• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

23.03.2024

18:54

Otkriveni novi detalji! Terorisiti nisu slučajno zapalili zgradu: Evo zašto je baš Krokus siti hol izabran za napad

tanjug

Vesti

Otkriveni novi detalji! Terorisiti nisu slučajno zapalili zgradu: Evo zašto je baš Krokus siti hol izabran za napad

Teroristi koji su izvršili masakr u petak u "Krokus siti holu", ubivši najmanje 143 osobe, namerno su zapalili izlaze u slučaju nužde kako bi blokirali ljude unutar Krokusa, piše Baza.

Prema pisanju medija, uviđajem prostorija, službenici hitne pomoći su došli do zaključka da kriminalci nisu slučajno zapalili zgradu, već su birali mesta u blizini izlaza za slučaj opasnosti.

Izvori kažu da je na nekim vratima ležalo nekoliko ljudi, skoro kao planina. Zbog toga se vrata nisu otvorila. Međutim, ljudi su u panici počeli da razbijaju stakla i na taj način uspeli da se spasu.

Napad je bio dobro osmišljen ali na svu sreću teroristima nije pošlo za rukom da ga sprovedu do kraja, inače bi posledice bile daleko groznije nego što sada jesu.

Šta se do sada zna

- Svi izuzetno slabo govore ruski (ili se pretvaraju da govore loše), a na tadžičkom se komunicira preko prevodioca;

- Teroristički napad je izvršen „zbog novca“: javio mu se čovek „bez imena i prezimena“ koji se naziva „pomoćnikom propovednika“, dok pritvorenik nije mogao da navede tačan iznos, prvo je rekao da je obećao 500 hiljada rubalja, zatim „oko milion“;

- Ime propovednika nije imenovano, ali je jedan od terorista priznao da je slušao njegove „lekcije, propovedi“;

- Pominje se Turska, odakle se jedan od terorista vratio pre 2,5 nedelje. Nejasno je da li je tamo sreo „propovednika“ ili njegove ljude;

- Pomoćnik propovednika je i sam preneo koordinate terorističkog napada, dok su organizatori obezbedili oružje;

- Teroristi su živeli zajedno u hostelu na severu Moskve, jedva da su bili stari prijatelji: najmanje dva od četiri izvođača su se upoznala samo „pre 12 dana“;

- Auto koji su odvezli do Krokusa, a potom pokušali da pobegnu, kupljen je preko porodične linije, „hteli su da rade u taksiju“;

- Prilikom leta ka granici sa Ukrajinom bacili su oružje


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Lučić: Strateški dijalog sa SAD ogromna šansa za Srbiju
Društvo

Lučić: Strateški dijalog sa SAD ogromna šansa za Srbiju

Strateški dijalog sa Sjedinjenim Državama, zvanično pokrenut prošle nedelje, predstavlja ogromnu šansu za dodatni ekonomski rast Srbije, da postanemo zemlja koja se u celoj Evropi najbrže razvija, poručio je danas generalni direktor kompanije Telekom Srbija Vladimir Lučić po povratku iz radne posete Vašingtonu.

21.07.2026

14:30

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set