Nekadašnji srpski teniser Nenad Zimonjić (47) izjavio je da je Italijan Janik Siner spreman za velika dela, ali je naglasio da će Novak Đoković ove godine biti glavni favorit na svim turnirima na kojima bude igrao.
Janik Siner je u nedelju prvi put u karijeri osvojio Australijan open, pošto je u finalu pobedio Danila Medvedeva, a prethodno je u polufinalu turnira u Melburnu slavio nad Novakom Đokovićem.
Oduševio je mladi Italijan ceo teniski svet, pa i velikog Noletovog prijatelja Nenada Zimonjića.
- Ovo je samo jedan meč. To pokazuje koje je Đoković uspehe postizao u kontinuitetu i koliko je to mnogo teško da je, i u momentima kada mu nije najbolje, bez obzira da li je u pitanju bolest ili neka povreda, uvek nalazio načina da dođe do pobede. Pojavio se Siner, koji je uspeo da iskoristi njegov pad, šta god da je bio razlog, to najbolje Novak zna. Međutim, činjenica da Siner pobedio Đokovića na tri od poslednja četiri meča, govori o tome da je Italijan sazreo za velika dela - rekao je Zimonjić za K1.
Ipak, drago je Srbinu zbog mladog asa.
- Meni je drago zbog Sinera, da je ostvario ovakav rezultat, jer sam za njega uvek pričao da je veliki talenat, radnik, čvrsto stoji nogama na zemlji, a sada ima i sjajan tim zajedno sa Derenom Kegerom i Simoneom Vanjocijem. Sa Janikom sam imao priliku da treniram i igram, neka tri gema u Dubaiju! Što je kvalitetniji stručni tim, to će biti lakše igračima da nađu rešenje. U finalu Australijan opena, Sinerovom timu nije bilo lako, posle vođstva Medvedeva od 2:0 u setovima, jer je Italijan morao na terenu da preokrene rezultat. Tu smo na delu videli njegov kvalitet i mentalnu stabilnost, ali i ono nešto što govori da je spreman za velika dela - poručio jenaveo nekadašnji srpski teniser.
Foto: EPAIMAGES
Zimonjić je naglasio da će Đoković da bude glavni favorit na grend slemovima i na svim turnirima na kojima bude igrao.
- Jedini teniseri koji su uspeli da pobede Novaka na grend slem turnirima su Medvedev, Alkaraz i Siner. Medvedev je pobedio Đokovića na Ju-Es openu, a Alkaraz je bio bolji na Vimbldonu. Janik je nedavno pobedio Đokovića na Australijan openu. Za mene će Novak i dalje da bude neosporni favorit broj jedan na svim turnirima koje odluči da igra ove sezone. Ova nova situacija predstavljaće mu izazov i motivaciju, ali istovremeno će se suočiti s težim zadatkom, jer ova trojica tenisera čvrsto veruju da imaju šanse da ga pobede na svim nadolazećim turnirima - istakao je Zimonjić.
Foto: Starsportphoto
On je naglasio i da povratak Rafaela Nadal na teren takođe može da predstavlja problem i veliki izazov za Đokovića.
- Ostaje nam da vidimo kako će se stvari odvijati sa Nadalom, jer ako uspe da povrati formu do Rolan Garosa zajedno će sa Medvedevim, Alkarazom, Sinerom i Đokovićem da predstavlja najveće favorite na turnirima. Za ljubitelje tenisa, predstojeći period će da bude izuzetno uzbudljiv - naveo je bivši teniski as.
Zimonjić je rekao da smatra da će Siner bolje da se nosi sa pritiskom nego Alkaraz.
- Slava i popularnost često nose veliki teret, posebno kada postanete superstar, a istu sudbinu očekuje i Siner. Ipak, lično smatram da Italijan deluje zrelije u odnosu na Alkaraza i očekujem da će se on nositi s tim pritiskom mnogo bolje. Ipak, vreme će nam pokazati kako će se stvari razvijati - zaključio je Zimonjić.
Nekadašnji napadač Crvene zvezde, Ohi Omoidžuanfo (29), progovorio je o periodu provedenom u Beogradu, otkrio kako je došlo do njegovog brzog odlaska iz kluba i šta su mu rekli tadašnji trener Dejan Stanković i direktor Zvezdan Terzić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nekadašnji napadač Crvene zvezde, Ohi Omoidžuanfo (29), progovorio je o periodu provedenom u Beogradu, otkrio kako je došlo do njegovog brzog odlaska iz kluba i šta su mu rekli tadašnji trener Dejan Stanković i direktor Zvezdan Terzić.
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije su danas, 28. juna, organizovali prikaz novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, a potom i gađanja iz sredstava ratne tehnike na poligonu "Pasuljanske livade".
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću je danas na aerodromu u Batajnici prikazano moćno oružje kojim raspolaže Vojska Srbije, a među kojim je i strašna kineska raketa CM-400.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na društvenoj mreži "Iks" povodom objave evroposlanika Andreasa Šidera u kojoj on podržava blokadere i meša se u unutrašnja pitanja Srbije.
U Srbiji će danas nizom manifestacija biti obeležen Vidovdan, državni, verski i istorijski praznik, koji se obeležava u znak sećanja na Kosovski boj 1389. godine, kada se srpska vojska suprotstavila prodoru Turaka na Balkan.
Tropski talas ne popušta, a visoke temperature danas su zahvatile gotovo celu Srbiju. Živa u termometru u pojedinim delovima zemlje dostigla je čak 36 stepeni, dok građani na sve načine pokušavaju da pronađu spas od nesnosne vrućine.
Na društvenim mrežama osvanulo je jezivo iskustvo jedne srpske porodice koja se vraćala sa letovanja. Zbog jednog, naizgled sitnog propusta, mogli su da dožive ozbiljnu tragediju, a sumnjaju da je do svega došlo nakon boravka u Bugarskoj.
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije danas, 28. juna, organizuju prikaz novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, gde prisustvuje i predsednik Aleksandar Vučić.
Narodno verovanje za Vidovdan kaže da bi danas trebalo obratiti posebnu pažnju na vremenske prilike, jer se veruje da one mogu nagovestiti kakva će biti godina pred nama.
Vozač motora koji je teško povređen u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u selu Gornja Gorevnica kod Čačka, uprkos naporima lekara preminuo je od težine zadobijenih povreda.
Dečak star osam godina iz sela Brestovac kod Bora preminuo je u noći između 26. i 27. juna u Opštoj bolnici u Boru, a meštani su nakon tragedije u šoku i jedino što govore je da ne mogu ni da zamisle kako je njegovim roditeljima.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se u subotu, oko osam časova ujutru, kada je vozač turističkog autobusa lozničkih registarskih oznaka, I. N. (47), izgubio kontrolu nad vozilom.
Tokom popodnevnih sati na lokalnom putu od Čačka ka selu Gornja Gorevnica došlo je do teške saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovali motocikl i putničko vozilo.
Zapad Sjedinjenih Američkih Država zahvatilo je više velikih šumskih požara, a najteža situacija je u Juti, gde se požar Kotonvud proširio na više od 92.000 hektara i još nije stavljen pod kontrolu.
Kremlj bi novu mobilizaciju mogao da objavi već u septembru, posle izbora, jer vlast ne želi da pre glasanja dodatno nervira građane i ruši sliku „stabilnosti“, tvrdi „Ukrajin kontekst“.
Bivši ministar spoljnih poslova Ukrajine Vadim Pristajko upozorio je da bi pokušaj Kijeva da uvuče Belorusiju u rat mogao da se vrati kao najopasniji mogući bumerang.
Pet osoba je povređeno kada je automobil uleteo među pešake u londonskom Iling Brodveju, a policija je ubrzo posle incidenta uhapsila 34-godišnjeg britanskog državljanina rođenog u Somaliji zbog sumnje na pokušaj ubistva i opasnu vožnju.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Bikovima, Rakovima i Ribama sreća se konačno osmehnula. Za njih brige idu u zaborav, jer im je put otvoren ka neograničenom izobilju i iskrenoj ljubavi.
Poznata voditeljka Sanja Marinković rešila je da do kraja raskrinka sramnu prošlost kontroverzne rijaliti zvezde, pa je pred milionima izvukla spisak njenih intimnih odnosa!
Pevač Stanko Nedeljković Bađi odlučio je da proda nekretninu u beogradskom naselju Medaković. Reč je o prostranoj kući od 270 kvadrata, koja se nalazi na placu od 4,04 ara.
Sigurni smo da znate svaku reč pesme "Vidovdan", a kompozitor i tekstopisac Milutin Popović Zahar otkrio je kako je davne 1989. godine ona zapravo nastala.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.