Borski Zoo vrt ostao je bez jednog od omiljenih stanovnika! Kavez u kome je boravio beli lav Dušan je prazan...
- Lav Dušan koji je od samog dolaska osvojio srca posetilaca, bio je najstariji stanovnik našeg Zoološkog vrta. Imao je punih 14 godina! I pored svih uslova koje je imao, kao i ljudi, i životinje imaju svoj životni vek. Dušan je bio simbol našeg vrta! Odlučili smo zato da njegove ostatke damo Prirodnjačkom muzeju u Svilajncu da bi na taj način sačuvali sećanje na našeg lava Dušana, koji bi na taj način postao deo stalne postavke Muzeja - kaže za Informer Darko Dragijević, direkotr Zoo vrta u Boru.
Beli lavovi, kako je rekao imaju kraći životni vek od ostalih lavova.
- Neprimereni su napadi na naš vrt jer oni koji to čine nisu videli Duška prethodnih godina. Naši zaposleni su se zaista trudili da mu poslednje dane olakšaju. Starost je učinila svoje - dodaje Dragijević.
On je otkrio da će u saradnji sa zoovrtovima u Beogradu i u Jagodini probati da jednog lava "presele" u Bor.
- Zamolićemo kolege da nam izađu u susret ukoliko je to moguće, jer znamo koliko mališani vole lavove. Trudimo se da svim životinjama obezbedimo neophodne uslove, pa zato zagrevamo one vrste čije je prirodno stanište na ekstremno visokim temperaturama, poput zebre, antilope i sličnih. Životinje se ponašaju kao i ljudi, pa se i na njih ove vremenske promene i temperaturne razlike znatno osećaju - dodaje Dragijević.
Ovaj najmanji Zoološki vrt u Srbiji trentno ima oko 70 vrsta životinja i ukupno 130 stanovnika.
Jelenko - medijska zvezda
Jelen zvani Jelenko Medenko pre godinu dana privukao je pažnju javnosti kada je na društvenim mrežama objavljena fotografija tako da je izgledalo da je životinja iznemogla i premršava.
Foto: V. J.
Direktor Zoovrta Darko Dragijević kaže da Jelenko Medenko izgleda dobro i oporavljeno iako i on ima dosta godina.
- Do sada je Medenko bio prilično ugojen, međutim, sada je vreme parenja pa tako i on polako počinje da stagnira na kilaži sto je sasvim normalno - objašnjava Dragijević.
Šestogodišnja Novosađanka u svom rodnom gradu, a verovatno i u celoj zemlji jedina je Metohija! Ovo ime dali su joj roditelji, kažu, ponosni na svetu srpsku zemlju!
Na današnji dan 1823. godine u Kragujevcu rođen je knez Mihailo Obrenović, On je vladao Srbijom u dva navrata od 1839. do 1842. i od 1860. do 1868. godine i dan danas važi za jednog od najpopularnijih srpskih vladara, čiji spomenik krasi centar srpske prestonice.
Sveti vladika Nikolaj Velimirović je bio prijatelj Nikole Tesle. Njih dvojica su se zvali imenjacima, a navodno je zabeležena i jedna anegdota o njihovom razgovoru o nauci i veri.
Više od četvrt veka na Ekonomskom fakultetu u Kragujevcu svakog septembra sastaju se bivši studenti koji su studije upisali pre 50 godina, kao prva generacija.
Naizgled običan obrok, pita od kora filovana sirom, mesom ili pečurkama, za neke domaćice je mnogo više. U Loznici, na primer, pita je simbol porodične topline, okupljanja i tradicije. Zato i imaju Pitijadu!
Crkva posvećena Svetoj Petki kod sela Staničenje kod Pirota, za koju se veruje da potiče iz 1331. godine, u svojoj unutrašnjosti krije neverovatnu relikviju - jedinstvenu fresku Belog anđela!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Šestogodišnja Novosađanka u svom rodnom gradu, a verovatno i u celoj zemlji jedina je Metohija! Ovo ime dali su joj roditelji, kažu, ponosni na svetu srpsku zemlju!
Organizatori festivala Belgrade Music Week oglasili su se saopštenjem u kojem su demantovali da je sinoć tokom završne večeri festivala došlo do incidenta.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Blokaderi Dejan Petar Zlatanović i član Nove DSS Bojan Dimitrijević glavni su akteri snimka na kom se vidi kako se oni i njihovi istomišljenici nadaju ubijanju naprednjaka po receptu iz 19. veka, kao i ubistvu predsednika Aleksandra Vučića po uzoru na Majski prevrat.
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Pavle Grbović, opozicionar, blokader sa dna kace i predsednik Pokreta slobodnih građana, ostovao je sinoć u "Utisku nedelje" na blokaderskoj televiziji i tom prilikom šokirao svojim izjavama.
Miloš Bešić, profesor i blokader na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu, gostovao je sinoć u "Utisku nedelju" i tom prilikom istakao da se opozicionari nikada neće odreći svojih ambicija u korist "studenata".
Pripadnici Federalne specijalizovane jedinice za spasavanje pod vodom (FUCZ) i Jedinice za podršku MUP Posavskog kantona pronašli su i izvukli danas iz reke Save telo muškarca inicijala V. Ž.
Nišlijka Tamara S. pravnosnažno je osuđena na godinu dana zatvora i izrečena joj je mera bezbednosti obaveznog čuvanja i lečenja u psihijatrijskoj ustanovi zbog kršenja porodičnih obaveza usled ćega je došlo do smrti njenog trogodišnjeg sina.
Stravičan snimak vršnjačkog nasilja u Hrvatskoj brzinom svetlosti se širi društvenim mrežama. Kako se može videti na snimku, devojčice maltretiraju drugu, dok njih još oko 15 stoji i posmatra.
Po nalogu bjelopoljskog osnovnog tužilaštva uhapšeno je operativno interesantno lice A. O. (37) zbog toga što je pokušao da od oca bivše supruge iznudi 20 hiljada evra, kao i zbog pretnji bivšoj ženi i tašti.
Američki geološki zavod upozorio je da sever Venecuele, već razoren serijom snažnih zemljotresa, u narednih sedam dana ima 48 odsto šanse da ga pogodi još jedan naknadni potres jači od pet stepeni Rihterove skale.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko najpre se sastao sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom na Valdaju, a zatim je odmah otišao u Peking na razgovor sa predsednikom Kine Si Đinpingom, u trenutku kada Minsk sve ozbiljnije upozorava na pretnje iz Kijeva.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da se ruske snage nalaze na oko 10,5 kilometara od Sumija, ukrajinskog regionalnog centra, ali je naglasio da Moskva za sada nema političke planove za pripajanje tog grada i čitave Sumske oblasti Rusiji.
Ukrajince čekaju moguća nova ograničenja struje zbog talasa ekstremne vrućine i sve većeg opterećenja elektroenergetskog sistema, upozorio je generalni direktor energetske kompanije Jasno Sergej Kovalenko.
Svečanom dodelom nagrada i projekcijom filma "Saučesnici" reditelja Marka Novakovića završen je 9. Ravno Selo Film Festival, međunarodni festival prvog ili drugog filma, koji je tokom četiri dana u Ravnom Selu okupio filmske autore, goste iz zemlje i inostranstva, mlade stvaraoce i publiku.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Za Bikove, Lavove i Vodolije očekuje se izuzetno povoljan period tokom leta. Finansijska situacija im se poboljšava, a dugovi se postepeno smanjuju ili nestaju.
Zbog ekstremno visokih temperatura koje su pogodile Francusku, mnogi građani traže jednostavne načine da rashlade svoje domove. Trik koji je privukao pažnju je korišćenje aluminijumske folije za smanjenje toplote u prostorijama.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Muzička zvezda Zorica Brunclik danas proslavlja svoj 71. rođendan, a iako njen život pun je uspona i padova, pevačicu optimizam i smeh nikada nisu napuštali.
Voditeljka Jovana Jeremić na odmoru je u Italiji sa partnerom Milošem Stojanovićem Tigrom, a pratioce je obradovala provokativnom fotografijom iz kafića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.