ONI SU VEĆ OVDE! Vanzemaljci nas već dugo kontrolišu, mi smo za njih eksperiment! ŠOKANTNA TVRDNJA ČUVENOG RUSKOG NAUČNIKA!
Podeli vest
Moguće je da je naša planeta "rezervat" u kojem su nas mnogo naprednije civilizacije sa drugih planeta na neki način izolovale od kontakata i nadgledaju naš razvoj, ne želeći da se mešaju i utiču na njega, izjavio je za Rusku državnu agenciju Novosti Aleksander Panov, vodeći istraživač na Institutu za nuklearnu fiziku pri Moskovskom državnom univerzitetu
Aleksander Panov je predsedavajući Saveta za astronomiju pri Ruskoj akademiji nauka, a nedavno je šokirao javnost tvrdnjom: "Naravno da mi nismo sami. Nije pitanje da li oni postoje, nego gde postoje"
Tim ruskih naučnika izneo je novu verziju događaja poznatog kao Tungunska eksplozija
29.04.2020
15:05
Panov veruje u vanzemaljce i tvrdi da druge inteligentne civilizacije izbegavaju da se susretnu sa nama, ali su nas njihovi pripadnici verovatno već posećivali u dalekoj prošlosti. On smatra da je astroarheologija veoma važna zbog toga i treba da bude usmerena i na površinu Meseca, čije bi nam detaljne fotografije o mogućoj vanzemaljskoj prošlosti mogle mnogo toga da otkriju.
Možda mi nismo u stanju da prepoznamo signale koje nam šalju razumna bića sa drugih planeta.
- Ako smo u "karantinu", možda su nam zbog toga signali koje šalju razumna bića sa drugih planeta "blokirani", ili nismo u stanju da ih prepoznamo, jer nam stižu kao ponovljeni brzi radio-praskovi sa ciljem da ometaju SETI istraživače i skrenu im pažnju - smatra Aleksander Panov, nazivajući takvu blokadu "uspostavljanjem zone radio-tišine" oko nas, da bi nas visoko razvijene civilizacije držale dalje od sebe.
Komunikacija je moguća
Panov takođe veruje da je komunikacija između civilizacija potpuno moguća ali ne mora da uvek bude dvosmerna, pošto su neke drevne civilizacije mogle da pohrane znanje u neku vrstu kosmičkog oblaka, koji je preživeo njihov nestanak i još bude prisutan hiljadama ili milionima godina kasnije.
Ali, to ne znači da mi ne treba sa svoje strane da nastojimo da ispitamo i otkrijemo postojanje drugih planeta sa inteligentnim bićima koja su u stanju da šalju signale i putem njih komuniciraju, smatra ruski astronom, koji je angažovan na stvaranju ruske svemirske opservatorije "Spektar-M", koja je u planu da se lansira 2027. godine i uključi u traganje za velikim veštačkim strukturama.
Rusija će 2027. godine lansirati svemirsku opservatoriju "Spektar M" da bi tragala za veštačkim strukturama.
Nova tehnologija treba da omogući teleskopima da prate nebo neprekidno 24 sata i beleže i analiziraju deset do stotinu puta više podataka koje će dobiti nego do sada.
Aleksandar Panov misli da treba istraživati kao "kretanje kazaljke na časovniku", odnosno da se u tom smeru bez prestanka pokriva čitavo nebo.
- Istraživači treba jednako da tragaju za biološkim i za inteligentnim životom u univerzumu, sarađujući i udružujući resurse ta dva različita polja, koja suštinski imaju isti cilj: otkriti vanzemaljce - smatra Panov.
Naučnici pogrešno tragaju za zvezdama-kandidatima za postojanje životnih uslova.
- Možda na jednoj od planeta koje kruže oko te određene zvezde postoji visokorazvijena civilizacija koja je u stanju da pošalje poruke u svemir ali, kao i mi, nema toliko energetskih potencijala da ih prenosi kontinuirano svim zvezdama u toj oblasti univerzuma? - pita se Aleksander Panov
Da li rizikovati sa kontaktom?
Jedno od najčešćih pitanja koje se postavlja kada se pomene uspostavljanje kontakta sa naprednijim vanzemaljskim civilizacijama, jeste koliko to, osim što može da nam donese koristi, može da predstavlja i opasnost za čovečanstvo i njegov opstanak - jer ne znamo unapred kakve su namere tih bića prema nama?
- Kada izađete iz kuće, može da vam cigla padne na glavu, ali to ne znači da stalno treba da ostanete u kući - smatra Panov.
Potencijalne dobrobiti koje možemo da dobijemo od takvih kontakata su toliko velike da odnose prevagu nad svim mogućim rizicima. Naučnici su odredili set sigurnosnih pravila koja se moraju poštovati ukoliko se dobije i dešifruje međuzvezdana poruka.
- Na primer, ako je to algoritam za kreiranje neke naprave ili kompjuterski program koji nam je ponuđen da napravimo i da ga pokrenemo, tada to nikako ne treba uraditi bez potpunog razumevanja šta radimo. Pravila bezbednosti se moraju uzeti u obzir, treba biti oprezan ali se ne sme biti paranoičan - odgovara Aleksander Panov.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Opozicioni ekstremisti predvođeni tajkunom Draganom Đilasom sproveli su nezabeleženo nasilje u Narodnoj skupštini kada su provocirali, napadali, udarali i polivali poslanike vladajuće većine, a sada im podrška stiže od bosanskih islamista!
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić rekla je da će dan za glasanje biti najverovatnije sutra. Oni hoće građanski rat, mi hođemo rad, ovo nije traženje pravde za žrtve nesreće u Novom Sadu, ovo je oduzimanje institucija bez izbora, mi to nećemo dozvoliti, istakla je predsednica Skupštine komentarišući jučerašnje incidente u parlamentu.
Đorđe Pavićević, poslanik Zeleno-levog fronta čiji je lider Radomir Lazović, otkrio je da je njegova partija odbila da održi minut ćutanja za 15 stradalih u tragediji u Novom Sadu!
Gosti "Info jutra" bili su Ana Šuman, arhitekta i urbanista, Zoran Vukadinović, saobraćajni inženjer i Braca Ferenček, arhitekta i urbanista. Oni su govorili o gradnji novog Savskog mosta. Da li građani znaju ili ne znaju istoriju Savskog mosta? Da li ljudi zaista znaju koliko je on bezbedan ili nije i šta se zaista planira sa njim?
Na Informer televiziji, u emisiji "Otvoreni studio" zajedno sa svojim gostima, domaćin emisije Igor Ćurčić, razgovarao je o haosu u Skupštini Srbije i tuči koju su izazvali predstavnici opozicije.
Milica Đurđević Stamenkovski, ministarka za brigu o porodici i demografiju, bila je gošća emisije "Bez garda" na Informer TV, koju vodi poznata voditeljka Ivana Vučićević.
Večeras na Informer televiziji od 22:45 ne propustite specijalnu epizodu emisije Tajne svetog pisma sa Goranom Šarićem. Gost emisije je ugledni muftija Muhamed Hamdi Jusufspahić, koji će sa domaćinom otvoriti duboku i univerzalnu temu – “Jedini pravi Bog”
O najnovijim dešavanjima u Rusiji i Ukrajini za našu televiziju govorili su Tomo Kovač, bivši ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske i Pukovnik Veselin Šljivančanin.
Od Nove godine žene će u penziju ići sa 63 godine i 10 meseci. Za njih se starosna granica pomera svake godine za dva meseca, da bi 2032. stigli muškarce – 65 godina života i najmanje 15 godina staža. Uslov da se ode u penziju je da se za nju prijavite lično.
Zbog planiranih radova na mreži, pojedini gradovi na teritoriji Srbije ostaju bez električne energije, a Elektrodistribucija je podelila detaljan spisak.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu telo Z.P. (62), koja je nađena mrtva u stanu na Novom Beogradu, poslato je na Institut za sudsku medicinu radi obdukcije kojom bi trebalo da se utvrdi tačno vreme i uzrok smrti.
Izricanje presude Urošu Blažiću (21), koji se tereti da je u maju prošle godine bez ikakvog razloga ubio devet ljudi, dok je njih 12 teško ranio zakazano je danas u Specijalnom sudu za 12. decembar u 10 časova.
Milan Jurišić Jure (52), koji je osuđen na 35 godina zbog atentata na premijera Srbije Zorana Đinđića je, prema svedočenjima njegovih saučenika, ubijen, raskomadan, a potom samleven i bačen u reku u reku Manzanares!
Nikolas Mau, bivši broj jedan u dublu, dana trener, veruje da će Endi Marej razumeti Novaka Đokovića ukoliko bude vikao na njega kao na bivšeg trenera Gorana Ivaniševića.
Trener fudbalera Intera Simone Inzagi priznaje da ne zna startnu postavu za meč protiv Lajpciga u Ligi šampiona (utorak, 21.00), pa je sve začudio izjavom da se nada da neće izgubiti.
U poslednjoj, 8. epizodi serije ''Sablja'', napravljena je još jedna materijalna greška. Pre nje, u jednoj od epizoda, u automobilu se našao CD plejer kakav u to vreme nije postojao.
Adaptacija klasične francuske novele Mali pinc (LePetit Prince) koja oduzima dah biće predstavljena u beogradskom Sava Centru, od 20. do 22. februara 2025. godine, u svojoj ekskluzivnoj premijeri povodom 80-og rođendana knjige.
Beogradska filharmonija nastupa pod palicom Saše Gecla zajedno sa violončelistom Albanom Gerhartom, u petak 22. novembra (Kolarac, 20h). Na programu su dela Vebera, Šumana i Štrausa.
Iako mnogi nisu svesni, jedan simptom koji se javlja odmah nakon buđenja može ukazivati na ozbiljan srčani poremećaj, pa čak i iznenadnu smrt. Aritmija, koja se često javlja u jutarnjim satima, može biti signal da srce ne funkcioniše kako treba.
Na Torino Film Festivalu, Andželina Džoli je još jednom pokazala zašto je sinonim za sofisticiranost, pojavivši se u kombinaciji koja prkosi vremenu i postavlja nove standarde elegancije.
Otkrivanje drevnih tehnika iz Kame Sutre može unaprediti vaš seksualni život - isprobajte tri poze koje ne samo da garantuju intenzivan užitak, već i pružaju sjajan trening za zadnjicu i ruke.
Neobično ponašanje mačke Sumo prvo je izazvalo smeh, ali se ubrzo pretvorilo u šok. Iza zidova njenog doma skrivala se tajna koju je otkrila njen oštar instinkt!
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.