07.06.2019

18:55 >> 15:37

(VIDEO) ROLAN GAROS, 12. DAN! Nadal u 12. finalu Kupa musketara, kiša mučila Novaka

Tenis

Rafa Nadal je 12. dana Rolan Garosa otišao u finale, dok će naš Novak Đoković meč nastaviti u subotu

18.52 - Kiša je odložila polufinale Novaka i Tima, meč se nastavlja u subotu, kada i mi nastavljao druženje na našem blogu.

17.45 - Kiša opet muči sve u Parizu, Noletov meč je već dva puta prekinut.

15.30 - Kraj! Nadal je u 12. finalu Rolan Gaosa nakon što je deklasirao Rodžera Federera rezultatom 6:3, 6:4, 6:2.

15.13 - Nadal igra strašan tenis, oept je oduzeo servis nemočnom Rodžeru i sada vodi 4:1.

15.04 - Izgleda da je ovaj meč gotov. Rafa sa pola snage pravi brejk i vodi 2:1.

14.53 - Nadal na set od finala Rolan Garosa! Dobije je drugi set sa 6:4.

14.47 - Rafa je neumoljiv, pravi brejk, vodi 5:4 i serviraće za set i prednost od 2:0 u meču.

14.41 - Bitan gem je sada osvojio Rafa, nije mu bilo lako, vodi se žestoka bitka na terenu "Filip Šatrijea", a rezultata je izjednačen - 4:4.

14.11 - Rodžer prvi oduzima servis gem protivniku u drugom setu. Rafa je odmah dobio šansu da uzvrati i nije je propustio. Dva vezana brejka na startu seta smo videli. Rezultat je 2:1 za Federera.

13.57 - Nezaustavljiv je Nadal, Španac za 53 minuta igre dobija prvi set sa 6:3.

Duva vetar u Parizu  i smeta da gledamo vrhunski tenis. Veoma je teško igrati, skoro nemoguće servirati.

13.44 - Nije Federer uspeo da potvrdi brejk. Već na naredom servis gemu, Nadal je imao čak šest šansi za novi brejk, na kraju je iskoristio priliku i opet vodi - 4:2.

13.31 - Biće ovo ipak još jedan strašan klasik. Federer pravi brejk na oduševljenje navijača i smanjuje rezultat na 3:2.

13.27 - Španac čuva bez mnogo problema brejk prednosti, vodi 3:1.

13.15 - Federer je već u prvom servis gemu Rafaela Nadala imao brejk loptu, ali se Španac spasio, a potom je on imao dve brejk lopte, iskoristio je šansu i poveo 2:0.

13.01 - Sad ono pravo! Kreće meć Rafaela Nadala i Rodžera Federera

13.00 - Marketa Vondrošova pobedila je Kontu 7:5, 7:6 i u finalu Rolan Garosa igraće sa Ešli Barti koja je posle tri seta bila bolja od Anisomove 6:7, 6:3, 6:3

12.20 - Barti je vratila meč na početak. Gubila je u drugom setu 3:0, ali je usledio preokret, dobila je set sa 6:3 pa je sada 1:1. Treći set će odlučiti ko će u finale.

12.03 - U drugom polufinalu Vondrošova je dobila prvi set sa 7:5 protiv Konte.

11.51 - Bravio, Anisimova je dobila prvi set protiv Barti u taj-brejku za 7:6 posle 47 minuta igre.

11.38 - Neverovatno! Mlada Amerikanka je bila nadomak kraha u prvom setu, ali je uzvratila sa dva brejka, nanizala pet gemova i izjednačila rezultat na 5:5.

11.17 - Barti je napravila dva brejka i vodi protiv mlade Anisimove sa ubedljivih 5:0, dok  Konta ima prednost u meču sa Vondrošovom od 2:1.

10.41 - Posle meča između Španca i Švajcarca na teren će Novak Đoković i Dominik Tim. Srbin nije izgubio set u Parizu, ovo će mu biti deveti duel sa Austrijancem  protiv koga vodi 6:2. Poslednji meč dobio je Srbin u Madridu 7:6, 7:6.

10.40 - Muška polufinala igraće se na Filip Šatrijeu. Ako kiša ne bude pravila probleme Rafael Nadal i Rodžer Federer na teren će izaći u 12.50. Odigraće 39. međusobni duel, a Nadal vodi sa 23:15 u duelima i favorit je u ovom meču.

10.36 - Dame će prve na teren u terminima od 11 časova. Sastaju se Ešli Barti i Amanda Anisimova i Džoana Konta i Marketa Vondrošova.

10.34 - Dobar dan i dobro došli na naš blog posvećen Rolan Garosu.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.