Tibor Kokai iz Mađarske ovogodišnji je pobednik manifestacije Dani ludaje u Kikindi sa ludajom teškom čak 865,5 kilograma! Kokai je već treću godinu uzastopno apsolutni rekorder Dana ludaje!
Kokaijeva šampionka ima obim od šest metara pa je ekipi koja je merila takmičarske plodove, zadala veliki problem. Jedva su je izmerili.
Mališani iz kikindskih vrtića, maštovito obučeni u kostime okićene jesenjim plodovima, prodefilovali su centrom Zrenjanina i Novog Sada i pozvali građane na 38. manifestaciju "Dani ludaje“ koja će se održati u Kikindi od 14. do 17. septembra.
Tikva iz Mađarske Tibora Kokaija oborIla je rekord „Dana ludaje“ sa neverovatnih 716,5 kilograma. Vlasnik otkrIo da je šampionsku tikvu dnevno zalivao sa 600 litara vode
17.09.2022
20:28
- Seme sam uzeo od prošlogodišnje tikve od 716,5 kilograma. Ovo je za mene izazov da naredne godine uzgojim još težu bundevu- rekao je Kokai za Informer.
Ginisov rekorder Goran Lazić iz Kikinde neprikosnoveni je pobednik 36. "Dana ludaje" sa tikvom dugom 331 centimetar. On je u kategoriji "dugajlija" zauzeo sva tri prva mesta. Mađar Tibor Kokai iz Sent Martona ima najtežu ludaju od 527 kilograma, drugo mesto sa ludajom od 499 kilograma osvojio je njegov zemljak Laslo Kesler, dok je treće mesto 366 kilograma pripalo ludaji Radovana Zakića iz Kikinde
Ginisov rekorder Goran Lazić iz Kikinde ove godine za 36. “Dane ludaje” ima svoje adute iz bašte, a jedan od njih je i tikva “Milka”, teška preko 400 kilograma, kojoj ovaj Kikinđanin “tepa”, jer kako tvrdi, i biljke zahtevaju pažnju i posebnu negu.
07.09.2021
17:03
Bračni par Kokai, Tibor i Melinda, osvojili prva dva mesta na takmičenju za uzgojene najteže tikve na Danima ludaje
U ovom, najatraktivnijem delu kikindske manifestacije, učestvovala je i Tiborova supruga Melinda, a sa ludajom teškom 604 kilograma osvojila je drugo mesto! Bračni par Kokai ne krije da su šampionsko seme ranije nabavili u Nemačkoj, i to na aukciji. Kući nose i 160.000 dinara, koliko iznose novčane nagrade za prvo i drugo mesto.
Trećeplasiranoj Gordani Vaštag iz Kikinde, sa bundevom od 334 kilograma pripalo je 40.000 dinara. Gordana je, inače, supruga Gorana Lazića, koji je upisan u Ginisovu knjigu rekorda kao uzgajivač najduže bundeve na svetu od 395,4 centimetara.
Na takmičenju je učestvovalo ukupno pet teškašica i osam "dugajlija".
Na današnji dan 1823. godine u Kragujevcu rođen je knez Mihailo Obrenović, On je vladao Srbijom u dva navrata od 1839. do 1842. i od 1860. do 1868. godine i dan danas važi za jednog od najpopularnijih srpskih vladara, čiji spomenik krasi centar srpske prestonice.
Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave obeležava se danas, po treći put, u Srbiji i Republici Srpskoj, a prvi put ove godine proslavlja se i van granica naše zemlje - u Crnoj Gori i Nemačkoj.
Automobil kojim su čačanski vicešampioni iz Manile došli na Gradski trg u Čačku, gde ih je ovacijama pozdravilo više hiljada obožavalaca nije običan oldtajmer!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mališani iz kikindskih vrtića, maštovito obučeni u kostime okićene jesenjim plodovima, prodefilovali su centrom Zrenjanina i Novog Sada i pozvali građane na 38. manifestaciju "Dani ludaje“ koja će se održati u Kikindi od 14. do 17. septembra.
Glavne blokaderske siledžije iz Užica su opozicioni odbornici Radovan Novaković i Vlade Ristanović, čije je skandalozne i sramne nastupe za govornicom u gradskoj skupštini teško opisati rečima, a koji ne prezaju od toga da prete svima redom, pa i novinarima koji im nisu po volji.
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Razulareni blokaderi danas su najavljivali haos u Vrbasu zbog dolaska predsednika Srpske napredne stranke (SNS) MIloša Vučevića, preteći kako mu neće dati da uđe u taj grad i da će "je*ati sve iz opštine", međutim, njihovim gnusnim pozivima odazvalo se svega 45 zgubidana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je intervju čuvenom britanskom novinaru Alisteru Kembelu i tom prilikom odgovorio otvoreno šta misli o šefu Bele kuće Donaldu Trampu.
Filozofski fakultet u Beogradu još se nije oglasio povodom davanja odgovora u vezi sa misterioznom smrću studentkinje Milice Živković (25), a rok da to učini je istekao!?!
Na mreži Iks osvanuo je šokantni snimak na kojem se vidi blokaderska profesorka u vidno alkoholisanjom ili čak nadrogiranom stanju kako priča nepovezane rečenice, od kojih smo jedino mogli da razumemo da su blokade za nju "provod".
Na četiri i po godine zatvora nepravosnažno je danas osuđen bivši šef kriminalističke policije PU primorsko-goranske Željko Kruneš jer je pokušao da organizuje ubistvo unuka Slavice Šote, riječke preduzetnice i aktivistkinje koja se godinama bori protiv korupcije.
Dvojica maloletnika i jedan tek punoletni Nišlija, već mesecima zadaju glavobolju policiji i dovode u opasnost svoje, ali i živote drugih građana divljajući ukradenim vozilima po gradu, ali i po auto-putu.
Brižit Makron, supruga francuskog predsednika Emanuela Makrona, priznala je da ju je vreme koje provodi kao prva dama Francuske učinilo tužnijom i ciničnijom.
Američki državni sekretar Marko Rubio danas je izjavio da ponuda Irana o ponovnom otvaranju Ormuskog moreuza pod striktnim uslovima nije prihvatljiva za Sjedinjene Američke Države niti druge zemlje.
Stručnjaci upozoravaju da nepravilna upotreba sredstava za buve i krpelje, kao i korišćenje neproverenih proizvoda, može dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje životinja, uključujući i trovanje.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Pevačica Nadica Ademov ističe da nikada nije patila od brendiranih stvari, ali je osudila one koji nemaju i žele da pokažu bogatstvo, te nose fejk garderobu.
Voditeljka i pevačica Suzana Mančić progovorila je o ćerki Teodori Kunić koja je udata za 23 godine starijeg generala Miroslava Talijana, i dotakla se prinove.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar