28.02.2022

17:30

AVRAMOVIĆ JE BLAGO SRBIJE! Orlovi UNIŠTAVALI Slovačku, pa SPASAVALI pobedu u Levicama!

Košarka

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je i u drugom meču selekciju Slovačke, u 4. kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023. godine, ovog puta u Levicama rezultatom 63:71 (16:26, 15:18, 22:16, 10:11) i nastavila sigurno da korača ka plasmanu na Mundobasket koji će se održati u Japanu, Indoneziji i Filipinima.

Za razliku od meča odigranog pre tri dana u Beogradu, izabranici selektora Svetislava Pešića delovali su mnogo sigurnije i moćnije, ne ostavivši domaćinu ni gram šanse da dođe do iznenađenja.

Srbija je odlično otvorila utakmicu vođstvom 5:0 i od tog trenutka krenula da zasipa koš domaćina. Rasla je konstantno prednost Pešićevog tima i u 6. minutu dostigla i do najvećih 12 razlike (5:17).

SLOVAČKA - SRBIJA 63:71 (16:26, 15:18, 22:16, 10:11)

DVORANA: Levice

SLOVAČKA: Majerčak, Ihring 5, Krajčovic 5, Fušek, Brodzijanski 22, Kerner 10, Abrham 2, Bojanovski, Bahan, Doležaj 17, Petraš 2, Malovec.

SRBIJA: Jović 13, Đurišić, Petrušev 3, Koprivica, Radanov, Ristić 12, Jagodić-Kuridža 2, Simanić 9, Avramović 24, Trifunović 6, Novak 2, Uskoković.

U drugom kvartalu Orlovi su neočekivani spustili krila, što je Slovačka iskoristila šutevima sa distance i približila se samo na „minus šest“ (26:32) u 16. minutu.

To kao da je razbesnelo srpske košarkaše, koji su dodali gas i ekspresno do poluvremena vratili rezultatsku kontrolu. Zahvaljujući raspoloženom Aleksi Avramoviću, koji je u kratkom intervalu postigao devet poena, sa tri vezane trojke, a četiri iz šest pokušaja u prvom delu, „probudio“ Srbiju iz sna, pa su Pešićevi izabranic očas posla stigli i do maksimalnih 15 poena – 29:44, u poslednjem minutu ovog dela igre.

Neočekivani pad u trećoj četvrtini Orlova, domaćin je u šuterskom utrkivanju pokazao više preciznosti i uspeo da trojkama spusti rezultatski zaostatak na svega sedam poena uoči poslednje četvrtine (53:60), a poenima Kernera i na minus pet početkom odlučujućeg kvartala (55:60).

Ipak, fenomenalni Aleksa Avramović, potpomognut odličnim Simanićem u šutu za tri, ekspresno su ponovo odveli Srbiju na 13 razlike i prednost više nisu ispuštali do kraja meča.

Orlovi su posle nove pobede na skoru 3-1, dok je Slovačka i dalje bez trijumfa u kvalifikacijama za Svetski šampionat, uz maksimalna četiri poraza.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Srbiju je do nove pobede protiv Slovačke predvodio Avramović sa 24 poena, šest asistencija i tri skoka. Sjajan je bio i Nikola Jović sa 13 koševa, dok je jedan manje dodao Dušan Ristić, uz čak osam uhvaćenih lopti, Simanić je meč završio sa devet poena.

Kod Slovačke, Brodzijanski je ubedljivo bio najefikasniji sa 22 poena, osam skokova i tri asistencije, Doležaj je postigao 17 koševa, a dvocifren je bio i Rihard Kerner sa 10 poena.

TOK MEČA!

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ UTAKMICE. Srbija je pobedila 63:71.

39. minut - Radanov kratak za tri poena, Slovačka kažnjava u kontri 63:69. Ipak, Avramović od tablu 63:71.

38. minut - Brodzijanski pogađa za 59:69, pa zakucava u kontri za 61:69. Reaguje Pešić tajm-autom.

36. minut - Nova trojkaaaaaaaaaaaaaa za Srbiju, sad je Borišaaaaaaaaa Simaniiiiiiić odveo Orlove na 12 razlike - 57:69! Sada je trijumf mnogo bliži!!!

35. minut - Doležaj pogađa i smanjuje 57:63, a odgovara mu trojkom Avramović 57:66.

34. minut - Dve sjajne blokade srpskih košarkaša, najpre Jovića, a potom i Simanića, osujetile su Slovake da poentiraju u ovom napadu.

33. minut - Polovičan Petrušev sa "bacanja" 55:63, prvo je pogodio drugo promašio.

Tajm-aut za Slovačku.

32. minut - Čim se vratio na parket, Avramović je pokazao zašto je naš najefikasniji igrač 55:62.

31. minut - Kerner pogađa na startu poslednje četvrtine 55:60. Opasno prete Slovaci.

Kraj treće četvrtine

30. minut - Doležaj pogađa trojku preko Simanića, za kraj treće četvritine 53:60. Gledaćemo dramu u poslednjih 10 minuta.

30. minut - Novak prekida ovu mini seriju Slovaka i vraća plus 10 na našu stranu - 50:60.

29. minut - Filip Petrušev posle faula Brodzijanskog siguran sa bacanja, 50:58.

28. minut - Razigrao se Brodzijanski, njegov 18. poen i druga trojka na meču, sada je samo šest poena vođstvo za Srbiju 50:56. Traži Pešić tajm-aut.

27. minut - Brodzijanski uspešan pod košem 47:56, Slovačka je na jednocifrenom zaostatku 47:56.

27. minut - Doležaju je zadrhtala ruka za tri, ali faul u napadu pravi Kuridža i lopta je za Slovačku sa strane.

26. minut - Posle probijanja Avramovića, rutinski je Jović položio loptu u koš 43:56. Brzo se igra, odmah Kerner vraća 45:56.

25. minut - Brodzijanski pod košem postiže svoj 13. poen - 43:54.

25. minut - Kerner za tri nepogrešiv 41:51, a odmah na drugoj strani revanšira se Avramović petom trojkom na utakmici 41:54.

24. minut - Kreće Slovačka u novu seriju, Brodzijanski ubacuje 38:50, međutim, uzvraća Ristić 38:52.

23. minut - Pogodio je i Nikola Jović za tri, najvećih 16 razlike za Srbiju 34:50, ubrzo smanjuje Krajčevic 36:50.

22. minut - Trifunović je ostao sam pet sekundi i takođe, kao na treningu, nepogrešivo pocepao mrežicu 34:47.

22. minut - Brodzijanski sam kao na treningu po sredini koša, trojka za Slovačku, a prva za njihovog najboljeg košarkaša 34:44.

21. minut - Jović promašuje u prodoru, ali i Doležaj za tri poena nije bio precizan.

Počelo je drugo poluvreme u Levicama.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut - Aleksaaaaaaaa Avramović - trojka za najvećih 15 razlike - 29:44! Smanjuju Slovaci na 31:44 za kraj prvog poluvremena.

19. minut - Korner pogađa trojku za Slovačku, 29:38, ali uzvraća opet Avramović trojkom 29:41.

18. minut - Ne služi šut Krajčovica iz ćoška danas, novi njegov promašaj, ali Avramović je nepogrešiv. Pogađa trojkuuuuuuuuuuuuuu za novih +12 koje imaju Orlovi 26:38.

18. minut - Pogađa Avramović i dodatan "penal" 26:35, čim su se uozbiljili Orlovi su se opet odlepili rezultatski.

18. minut - To kažnjava Avramović i pogađa pod faulom. Imaće i dodatno bacanje, posle tajm-auta za Slovačku.

17. minut - Đurišić ne koristi napad Srbije, ali i Slovaci ne pogađaju.

17. minut - Odbranila se Srbija, najpre je Simanić lupio "bananu" Brodzijanskom pod košem, a potom i Avramović Krajčevicu u šutu za tri poena, pa je napad Slovačke istekao.

16. minut - Abrham daje oba slobodna bacanja 26:32, a potom veliki promašaj Krajčevica za tri poena, isteklo je vreme domaćinu za napad.

15. minut - Promašaj Brodzijanskog za tri, a potom i prekratak šut Krajčovica. Petrušev je dobio rampu u kontri prilikom zakucavanja od Brodzijanskog, a nesportski faul potom za Orlove.

14. minut - Nova trojkaaaaaaaa Simanića za 24:32.

13. minut - Sada je ponovo Slovačka pogodila trojku preko Doležaja i uzvratila na isti način 24:29.

13. minut - Trooooooooooojkaaa Boriše Simanićaaaaaaaaa 21:29, odbija Srbija pritisak domaćina.

12. minut - Ponovo Brodzijanski iz ofanzivnog skoka poentira 21:26, Slovaci u seriji od 5:0.

11. minut - Ovaj deo Slovaci otvaraju trojkom Ihringa 19:26.

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine, koju je Srbija rešila u svoju korist rezultatom 16:26.

10. minut - Ristić u strahovitom naletu 14:26. Uzvraća Brodzijanski 16:26.

10, minut - Doležaj dauliran u šutu za tri, prvo je pogodio, a onda promašio naredna dva bacanja - 14:24.

9. minut - Mnogo bolja i tečnija igra Srbije, nego pre četiri dana u Beogradu.

9. minut - Slovaci gađaju trojke nepogrešivo, sada je pogodio i Krajčovic 13:21, ipak, uzvraća Nikola Jović na isti način 13:24.

8. minut - Ponovo sjajan Ristić pod košem, njegov osmi poen za 11 razlike 10:21.

8. minut - Težak šut za Trifunovića i promašena trjka, ali Marin Doležaj ne greši i smanjuje 10:19.

7. minut - Posle promašaja Avramovića, Ristić pod košem ispravlja za 7:19.

6. minut - Pogađa Ristić za najvećih +12, Srbija vodi 5:17, ali se Petraš razljutio i zakucao loptu u naš obruč 7:17.

6. minut - Promašena trojka Avramovića, ali se Jović bori kao da je finale Mundobasketa, velika želja je prisutna kod srpskih reprezentativaca. Tajm-aut za Slovačku.

5. minut - Opet naši pogađaju pod košem, Ristić postiže nove poene za prvu dvocifrenu prednost 2:12, ali trojkom smanjuje Doležaj 5:12. Ipak, već u narednom napadu Orlova, Trifunović "iz ćoška" nepogrešiv za tri 5:15.

4. minut - Oba "penala" promašuje Krajčovic, ali Jović ne promašuje posle asistencije Avramovića. I to pod faulom, iskoristio je i dodatno bacanje Jović 2:10. Raste prednost Orlova!

3. minut - Sada je i Jović precizan 2:7, Brodzijanski promašuje trojku, ali i Trifunović na drugoj strani.

2. minut - Kuridža lagano pod košem protiv Fušeka izlazi na kraj, 0:5! Sjajan start Srbije, ali Slovaci prekidaju niz 2:5.

1. minut - Prva trojka na utakmici, ujedno i prvi poeni Alekse Avramovića, za vođstvo Srbije 0:3.

1. minut - Utakmica je počela.

PRVA ČETVRTINA

17:59 Za Slovačku počinju: Irhing, Krajčovic, Fušek, Brodzijanski i Doležaj.

17:58 Startna petorka Srbije: Jović, Avramović, Trifunović, Kuridža, Ristić.

17.55 Dvorana u Levicama je ispunjena do poslednjeg mesta, iako domaća selekcija još nema pobedu u kvalifikacijama.

17:53 Akteri su na terenu, u toku je himna Srbije, potom ide Slovačka.

17.36 Podsetimo se šta je selektor Srbije Svetislav Pešić rekao pred revanš meč sa Slovačkom.

Očekuje nas ozbiljan meč, protiv rivala koji je iskusan i ima kontinuitet. Imaju izvanredne bekove, dobro barataju loptom, u odbrani su agresivni, a u napadu konkretni i strpljivi. Mi smo u prvom duelu napravili dobar posao, ali da se ne hvalimo previše. Bilo je i grešaka, koje ćemo pokušati da ispravimo - jasan je Pešić.

Dobrodošli na lajv blog portala Informer.rs, na kome možete pratiti dešavanja sa meča Slovačka - Srbija.