.
Najbolji primer kontinuiteta su upravo Ivica Osim i iskusni stručnjak, kao njegov asistent i ceo stručni štab. Posle neuspeha u kvalifikacijama za EURO 1988. u Nemačkoj, kada nas je Engleska bukvalno ponizila na "Marakani" 4:1, tadašnji predsednik Saveza Miljan Miljanić nije ih smenio. Ostali su, vodili reprezentaciju i u sledećem ciklusu, kvalifikovali se za Mundijal u Italiji gde su osvojili peto mesto! Moglo je i više da penal lutrija bila na našoj, a ne na strani Maradone i Argentinaca u četvrtfinalu.
Foto: Privatna arhiva
Drugi primer navodi Čabrinović:
- Posle odlaska Ivice Osima zbog raspada države, Miljan Miljanić je reprezentaciju bukvalno dao meni u ruke, zbog čega, pa upravo zbog kontinuiteta. Rekao mi je radio si sa Švabom, treba da nastaviš, znaš igrače u dušu, samo nastavi tamo gde ste stali.
Na pitanje zbog čega se posle Osima i Santrača, na klupi niko nije zadržao duže poznati srpski trener poentira:
- Mnogi od onih koji su bili selektori, bili su srećni samo da budu selektori, i da im ime bude zapisano sa tom funkcijom. Malo je likova kao što je bio Radomir Antić koji je umeo da kaže: "Tole Karadžić dve godine ne sme da priđe ni igračima ni meni." I bilo je tako, Tole nije smeo da priđe, da progovori. Muslina su i oterali čoveka zbog sličnih stvari, nije hteo da mu drugi sastavljaju tim. To se kod nas bira da li si drug, jesi li poslušan, uopšte, kvalitet je nebitan, a kvalitet zapravo daje rezultate. Ne može grupa amaterskih radnika u bilo kom Savezu da odlučuje ko će da bude predsednik. Jednostavno, ne može! Podrška Piksiju, pevao bih da nadmaši i Švabu po godinama na klupi reprezentacije - kaže Čabrinović.
Fudbaler Matija Nastasić (30) neće se pojaviti na reprezentativnom okupljanju, saznaje Informer. On je o tome obavestio selektora Dragana Stojkovića Piksija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Čast svim mojim kolegama, ali u ovom trenutku ako neko može da odvede Srbiju na Svetsko prvenstvo u Ameriku, onda je to Dragan Stojković Piksi, poručuje za Informer proslavljeni trener Ljubiša Tumbaković.
Beskrajno poštovanje među narodima koji čine Rusiju bilo je ključno za nastanak i očuvanje multinacionalne države, izjavio je predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin, obraćajući se na svečanosti povodom početka Godine jedinstva naroda.
Jelena Zorić, novinarka tajkunskog Vremena, stavila je tačku na pokušaje hejterskih medija da zaplenu pet tona marihuane u Konjuhu povežu sa lažnom aferom Jovanjica.
Ideološkinja blokadera Nataša Kandić odavno je dotakla dno kada je u pitanju širenje mržnje prema svemu srpskom, ali ovog puta je prevazišla samu sebe.
Skandalozne fotografije na kojima se vidi kako s drogom pozira poznata blokaderka iz Novog Pazara, N. M, koja je učestvovala u mnogobrojnim zgudbidanskim protestima širom Srbije i a njima širila "prave vrednosti", izazvale su šok i nevericu.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević istakao je gostujući na Informer televiziji da očekuje da vidi Aleksandra Vučića kao premijera Srbije.
Blokaderi su nam u poslednjih godinu i po dana naneli katastrofalnu štetu i to ne onu koja se meri u novcu ili u ekonomskim i tržišnim poenima, već onu koja se ogleda u posledicama ostalim na našim mladima.
Aleksandar Miljević, koji je eliminisan iz Exatlona, osudio je postupak Jovana Radulovića Jodžira, koji je tokom sinoćne borbe tražio da se igra, sa Jovanom Ikićem, ponovi.
Marko Nikolić i Nemanja Radovanović nasamo su pričali o sukobu Amele Zonai i Sanje Kalinović i doneli su zaključak da ih je Aleksa Erski namerno zavadio.
Nakon što je sinoćna borba u Exatlonu Srbija između Jovana Radulovića Jodžira i Jovana Ikića ponovljena, na društvenim mrežama počele su da se šire kritike na račun Jodžirove igre.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Kinezi uvode zabranu skrivenih ručki na vratima električnih automobila i time zadaju ozbiljan udarac dizajnu koji je uveo Ilon Mask. Kako navode, odluku su doneli iz bezbedonosnih razloga.
Prema podacima Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut", svaka peta osoba u Srbiji je gojazna, dok svaka treća ima prekomernu telesnu masu.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa rukovodstvom naftne kompanije ADNOK iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, Omarom Al Suvaidijem i Naserom Al Muhairijem, o budućoj saradnji u naftnom sektoru Srbije.
U nastavku akcije na suzbijanju distribucije droge, UKP, PU za grad Novi Sad i Više javno tužilaštvo u Beogradu uhapsili su veći broj osoba i zaplenili više od 100 kilograma droge!
Grupa Aleksandra Aleksića, poznatog pod nadimkom Kravica, duži vremenski period sprovodila je brutalno reketiranje vlasnika restorana i firmi, koristeći pretnje smrću, ucene i zastrašivanje kao osnovni metod pritiska.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije Policijske uprave za grad Beograd, u saradnji sa Trećim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su L. M. (22) zbog sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje opšte opasnosti u saizvršilaštvu.
Bankarska službenica D. I. uhapšena je danas u Novom Sadu zbog sumnje da sa računa svojih klijenata neovlašćeno prebacivala novac na svoj bankovni račun i tako pokrala više od 10 miliona dinara.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je državljanin Crne Gore Vukašin M. (20) zbog sumnje da je 30. januara u ulici Ratka Mitrovića, na Čukarici, na podmukao način pokušao da liši života oštećenog D.S. i jer je neovlašćeno nosio pištolj sa pripadajućom municijom, za čije nabavljanje i držanje nije imao odobrenje nadležnog organa.
Američki predsednik Donald Tramp javno je danas podržao mađarskog premijera Viktora Orbana pred parlamentarne izbore u Mađarskoj, zakazane za 12. april, poručivši da je reč o „zaista snažnom i moćnom lideru“ koji ima njegovu punu podršku.
Ukrajina, koju je Rusija spremna da vidi kao susednu državu, mora imati neutralan status i biti dobronamerna, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov u intervjuu Riku Sančezu za televiziju RT, povodom Dana diplomatskog radnika.
Potresni zapisi iz privatnog dnevnika žene koja tvrdi da je bila seksualno i reproduktivno zlostavljana u mreži Džefrija Epstina otkrivaju jezive detalje o prisilnim trudnoćama, gubicima fetusa i potpunoj dehumanizaciji žrtve, prema navodima izvora upoznatih sa sadržajem beleški.
Retka fotografija kompletne glumačke ekipe iz osmog nastavka serijala "Lude godine" probudila je snažnu nostalgiju i oduševljenje među fanovima, vraćajući u fokus kultnu "Drugu Žikinu dinastiju" i legende domaćeg filma.
Popularna pevačica Adison Rej nastupala je na dodeli Gremi nagrada i iiako joj je nagrada izmakla, ipak je ostala upamćena, i to po nastupu u pelenama.
Talula Bankhed, jedna od najskandaloznijih zvezda zlatnog doba Holivuda, vodila je krajnje razuzdan život, a brojne veze sa muškarcima i ženama, zavisnost od alkohola i cigareta, kao i polne bolesti, dovele su do toga da sa samo 31 godinom ostane bez materice.
RTS je objavio spisak filmova koji će biti emitovani u periodu od 7. do 13. februara 2026. godine, a među njima je i film "Noć u kući moje majke" u kojoj glavnu ulgu igra Igor Pervić.
Opra Vinfri, slavna američka televizijska voditeljka, producentkinja i medijska ikona, 29. januara napunila je 72 godine, ali i dalje živi život punim plućima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar