Britanska služba MI6 planira da ubije Vulina?! Spremni su i na fizičku likvidaciju, a ne samo političku! (VIDEO)
Podeli vest
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin, koji je najproruskiji političar na Balkanu, mora da snosi posledice za svoje proruske stavove, tvrdi albanski portal "Insajderi". Oni tvrde da britanska služba MI6 planira da njega smeni. Ove navode za Informer su u "Info jutru" komentarisali penzionisani pukovnik Kontraobaveštajne službe (KOS) Ljuban Karan, profesor dr Zoran Milosavljević sa Instituta za političke studije i Perko Matović iz Centra za nacionalnu politiku.
Karan navodi da je MI6 jedna od najstrajih službi na svetu i da je veoma vešta po pitanju stvaranja zavera.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je juče u Vladivostoku, na sastanku sa potpredsednikom Vlade Srbije Aleksandrom Vulinom. da Moskva očekuje da predsednik Aleksandar Vučić dođe na jesen u ruski grad Kazanj, na samit grupe BRIKS. Na ovu temu u "Info jutru" su govorili Slobodan Dimitrijević iz Srpsko-ruskog pokreta i Petar Popović sa Informer TV.
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin bio je gost Informerovog "Vikend info jutra". On je govorio o svemu što se u Srbiji dešavavalo nakon pada Slobodana Miloševića 5. oktobra 2000. godine.
18.08.2024
10:30
- Britanska služba MI6 vrlo tajnovito radi. Oni su jedna od najstarijih službi na svetu i od njih su svi učili te obaveštajne zanate. Oni imaju smisla za konspiraciju. Da li je moglo da procuri? Jeste. Taj albanski lobi u zapadnoj Evropi predvodi Ališa Kerns, u nekom smislu. Ona je bivši pripadnik MI6. Poznata je po tome što je bila kreator tih prljavih poslova službe po svetu. Ona je odjednom u direktnoj vezi sa Aljbinom Kurtijem, posećuju se, razmenjuju informacije, dogovaraju se. Njegov i njen štab su u direktnoj vezi. Kurti nema smisla za konspiraciju. Ako su neki planovi njemu rečeni, onda je on to rekao političarima u svojim krugovima i onda je to procurelo u javnost. Vulinu svi rade o glavi zato što je bio odličan ministar. On je promenio više resora. Taj čovek je informisan. Zna sve o njima i kakve planove pripremaju, ne za njega, nego za Srbiju. Oni su spremni ne samo za političku likvidaciju, nego i fizičku. Ako mogu biti dva atentata na bivšeg predsednika Amerike, onda u Slovačkoj, znači nije to ništa čudno i da se na nekog od naših lidera to primeni. On ugrožava njihove planove. Oni njega, između ostalog, optužuju da je ruski špijun, a on potpredsednik vlade. Optužuju ga čak i za neku drogu, a on je taj koji je poturio glavu u torbu da se obračuna sa najjačim narko-klanovima u Evropi. Nije lako obračunavati se s kriminalcima - rekao je obaveštajac.
Gosti "Info jutra" bili su direktor javnog preduzeća Stara planina Goran Karadžić i predsednica Skupštine grada Novog Sada Dina Vučinić. Govorili su na temu političke situacije u Srbiji.
Gost "Info jutra" Informer televizije bio je Srđan Barac iz Centra za društvenu stabilnost. On je govorio na temu odnosa Republike Srbije i Narodne Republike Kine.
10.09.2024
09:59
Zoran Milosavljević (levo)
Milosavljević naglašava da ovakve stvari ne smeju biti dozvoljene ni kao retorika, jer posledice mogu biti čak i fatalne.
- Pogledajmo šta se dešava širom sveta. Pogledajte šta retorika donosi po pitanju odnosa, na primer, Trampa i Bajdena. Evo, drugi pokušaj atentata. Svaka retorika itekako ima jednu jaku poruku, a to je ugrožavanje bezbednosti. Ovde govorimo o najvišim državnim službenicima. Sve što se dešavalo dosada, videli smo da su posledice izuzetno opasne. Zato se ovakve stvari ne smeju dozvoliti, čak ni kao retorika. Albanci uvek deluju združeno. Oni jednostavno imaju podršku - istakao je Milosavljević.
Matović smatra da Vulin smeta Britancima jer je "jedan od najhrabrijih političara u Srbiji".
- Šiptari služe samo kao instrument britanske spoljne i bezbednosne politike i kao emiter onoga što je trenutno njihovo mišljenje. Meni je jasno zašto je baš Vulin odabran. Njima najviše smeta što je najhrabriji od svih srpskih političara, pored Vučića. On je čitavu svoju karijeru pričao o srpskom svetu. On je čovek od principa i ni u jednom trenutku nije hteo da odustane od toga. On oličava ono što je srpsko političko iskustvo. On smeta svima u regionu i nekima na zapadu. Prilično je opasno kad pretite ministru fizičkom likvidacijom. To je ozbiljna provokacija za državu - konstatuje Matović.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je neko spolja naredio akciju koja za cilj ima da uplaši ljude da će zbog litijuma biti zatrovane vode. Ovim povodom gost "Info jutra" bio je državni sekretar Đorđe Dabić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je juče u Vladivostoku, na sastanku sa potpredsednikom Vlade Srbije Aleksandrom Vulinom. da Moskva očekuje da predsednik Aleksandar Vučić dođe na jesen u ruski grad Kazanj, na samit grupe BRIKS. Na ovu temu u "Info jutru" su govorili Slobodan Dimitrijević iz Srpsko-ruskog pokreta i Petar Popović sa Informer TV.
Na koncertu Ane Bekute povodom Srpske nove godine u Čačku sinoć je došlo do incidenta, kada je nekolicina okupljenih blokadera gađala pevačicu grudvama.
Tretman koji je legendarna pevačica Snežana Đurišić imala u Zagrebu samo zato što je pevala pesmu "Vidovdan", i divljački napad blokadera na Anu Bekutu u Čačku, još jednom je pokazao da će antisrpski ekstremisti vrlo lako naći zajednički jezik.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da ima odlične odnose sa sinom američkog predsednika Donaldom Trampom Juniorom i dodao da ga očekuje uskoro opet u Beogradu.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je policija identifikovala 11 osoba koje su osumnjičene da su pevačicu Anu Bekutu gađale ledenicama i drugim predmetima tokom kocerta na dočeku Srpske nove godine u Čačku.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Večeras je u prvoj borbi za medalju u Exatlonu pobedu odneo tim plavih rezultatom 5:4, dok su u borbi za nominacije pobedu odneli Crveni rezultatom 10:6.
Austrija je od početka 2026. godine uvela znatno strože kazne za vožnju auto-putevima bez važeće vinjete, pa tako ukoliko je nemate, možete dobiti kaznu od čak 200 evra. Ovo pravilo važi i za vozače iz Srbije.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da od današnjeg vremena zavisi kakva će nam biti godina.
Stravične optužbe o brutalnom zlostavljanju deteta potresle su javnost u unsko-sanskom kantonu u Bosni i Hercegovini - samohrani otac iz Cazina tvrdi da je njegovo dete bilo fizički zlostavljano u privatnom vrtiću.
Policija i nadležno tužilaštvo rade na rasvetljavanju stravičnog slučaja nasilja koje se dogodilo u Beogradu 9. januara, nakon što je devojka prijavila da ju je poznanik nekoliko sati držao kao taoca u kući i brutalno fizički mučio.
Novi, potresni detalji istrage porodične tragedije na Zvezdari otkrivaju da je Dušan P. (16), koji je 7. januara pucao u babu i dedu, a potom izvršio samoubistvo, mesec dana ranije pretio mlađem bratu (14) i prislonio mu pištolj na glavu.
Iranske zalihe raketa povećane su od 12-dnevnog rata sa Izraelom prošle godine, izjavio je komandant Vazduhoplovnih snaga Revolucionarne garde Madžid Musavi, preneli su državni mediji.
Predsednik SAD Donald Tramp učestvovaće naredne nedelje na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu, gde će predvoditi najveću američku delegaciju u istoriji ovog skupa, saopštio je direktor Foruma Borge Brende.
Danski ministar spoljnih poslova Lars Loke Rasmusen danas boravi u Beloj kući, gde će pokušati da smanji tenzije oko Grenlanda, arktičkog ostrva čiji je status doveden u pitanje nakon oštrih izjava američkog predsednika Donalda Trampa.
Glumica Radmila Živković osam godina pred smrt nije glumila i dobijala uloge, a kako je jednom prilikom otkrila, razlog tome je što mnogima nije odgovarala.
Malo ko zna da se naš legendarni glumac Bata Paskaljević zapravo zvao Mihajlo Zojić, a ime pod kojim je ušao u istoriju jugoslovenskog glumišta uzeo je po dedi Paskalju Zojiću.
Glumica Lidija Vukićević kaže da slavni scenarista Siniša Pavić nije voleo seriju "Bolji život" jer su mu govorili da su mu sve ostale serije ličile na to kultno ostvarenje.
Sraman napad blokadera na Anu Bekutu u Čačku nije sprečio pevačicu da kao pravi profesionalac završi koncert i svojim postupkom nasilnicima održi lekciju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar