01.06.2019

16:00

(VIDEO/FOTO) NE MOGU MU NIŠTA NI KADA NE BRILJIRA! Đoković grešio, borio se sa vrućinom, ali izborio osminu finala

Tenis

Bez izgubljenog seta Novak Đoković se domogao osmine finala Rolan Garosa pošto je savladao Salvatorea Karuza sa 6:3, 6:3, 6:2, posle dva sata i šest minuta igre

Karuzo je odvažno ušao u meč, nije imao šta da izgubi dok je s druge strane Đoković mnogo grešio, a nije mu prijala ni vrućina, pa je delovao nekako bezvoljno na terenu. Ali, imao je dovoljno snage da u tri seta dobije italijanskog tenisera.

U borbi za četvrtine Novak Đoković će igrati sa  pobednikom duela Lenard Struf - Borna Ćorić.

Mada ne deluje tako ali Novak je prvi set dobio tek posle 47 minuta igre. Toplo vreme u Parizu mu nije prijalo, ali izborio se sa vrućinom i Karuzom. Jedan brejk mu u je bio dovoljan mada je morao da se bori za svoj servis u tri navrata.

U drugom setu je napravio veliki broj grešaka koje ga na sreću nisu skupo koštale. Oduzeo je Karuzu servis prvo u petom gemu, a onda na servis rivala i realizovao meč loptu za prednost od 2:0.

U trećem setu Đoković je slomio otpor rivala u šestom gemu kada je poveo 4:2, a onda rutinski priveo meč kraju.

Treći set

6:2 - BREJK, SET I MEČ! Đoković dobija Italijana rezultatom 6:3, 6:3, 6:2.

5:2 - Kakva potvrda brejka! Prvi teniser sveta sa nulom uzima svoj servis gem.  Italijana servira za ostanak u setu i meču.

4:2 - Konačno je Đoković realizovao brejk šansu i verovatno stavio tačku na ovaj set i meč.

3:2 - Gem sa nulom i ovog puta prvog tenisera sveta.

2:2 - Šteta što sada Novak nije napravio brejk, imao je 40:15, ali je Italijan uspeo da sačuva srvis gem.

2:1 - Nekoliko dobrih servisa i forhenda i lak gem za Đokovića.

1:1 - I italijanski teniser bez problema dolazi do prvog gema u ovom setu.

1:0 - Rizikovao je Karuzo u prvom gemu trećeg seta i to mu se isplatilo. Došao je do brejk prilike, ali je samo na tome ostalo, jer se Đoković izvukao iz problema i sačuvao gem.

Drugi set

6:3 - Odlično! Đoković na servis protivnika realizuje set loptu i dobija drugi set nakon 44 minuta.

5:3 - Ne briljira Novak, ali čuva vođstvo, dok Italijan servira za ostanak u ovom delu igre.

4:3 - Karuzo smanjuje rezultat, ali prvi teniser čuva prednost brejka.

4:2 - Potvrdio je brejk prvi teniser sveta, mada ne deluje baš najbolje na terenu Đoković.

3:2 - Sada Italijan greši, pa je Đoković poveo 40:15 na njegov servis i napravio brejk za vođstvo.

2:2 - Đoković drugi put u meču dobija gem sa nulom. Opet je izjednačen rezultat.

1:2 - Novak nastavlja da greši. Dolazi do 30:30 na servis Italijana, ali novom neiznuđenom greškom Karuzo dolazi do novog gema.

1:1 - Rutinski gem prvog igrača sveta koji poravnava rezultat.

0:1 - Dobro se kreće Karuzo, tera Đokovića na duge razmene što ne prija prvom teniseru sveta. Odigrali su i najduži poen u meču. Bilo je čak 27 udaraca, Novak je imao šansu za brejk, ali i napravio čak šest grešaka, pa je gem pripao Italijanu.

Prvi set

6:3 - Nije dobro počelo, Italijan je poveo 30:0 na servis Đokovića koji se vratio sjajnim servisima, a potom set loptu iskoristio posle 46 minuta igre.

5:3 - Lak gem Italijana, a sada servira Đoković za osvajanje prvog seta.

Đoković je na pauzi između gemova da ode do toaleta. Vrućina izgleda smeta Novaku.

5:2 - Iščupao se sada Đoković.  Italijan igra opušteno, nema šta da izgubi, pa je došao do nove brejk lopte. Na sreću srpskog asa nije uspeo da ih realizuje.

4:2 - Prekida seriju srpskog asa Karuzo i smanjuje rezultat u setu.

4:1 - Nanizao je Srbin četiri gema, potvrdio je brejk i sada ima lepu prednost. Mada, nije bilo lako. Italijan je imao čak dve brejk lopte na servis prvog tenisera sveta, koji je bio dobar kada je trebalo i sačuvao servis.

3:1 - Ovog puta Novak nije prokockao šansu. Iskoristio je treću priliku za brejk i ima prednost u prvom setu protiv Italijana.

2:1 - Opet bez problema dobija servis gem naš as, ovog puta sa nulom

1:- Šteta! Prvi teniser sveta imao je brejk loptu, ali je Italijan uspeo da pronađe rešenje i izvuče se iz teške situacije, pa je egal.

1:0- Lak gem Novaka, koji bez problema dolazi do prve prednosti u meču protiv Italijana.

13.50 - Biće ovo prvi duel Đokovića i Karuza.

13.45 - Dobar dan i dobro došli na naš blog posvećen Rolan Garosu. Novak Đoković igra meč trećeg kola protiv Salvatorea Karuza!