Ruske snage izvele su još jedan masivni raketni napad na Ukrajinu u četvrtak ujutro, 15. februara, pri čemu su prijavljene eksplozije u gradovima širom zemlje, uključujući nekoliko u regionu Kijeva.
U glavnom gradu, novinare Kijev Posta probudilo je upozorenje o vazdušnom napadu nešto pre 5 sati ujutro.
U Lavovu, gradonačelnik Sadove je potvrdio udar u infrastrukturni objekat.
Eksplozije su se dogodile i u Dnjepropetrovskoj oblasti, napadnuti su infrastrukturni objekti,
Vazduhoplovstvo Ukrajine saopštilo je da je nekoliko strateških bombardera Tu-95MS jutros napustilo aerodrom Olenja na krajnjem severu Rusije, zbog čega je izdato upozorenje.
Ali to je ukinuto nekoliko sati kasnije, a vazduhoplovstvo je u postu na Telegramu reklo da je "pretnja raketama gotova".
Eksplozije su zvanično prijavljene u i u regionima Zaporožja, i Poltave.
▫️ In Dnipropetrovsk region, a hit on infrastructure, no details
▫️ In Lviv, a missile hit an infrastructure facility, also damaging a school and residential buildings. It is reported about three injured as a result of the missile… pic.twitter.com/r4nU7rMPf2
— NEXTA (@nexta_tv) February 15, 2024
Lokalna vlada Kijeva saopštila je da je vazdušna uzbuna bila na snazi više od dva sata, ali je protivvazdušna odbrana uništila sve neprijateljske rakete usmerene na grad.
Guverner istočnog regiona Zaporožja rekao je da je jedna osoba povređena i da je pogođen infrastrukturni objekat.
Kako su saopštile lokalne vojne vlasti, civilni objekti u oblasti Hmeljnicki su pretrpeli štetu. Pored toga, požar je izbio u skladištima u Mirgorodskom okrugu u Poltavskoj oblasti.
Komentarišući odluku Senata da odobri paket međunarodne bezbednosne pomoći vredan 95 milijardI dolara koji uključuje pomoći Ukrajini i Izraelu, a ne obuhvata sredstva za zaštitu južne granice Sjedinjenih Država, kongresmen Čip Roj je rekao da će predložiti promenu naziva Teksasa u Ukrajina.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da predizborna kampanja u Sjedinjenim Američkim Državama uzima maha i poprima akutne oblike, kao i da je za Rusku Federaciju od mogućih kandidata za predsednika SAD - Džozefa Bajdena i Donalda Tramp, bolje da predsednik bude Bajden jer je "iskusniji i predvidljiviji".
Kijev je namerno dozvolio da se naftni proizvodi izliju u reke Harkovske oblasti nakon što su Oružane snage Rusije 9. februara udarile na vojni objekat Oružanih snaga Ukrajine, a ukrajinski vojno-politički vrh planira da okrivi Rusiju za štetu po životnu sredinu, rekao je vojnu ekspert, potpukovnik LNR u penziji Andrej Maročko za RIA Novosti.
Novi glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski poznat je u redovima Oružanih snaga Ukrajine kao vojni komandant koji ne uzima u obzir gubitke svoje vojske, organizovaće još jedan "miln za meso" kao u Bahmutu, rekao je šef DNR Denis Pušilin na TV kanalu Rusija 24 .
Pitanje „slučajnog“ nuklearnog rata izazvanog Sjedinjenim Državama sada se još glasnije čuje, posebno zbog problema sa pamćenjem američkog predsednika Džoa Bajdena, izjavio je zamenik sekretara Saveta bezbednosti Rusije Mihail Popov.
Broj poziva spolja da se osujeti glasanje na predsedničkim izborima u Rusiji je u porastu, rekla je portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova. Moskva upozorava na odgovornost za takve aktivnosti, dodala je ona.
Intervju Takera Karlsona sa predsednikom Vladimirom Putinom ima fundamentalnu važnost i za Zapad i za Rusiju, ne samo zbog sadržaja razgovora, već zato što je pokazao da je veliki deo čovečanstva svestan da stoji na ivici uništenja, piše na sajtu "Geopolitika" ruski geopolitičar Aleksandar Dugin, kog zapadni mediji nazivaju "Putinovim Raspućinom".
U Avdejevki niko neće braniti gomile ruševina i spaljenog gvožđa, rekao je Dmitro Likhovij, potparol ukrajinskih oružanih snaga u regionu Tauri. Prema njegovim rečima, prioritet vojnog zapovedništva je očuvanje života branilaca tog razorenog grada na istoku Ukrajine.
Dvanaest ljudi je poginulo, a 39 ranjeno u napadu ukrajinskih snaga na industrijske i civilne objekte u gradu Nižnjekamsku u ruskoj republici Tatarstan.
U napadu ukrajinskih oružanih snaga na Belgorod tokom protekle noći poginulo je pet osoba, a 25 je povređeno, saopštio je danas vršilac dužnosti guvernera tog grada Aleksandar Šuvajev.
Ruski hakeri došli su do dokumentovanih dokaza o direktnom učešću NATO-a u napadima na ruskoj teritoriji, proizilazi iz materijala koje su anonimni hakeri dostavili ruskim medijima.
Severna Koreja je poslala raketnu jedinicu u Rusiju, koja bi trebalo da bude opremljena sa do 120 balističkih projektila i šest lansera za napade na Ukrajinu, navodi "Independent".
Ukrajinska komanda mora da se pripremi za mogućnost da ruska vojska pokrene ofanzivu kroz šume Černigovske oblasti jer tamo dronovi ne mogu tako efikasno da operišu.
Evropska komisija reagovala je na tvrdnje ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da su isporuke presretačkih projektila iz partnerskih zemalja smanjene tri puta, poručivši da Kijev sam mora da definiše i dostavi spisak vojne opreme koja mu je potrebna.
Ruski predsednik Vladimir Putin sproveo je promene u najvišem komandnom vrhu vojske te zemlje i imenovao šefa jedinica za dronove, čije se postavljenje na funkciju dugo očekivalo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Komentarišući odluku Senata da odobri paket međunarodne bezbednosne pomoći vredan 95 milijardI dolara koji uključuje pomoći Ukrajini i Izraelu, a ne obuhvata sredstva za zaštitu južne granice Sjedinjenih Država, kongresmen Čip Roj je rekao da će predložiti promenu naziva Teksasa u Ukrajina.
Godinama su ruske trupe istraživale ukrajinski garnizon u Nikolajevki u Donjeckoj oblasti na istoku Ukrajine, šaljući male timove infiltratora da pronađu liniju proboja. Međutim, 29. jula su prestali sa istragom.
Blokaderska voditeljka Jelena Obućina ponovo je probila sve granice bezobrazluka i licemerja. Iako je pre samo izvesnog vremena javno priznala kako su njene kolege plasirale izmišljotine o navodnom prebijanju dečaka u Valjevu, Obućina sada bez trunke srama nastavlja da pumpa lažnu priču o "nasilju policije".
Nakon što je uživao u zvucima dragačevske trube i pravoj domaćinskoj atmosferi na Saboru u Guči, mađarski državnik i veliki prijatelj Srbije Viktor Orban obišao je i jedan od najlepših prirodnih dragulja naše zemlje – spektakularni stakleni vidikovac na planini Kablar.
Politikolog i dežurni blokaderski analitičar Aleksandar Ivković u samo dva poteza uspeo je da napadne predsednika Aleksandra Vučića jer brani srpske nacionalne interese i ne uvodi sankcije Rusiji, a onda odmah potom brutalno srušio sve snove i iluzije opozicione javnosti o bilo kakvoj smeni vlasti.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na društvenoj mreži Iks povodom stravičnog i razornog zemljotresa koji je pogodio Kolumbiju, uputivši najdublje saučešće celom narodu te zemlje i njenom rukovodstvu.
Kristalno čista voda u bazenu sa pogledom koji neumoljivo podseća na švajcarske Alpe i to za samo 250 dinara dnevno, verovali ili ne, nalazi se u podnožju Suve planine.
Državljanin Sjedinjenih Američkih Država A. H. (31) procesuiran je nakon šenlučenja u Plavu, posle kog je policija pretresla kuću i vozila koje osumnjičeni koristi, te pronašla i oduzela gasni pištolj i municiju.
Na seoskom groblju u Uzićima u opštini Požega, gde joj počivaju roditelji, pre dva dana je, kako se saznaje, sahranjena Vera Pitulić (41), koju je u noći između 18. i 19. jula u gradu Kerolton u severnom predgrađu Dalasa u američkoj državi Teksas, prema tvrdnjama tamošnjih istražnih organa, ubio njen emotivni partner Doni Benedikt (38).
Smrtna kazna u Srbiji ukinuta je 2002. godine kada je veliki broj najsurovih i najmonstruoznijih ubica promenom zakona umesto pred streljačkim strojem završio u zatvoru na 40 godina.
Jedan britanski veterinar podelio je jednostavan trik koji vlasnicima kućnih ljubimaca može pomoći da brzo provere da li njihov pas ili mačka ima buve. Za ovaj test potrebni su samo papir i malo vode.
Tamni podočnjaci mogu biti povezani sa hiperpigmentacijom, a izlaganje UV zracima može dodatno podstaći i pojačati stvaranje pigmenta, a evo koji SPF treba koristiti za ovaj deo lica.
Voditelj Božo Dobriša osvrnuo se na sezonu na crnogorskom primorju i otkrio da se Ceca Ražnatović naljutila na njega zbog intervjua sa Jelenom Karleušom.
Pevačica Dragana Mirković oglasila se iz Bosne i Hercegovine iz mesta koje se nalazi na svega desetak minuta od rodne kuće njenog bivšeg muža Tonija Bijelića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.