Nova Trampova kontroverzna izjava šokirala javnost! Da li će američki favorit za predsednika uopšte moći da se kandiduje? (VIDEO)
Podeli vest
Donald Tramp je sugerisao da bi bombardovao Moskvu i napao Peking. Cela svetska štampa bruji o tome kakva kazna čeka Trampa. Porota na Menhetnu je osudila Trampa za falsifikovanja poslovnih zapisa. U "Info danu" na ovu temu govorio je Vladimir Marinković, predsednik Kongresa srpsko-američkog prijateljstva.
Predsednik Kongresa srpsko-američkog prijateljstva Vladimir Marinković govorio je o kontraverznom suđenju Donaldu Trampu.
Putin je rekao da NATO želi da izazove svetski rat. Po njegovom mišljenju najgore će proći male zemlje Evrope sa gustom populacijom. Gost "Info jutra" bio je general Luka Kastratović, a u program se uživo uključio i politikolog Vlastimir Vidić.
Politički filozof Dragoljub Kojčić izjavio je da prijem takozvanog Kosova u Savet Evrope predstavlja jak signal pretnje u regionu iza koga stoji politički zapad i NATO. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Miroslav Bjegović, sturčnjak za terorizam.
31.05.2024
09:38
-Što se tiče Trampa, on ima mogućnost formalno pravno da se žali apelacionom sudu u Njujorku. Postoje dve instance koje su više od ovog suda koji ga je osudio. Mišljenje kompetentne javnosti u Njujorku je da je teško da će da ga osude na zatvorsku kaznu. On ima tri paralelna procesa. Ne bi me čudilo da ga osude i na zatvor, s obzirom da se sve dešava u Njujorku koji je anti Tramp država. On može da nastavi svoju predsedničku trku, ali kako će se druge stvri odvijati je veliko pitanje. 11. jula će biti izricanje presude, a 15. jula je konferencija Republikanske partije. Ako sagledamo objektivno, ne možemo reći da to nije bio pritisak. To je bila vrlo kompleksna situacija i čitavo suđenje je bilo mučno. Tramp je tvrdio da tu ženu ne poznaje, ali su tu stvarano čudne okolnosti. Pitanje je da li je on bio ucenjen, ako se to uopšte desilo. Postoji korupcija, moraju da postoje državni organi. Ceo ovaj slučaj je vrlo čudan i može da se protumači kao jedan ogroman pritisak na njega. On je pokazao da sav taj pritisak njega ne zaustavlja da se kandiduje. Istraživanja javnog mnjenja pokazuju da on jako dobro stoji-rekao je Marinković.
Šta smera NATO u Republici Srpskoj? Engleski lord Mark Lankaster sastavio je izveštaj o tome kakvi su planovi i interesi NATO-a na zapadnom Balkanu. Ovde je predloženo da se uvedu ograničenja za RS koja su dovedena do neprepoznatljivosti. U emisiji "Info jutro", gost je bio novinar Duško Vukajlović koji je govorio o planovima NATO-a za zapadni Balkan, Republiku Srpsku, ali i Srbiju.
Specijalni predizborni program na Informer TV! Izborna tišina počinje tačno u ponoć. Za dva dana, u nedelju čekaju nas izbori. U pitanju su loklani izbori, ali su oni suštinski nacionalno važni. Jako je važno da svi razumemo važnost ovih izbora i da svi zajedno donesemo odluku hoćemo li u budućnost ili u prošlost. Gost u Informer Kolegijumu je narodni poslanik Vladimir Đukanović, dok su u studiju Informera gosti bili Saša Milovanović, direktor Srpskog telegrafa i Uglješa Mrdić, član GO SNS.
30.05.2024
23:41
Vladimir Marinković
On je komentarisao čuvenu Trampovu rečenicu da bi on, kada bi bio predsednik, završio rat u Ukrajini jednim telefonskim pozivom.
-Tramp jeste političar koji nije sklon konvencionalnom ponašanju. Međutim, on je sve samo ne neozbiljan. Sve što govori ima svoju svrhu i svoju suštinu. Njegove oči uprte su ne na Rusiju, nego upravo gleda u pravcu Kine. On ume da izgovori koje umeju da nas začude, one su nekada i bombastične, ali sve što je radio tokom svog mandata govori o tome da je po njegovom mišljenju da je interes SAD-a globalni mir. On bi svakako više od Bajdena stao u odbranu Tajvana u odnosu na Kinu. Što se tiče Rusije, on je i tokom svog mandata imao korektne odnose sa Putinom. Njegova pozicija i po pitanju Bliskog istoka bi bila drugačija nego Bajdenova- rekao je Marinković.
Gost Informer specijala je Aleksandar Šapić, kandidat za gradonačelnika Beograda koalicije "Aleksandar Vučić - Beograd sutra". Sa njim razgovaramo o predstojećim izborima koji nas očekuju 2. juna, ali i o njegovom privatnom životu, njegovoj političkoj karijeri i o fondaciji "Budi human".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Putin je rekao da NATO želi da izazove svetski rat. Po njegovom mišljenju najgore će proći male zemlje Evrope sa gustom populacijom. Gost "Info jutra" bio je general Luka Kastratović, a u program se uživo uključio i politikolog Vlastimir Vidić.
Tajkunska televizija N1 oglasila se danas povodom debate između predsednika Srbije Aleksandra Vučića i generalnog sekretara Evropske demokratske partije Sandra Gocija.
Danas je u Višem sudu u Beogradu nastavljeno suđenje optuženima u slučaju "Generalštab", a među njima je i ministar kulture Nikola Selaković, čiji je branilac Vladimir Đukanović nakon postupka u ovoj instituciji izneo šokantna saznanja.
Propali košarkaš i blokader Vladimir Štimac obrušio se svim silama na Pokret slobodnih građana (PSG), na čijem je čelu okoreli opozicionar Pavle Grbović.
Lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj komentarisao je izjavu zamenika predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrija Medvedeva da su fabrike dronova po Evropi legitimne ruske mete.
U Beogradu je uspešno rešeno stambeno pitanje za deset izbegličkih porodica, čime je, nakon više od decenije čekanja, okončan jedan od najvećih životnih izazova sa kojima su se one suočavale.
Doktorka Jelena Đenadić, specijalista opšte hirurgije iz Šapca trčaće u subotu na Beogradskom maratonu. Kilometre u polumaratonskoj trci "prodaje" u humanitarne svrhe da bi pomogla šabačkom udruženju obolelih od multiple skleroze.
Subotica i njeni građani s ponosom se sećaju dr Artura Munka, jednog od spasilaca putnika čuvenog "Titanika", koji je potonuo na današmji dan pre 114 godina.
Turista iz Srbije koji je za Vaskrs boravio u Grčkoj doživeo je neprijatnost zbog nepropisnog parkiranja, pa je tako ostao bez tablica i dokumenata, uz kaznu od 30 evra.
Šef dela balkanskog kartela, Nenad Vinčić, u čijem je lokalu u Barseloni u utorak oko 16 časova ranjen "škaljarac", Krsto Vujić, godinama je važio za visokopozicioniranog člana narko-kartela, s obzirom na to da se njegovo ime često spominjalo u policijskim izveštajima.
Pripadnici albanske kriminalne bande osuđeni su na zatvor u Velikoj Britaniji zbog više desetina provala i krađe imovine vredne više od milion funti, ili oko 1,1 miliona evra.
Američki i iranski pregovarači ostvarili su napredak i približili se okvirnom sporazumu o okončanju rata, prenosi Aksios, pozivajući se na američke zvaničnike.
Američka administracija demantovala je navode da je formalno zatražila produženje dvonedeljnog primirja sa Iranom, ističući da su pregovori i dalje u toku i da postoji optimizam u vezi sa mogućim sporazumom.
Husein Čokić, najstariji bosanskohercegovački glumac, preminuo je juče, 14. aprila, u 96. godini u Puli, ostavivši za sobom bogatu i značajnu umetničku karijeru.
Pevačica Marija Mara Stojanović progovorila je o odnosu koji je imala sa Sašom Popovićem, i toples fotografijama zbog kojih je gotovo izbačena iz Granda.
Otac učesnice rijalitija "Elita" Maje Marinković Radomir Marinković Taki otvoreno je govorio o ćerkinom emotivnom životu, ali i starleti Staniji Dobrojević.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar