Ideje Trećeg rajha i dan danas žive! Hitler je bio izvršilac planova duboke države! (VIDEO)
Podeli vest
Evropsko prvenstvo u fudbalu liči na Olimpijske igre u Minhenu održane 1936. U savremenom društvu doživeli smo to da u jednoj navodno demokratskoj državi u sred Evrope 50.000 ljudi skandira "ubi Srbina" i "Srbe na vrbe" i da niko na to ne reaguje. O ovoj temi, ali i o temi tajnih društava, odnosno onih koji upravljaju procesima u celom svetu govorio je u emisiji "Info veče" govorio je profesor Bojan Dimitrijević, ekonomista.
Ekonomista profesor Bojan Dimitrijević rekao je da postoji nesrazmera u reakcijama kada neki prekršaj naprave navijači Srbije i kada su u pitanju igrači drugih reprezentacija.
Ruski predsednik Vladimir Putin, nakon posete Severnoj Koreji, obišao i Vijetnam. Po dolasku je otišao u predsedničku palatu gde se sastao sa vijetnamskim predsednikom Toom Lamom. Ovo je peta Putinova poseta Vijetnamu, a prva posle 2017. godine. Na ovu temu u emisiji "Rat uživo" govorili su Mihail Zvinčuk, vojni bloger i autor projekta "Ribar" i Vladimir Prebiračević iz srpsko-ruskog centra "Majak". Putem vajber uključenja uživo u program javio se i ratni reporter Igor Damjanović.
Danas je situacija izuzetno teška kada je školstvo i obrazovanje u pitanju. Najveća moć je znanje, prema rečima Bekona. Na temu obrazovanja mladih u Srbiji govorili su, u emisiji "Info veče", novinar Nikola Jović i profesor istorije Petar Panić.
19.06.2024
22:29
-Setimo se kroz kakvu golgotu je prošao Novak Đoković koji je bio u tom momentu broj jedan na svetskoj rang listi. Šta su sve recimo mogli da rade sa prekrštenim rukama u vidu orlova Šaćiri i drugi reprezentativci. Njih UFA nije kaznila ni na kakav način. Možemo da napravimo još jednu paralelu i da vidimo kroz kakvu golgotu prolaze ruski reprezentativci. Oni su bili iskuljučivani zbog navodnog dopinga, a sa druge strane Amerikanci su bili lišeni bilo kakvih doping kontrola. Ako je Rusija napravila neki prekršaj međunarodnih pravila, kako je moguće da jedan Izrael koji na naše oči vrši genocid nad Palestincima može da učestvuje na Olimpijskim igrama. Gotovo sve međunarodne sportske organizacije su pod apsolutnom dominacijom kolektivnog Zapada- rekao je Dimitrijević.
Mnogobrojne provokacije stigle su na račun Srbije na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. Ipak, na kraju su Srbi kažnjeni. U "Intervjuu dana" na ovu temu govorio je direktor Srpskog telegrafa Saša Milovanović.
Ruski predsednik Vladimir Putin ocenio je da su pokušaji sa zapada da izoluje Rusiju propali. Sa druge strane, njegova poseta Severnoj Koreji izazvala je tenzije na Zapadu. O ovome, ali i o sve težoj situaciji u Gazi govorili su, u emisiji "Rat uživo", prof. dr Stevica Deđanski, analitičar i Mihajlo Olujić iz Centra za društvenu stabilnost. Uživo u program javio se iz Nemačke politikolog Andreja Lović koji je govorio o novim unutrašnjim problemima koje ima ova država.
19.06.2024
19:53
Bojan Dimitrijević
On je povezao ovaj događaj sa utakmice sa sramnom rezolucijom koja je doneta u Savetu Evrope.
-Gledajte kako se to naslanja na Rezoluciju o Srebrenici kada je reč o lažnom genocidu u Srebrenici. U Srebrenici je stradalo nekoliko hiljada muslimanskih zarobljenika. Koliko Srebrenica može da stane u jedan Jasenovac? Tu se već šalje poruka da Srbi čak i za srazmerno neuporedivo manje zločine mogu da budu optuženi za genocid, dok drugi narodi neće biti ni kažnjeni, već će biti sponzori tih rezolucija. Tu govorim o Nemačkoj i Ruandi. Ovakve događaje nikako ne smemo potcenjivati . Ceo stadion je to skandirao. Radi se o otvorenoj mržnji celog stadiona na kojem su bili navijači Hrvatske i Albanije. Oni otvoreno pozivaju na genocid nad Srbima. To je monstruozno navijanje i ima svoju težinu u odnosu na ono što se u poslednjih 40-ak godina dešava Srbima na Kosovu. Da se delić ovoga desio Jevrejima, ta reprezentacija bi bila u roku od pola sata bila izbačena sa celog takmičenja- rekao je Dimitrijević.
On je govorio i o pitanju postojanja Četvrtog rajha i toga da li je on zapravo produžetak ideja Trećeg rajha koje i dalje žive.
-Dobra knjiga na tu temu je "Četvrti rajh" Milana Vidojevića. Treći rajh ideološki nikada nije poražen i da je on nastavio da živi kroz Četvrti rajh. Da bismo do kraja odgovorili na ovo pitanje, treba da kažemo šta je bila Hitlerova misija. Nije jednostavno odgovoriti na to pitanje. Hitler je bio instrumentalizovan za ove ciljeve. Prvi i Drugi svetski rat moramo posmatrati u kontinuitetu. Lenjin je odustao od ideje permanentne revolucije. Njegove ideje je nastavio Staljin. U Prvom svetskom ratu nije došlo do konačnog obračuna sa Nemačkom. Iako je bila ponižena, ona je imala potencijala i moći da obnovi svoju moć. Jednim delom Hitler je imao ideju da obnovi Nemačku. Hitler se zapravo nudio da bude izvršilac planova duboke države. Na tom putu, dubokoj državi je smetala sovjetska Rusija kojom već uveliko vlada Staljin. Duboka država ima tri centra: London, Vašington i Vatikan, mada ona globalno deluje. Njihov cilj je bio da nahuškaju Hitlera da uništi Sovjetski Savez. Nacizam se okreće protiv Sovjetskog Saveza da bi završio posao koji nije završio Prvi svetski rat. To je u osnovi nacističke ideologije, da ona bude instrument duboke države za vladavinu sveta- rekao je Dimitrijević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin, nakon posete Severnoj Koreji, obišao i Vijetnam. Po dolasku je otišao u predsedničku palatu gde se sastao sa vijetnamskim predsednikom Toom Lamom. Ovo je peta Putinova poseta Vijetnamu, a prva posle 2017. godine. Na ovu temu u emisiji "Rat uživo" govorili su Mihail Zvinčuk, vojni bloger i autor projekta "Ribar" i Vladimir Prebiračević iz srpsko-ruskog centra "Majak". Putem vajber uključenja uživo u program javio se i ratni reporter Igor Damjanović.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov ocenio je da je legitimno da se razmatra ideja promene u organizaciji tužilaštva i beogradskih osnovnih sudova, koju je najavio predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe Uglješa Mrdić, navodeći da najčešće rešenje jeste da postoji sud i tužilaštvo koji prate jedni druge.
Policijska uprava za grad Beograd ističe da su neistiniti navodi koji su se pojavili u pojedinim medijima i na društvenim mrežama, a u kojima se tvrdi da su policijski službenici Policijske stanice Palilula, Policijske uprave za grad Beograd, odbili da obezbeđuju prostor Pionirskog parka, gde se održava prijavljeno javno okupljanje.
Vladika Heruvim poručio je da su očuvanje vere, identiteta i zajedništva Srba u Hrvatskoj, kao i rad fondacije Sveta Petka na podršci deci, kulturi i crkvenom životu, ključni za opstanak naroda i njegovo mirno, složno i dostojanstveno napredovanje.
Upozorenja na prevare koje stižu putem SMS poruka ili e mejlova, objavljivana su više puta u sredstvima javnog informisanja, ali prevaranti ne odustaju!
Dan nakon stravičnog zločina koji je juče otkriven u Čačku u Ulici Ratka Mitrovića, javnost je i dalje u šoku. V.Č.(47) nožem je usmrtio svoje roditelje majku M.Č. (71) i oca N.Č. (79), nakon cega je sebi oduzeo život.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Francuski predsednik Emanuel Makron zapretio je uvođenjem tarifa Kini u narednim mesecima, ukoliko Peking ne smanji trgovinski deficit sa Evropskom unijom, prenose danas francuski mediji.
Osuđenik Albanac uspeo je da pobegne iz zatvora u Milanu tako što je izveo bekstvo u filmskom stilu, vezavši čaršave za rešetke na prozoru ćelije, prenose danas italijanski mediji.
Donald Tramp Mlađi izjavio je na forumu u Dohi da ukrajinske vlasti šalju „siromašne seljake“ na front, dok su bogataši, kako tvrdi, odavno napustili zemlju.
Kineski vojni avioni dva puta su usmerili radar za navođenje oružja na japanske F-15 jugoistočno od Okinave, izjavio je ministar odbrane Šindžiro Koizumi.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar