29.07.2023

20:11

TSC I Partizan podelili po bod! Neverovatan meč u Bačkoj Topoli!

Fudbaleri TSC i Partizana odigrali su nerešeno (3:3) meč prvog kola Superlige Srbije

TSC- Partizan 3:3 (2:2)

Golovi:  Antonić (12) , Đakovac (45+4), Stojić (90+6)- Natho (40), Belić (43) Saldanja (78)

Stadion: TSC arena

Sudija: Milan Mitić

Žuti kartoni:Ćalušić (29), Cvetković (55), Stojić (76)- Nikolić (45+4)

Crvenui kartoni: Kalulu (90+4)

TSC: Ilić - Antonić(Od 85. Mirčevski), Stojić, Ćalušić - Cvetković, Kuveljić(Od 60. Radin), Đakovac, Stanić(Of 60. Rakonjac), Petrović - Jovanović, Pantović (Od 74. Ćirković)

Partizan: Stevanović - Filipović, Marković, Ilić, Antić - Belić(Od 51. Šćekić), Kanute - Severina(Od 53. Kalilu), Natho, Menig - Nikolić (Od 53 Saldanja)

KRAJ UTAKMICE

90+6 - Mirčevski je odlično centrirao do Stojić koji je matirao Stevanovića

90+4 - Crveni karton dobio je igrač Partizana Kalilua

90+1 - Faul u napadu pravi igrač TSC-a

82. minut - Kvinsi Mening je asistirao Saldanji, ali nije uspeo Brazilac da stigne do lopte

78. minut - Mateus Saldanja odmah pogotkom kažnjava TSC.

76. minut - Ponovo se odogovornosti prihvatio Đakovac, ali ovaj put  mu je Stevanović fenomenalno odbranio

74. minut - Pao je igrač Partizana Cvetković, sudija je odmah pokazao na belu tačku, iako nije bilo bilo baš najjasnije, dali je faul bio u jedanaestercu

68. minut - Odličan prodor, pa šut Mening, ali brani Ilić, nakon toga je pokušao Natho, lopta je otišla preko gola.

65. minut - Pravi prekršaj Šćekić.

58. minut - Mihajlo Ilić je postigao gol, ali sudija podigao zastavicu i  dosudio ofsajd.

55. minut - Odgovornosti se prihvatio Bibars Natho, ali odbranio je Ilić.

53. minut - Mateus Saldanja je došao do loptem, imao je kontakt s njim golman Ilić i dosuđen je jedanaesterac.

49. minut - Partizan konkretniji na startu drugog poluvremena, imali su već dve prilike crno-beli

46. minut  - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena

45+4 - Odgvornosti se prihvatio Đakovac i uspeo je da prevari protivničkog golama Stevanović

45+3 - Dosuđen je jedaneserac za TSC nakon što je Kanute napravio prekršaja, ipak sudija Milan Mitić je konsultovao VAR, a zatim je doneo odluku

43. minut - Partizan stiže do prekorata. Odlično je povukao loptu Severina nakon što ju je oduzeo Ćalušiću, lopta je otišla do Natha koji prosledio Nikolića, zatim je usledio njegovo sjajno asistiranje za Belića koji je postigao gol.

40. minut - Partizan stigao do izjednačenja, iskusni Bibars Natho iskoristiop je grešku Kuveljića i postgao gol

37. minut . Cenataršut Severine otišao je do Nikolića, on je loptu prosledio Nathu koji je uputio dobar šut, ipak odbranio je Ilić.

29. minut -  Josip Ćalušić je dobio žuti karton zbog grubog starta, ovo je prvi žuti karton na meču

20. minut - Uprkos vodećem golu TSC nastavlja sa napadima. Sada je ponovo bilo opasno po gol Partizana, ali je napad prekinut jer je Miloš Pantović bio u ofsajdu.

14. minut - Nova šansa za TSC! Ipak, ovaj lopta nije htela u gol

12. minut - TSC vodi sa 1:0. Odlično su kreirali šansu igrači iz Bačke Tapole, a zatim je Antonić ušao u šesnaesterac i uputi jak i neodbranjiv šut

9. minut - Dobro su kreirali priliku igrači Partizana. Severina je asistirao Nathu koji je loptu prosledio Antiću, ipak njegov šut je blokiran

6. minut - Centrirao je Natho do Ilića koji je pokušao iz voleja, ali lopta je otišla pored gola

3. minut - Prva šansa za Partizan. Mening je ima loptu, ali šutirao pored gola, nakon toga je Kanute pokušao makazicama, ali bez uspeha.

2. minut - TSC odmah zapretio, dva puta je tim iz Bačke Topole šutirao po golu Partizana, prvi put je gol spasao golman Stevanović, a zatim defanzivac Marković je sprečio šut Đakovaca.

1. minut - Utakmica je počela

20.40 - Igor Duljaj: Biće teško

- Sa TSC-om mora da se igra. Naravno, biće teško protiv vicešampiona, odličan tim, mlad i ambiciozan trener, uvek je tamo bilo dosta golova kad smo igrali. Naravno, biće teško ako izostane podrška navijača, ali ono što sam imao priliku da pročitam, mislim da će biti dobro i sa te strane - poručio je Duljaj.

20.30 -  Žarko Lazetić:  Uvek nam treba vremena

Iako je početak prvenstva odložen, uvek nam treba još malo vremena za rad pred prvo kolo koje sa sobom nosi određenu neizvesnost, a pogotovu kada je protivnik Partizan. Ne verujem da je iko u optimalnoj formi, pa nismo ni mi. Ipak, zadovoljni smo što počinju prvenstvene utakmice za koje smo se spremali i koje su nam nedostajale", istakao je Lazetić.

20.15 - Ekipa TSC je prošle sezone zauzela drugo mesto, dok je Partizan bio četvrti. S toga će tim iz Bačke Topole igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona, i to će im u trećem kolu igrati protiv Brage.

20.00- Dobrodošli na naš blog posvećen meču TSC-a i Partizana.

Reakcija Doma zdravlja Voždovac na laži SSP! Maliciozne i spinovane izjave Nenada Petrovića

Predstavnik Stranke slobode i pravde (SSP) Nenad Petrović izjavio je danas da više od 30.000 Voždovčana deset godina sluša lažna obećanja o renoviranju ambulante Doma zdravlja Voždovac na Banjici koji se raspada, pa zdravstveni radnici angažovanje u toj ustanovi doživljavaju kao kaznu, a pacijenti u nju idu samo kada moraju. Na ovu izjavu usledila je oštra reakcija.