Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici policije, pretragom Drine na području Ljubovije gde se prevrnuo čamac sa iregularnim migrantima, pronašli i telo bebe.
S druge strane, kako je dodao, policija Republike Srpske iz Drine je izvukla telo još jedne muške osobe:
- Pretragom terena, koja intenzivno traje od noćas, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova pronašli su danas oko 15.30 časova, u blizini obale u mestu Lonjin nizvodno niz Drinu, beživotno telo bebe starosti oko devet meseci. Ona je, na žalost, deseta žrtva prevrtanja čamca sa iregularnim migrantima koji su iz Srbije pokušali da pređu ovu reku između mesta Drlače kod Ljubovije i Orlice u opštini Zvornik. Beba je bila sa majkom, čije je telo ranije danas izvučeno iz reke. Pretraga se i dalje nastavlja.
Pripadnici MUP-a Republike Srbije do sada su izvukli tela šest muškaraca, žene i bebe, dok su pripadnici policije Republike Srpske pronašli tela dva muškarca.
Na čamcu je bilo tridesetak osoba. Od ukupno 18 preživelih migranata, 16 je iz Sirije i dvoje iz Egipta. Takođe, od tog broja osam je punoletnih, a 10 maloletnika. Identifikacija beživotnih tela je u toku.
Ivica Dačić potvrdio je da je MUP Srbije od jutros izvukao iz Drine sedam tela, migranata koji su se utopli kada se čamac kojim su ilegalno pokušali da pređu reku prevrnuo, dok je jedno telo izvučeno na teritoriji BIH.
Tela tri migranata pronađena su u reci Drini kod Bratunca, gde se rano jutros prevrnuo čamac sa tridesetak migranata, potvrdio je direktor Republičke uprave civilne zaštite Boris Trninić.
Više migranata se utopilo kada se noćas na Drini, kod Ljubovije, prevrnuo čamac u kojem je bilo 25 migranata koji su pokušali ilegalno da iz Srbije uđu u BIH.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ivica Dačić potvrdio je da je MUP Srbije od jutros izvukao iz Drine sedam tela, migranata koji su se utopli kada se čamac kojim su ilegalno pokušali da pređu reku prevrnuo, dok je jedno telo izvučeno na teritoriji BIH.
Dok se na Kosovu i Metohiji sprovodi nezapamćeni, otvoreni teror nad srpskim narodom, zapadni moćnici, međunarodna zajednica i lažni dušebriznici u Beogradu ponovo su ostali nemi! Srbima se lome rebra, vezuju se za drveće i proliva im se krv, a iz Brisela ni jedna reči o tome!
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski sve je nezadovoljniji guvernerom Narodne banke Ukrajine Andrijem Pišnijem, smatrajući da je previše blizak Međunarodnom monetarnom fondu (MMF) i da ne čini dovoljno za podršku privredi pogođenoj ratom, tvrde za Blumberg izvori upoznati sa situacijom.
Reporterka blokaderske N1, ogolila je zgubidansku predstavu i javno odsvirala kraj blokaderima, kada je sa lica mesta saopštila da se u Novom Sadu okupilo više desetina ljudi!
Desetine blokadera, kako su naveli i na njihovom glasilu N1, juče se okupilo u Novom Sadu gde su blokirali raskrsnicu, pili pivo i farbali asfalt u crveno.
Bivši lider Lige socijaldemokrata Vojvodine i nekadašnji predsednik pokrajinske skupštine, verni saborac antisrpske politike Mila Đukanovića, Nenad Čanak iz Podgorice je osuo paljbu po zvaničnom Beogradu, šefu države Srbije, Srpskoj pravoslavnoj crkvi i Ruskoj Federaciji.
Svet je ponovo svedok nezapamćenog licemerja Zapadnih moćnika, na prvom mestu Nemačke, koja se u javnosti folira da osuđuje albanski teror, dok iza leđa brutalan novac upumpava u Kurtijevu takozvanu armiju!
Zanimljivi su dosijei na osnovu kojih su lažni studenti dali nogu u zadnjicu sa njihove liste onima u koje su se do juče kleli i koji su sve radili da im pomognu u blokadnim nedeljama. Moralno-političke komisije opet su oživele.
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta je ovoga puta uradio profesor blokader Milo Lompar, kako se bahati lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta, čime se bavi Đilasov potrčko Borko Stefanović…
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam kakve to prekršaje pravi političar u pokušaju Pavle Grbović, šta pazari profesorka blokaderka Natalija Jovanović, koje prevozno sredstvo koristi uzdanica studenata u blokadi Dejan Šoškić, kako se u javnosti ponaša košarkaš Dušan Kecman…
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je radove na izgradnji kompleksa Ekspo 2027 i poručio da je neophodno dodatno ubrzati sve aktivnosti, jer su ostala još tri i po meseca do predaje ključeva.
Broj poginulih u zemljotresu koji je pogodio Kolumbiju dostigao je 281, dok je povređena 3.971 osoba, saopštio je predsednik te zemlje Abelardo de la Esprijelja.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov izjavio je danas da će ruska strana samostalno birati ciljeve za odgovor na razbojništvo i piratstvo zapadnih zemalja, pri čemu oni ne moraju da se nalaze u istim vodama.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski sve je nezadovoljniji guvernerom Narodne banke Ukrajine Andrijem Pišnijem, smatrajući da je previše blizak Međunarodnom monetarnom fondu (MMF) i da ne čini dovoljno za podršku privredi pogođenoj ratom, tvrde za Blumberg izvori upoznati sa situacijom.
Prema poslednjem popisu, u Švajcarskoj trenutno postoji oko 1.400 glečera, koji su svi u opasnosti da počnu da se tope, a nekoliko desetina njih je u opasnosti i da nestane, usled dugotrajnih suša i toplotnih talasa, izjavio je danas švajcarski glaciolog Matijas Has.
Tokom emisije "Demanti", reperka Dia Kostić šokirala je u studiju voditeljku Vanju Jovanović brutalnim i direktnim raskrinkavanjem pevačice koja se bavi prostitucijom!
Hrvatska starleta Ava Karabatić oglasila se nakon velikog požara koji je zahvatio područje Omiša i otkrila da je u vatrenoj stihiji ostala bez dela imovine.
Reperka Dia Kostić je bez zadrške govorila o porodici, detinjstvu, osećaju nepripadanja u Švajcarskoj, ali i o tome koliko je baka oblikovala njen karakter i životne stavove.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.