Mađarska neće podržati 14. paket antiruskih sankcija, jer je u suprotnosti sa interesima države u energetskom sektoru, izjavio je šef mađarske diplomatije Peter Sijarto.
- U svom sadašnjem obliku, paket sankcija je potpuno suprotan ekonomskim interesima Mađarske i svakako bi ugrozio sigurnost njenog snabdevanja energijom. Prema tome, mađarska vlada neće prihvatiti ovaj paket sankcija u ovom obliku - poručio je Sijarto.
Kako je dodao, na današnjem sastanku Saveta ministara spoljnih poslova zemalja EU "pozitivno je ocenjena" dozvola Kijevu da ispaljuje zapadno oružje duboko u Rusku Federaciju, kao i mogućnost da NATO zemlje zatvore nebo nad Ukrajinom, što predstavlja pretnju od svetskog rata.
- S ponosom i nadahnućem su govorili o predlogu da se Ukrajini omogući da koristi oružje koje isporučuju zapadne zemlje protiv ruskih ciljeva - ukazao je Sijarto i dodao da su neki to čak i "histerično zahtevali".
Naime, zemlje G7 su se ranije složile da nastave sa uvođenjem sankcija ruskim izvorima prihoda, uključujući energetski sektor i rudarska postrojenja.
Ukrajinski vojni obveznici masovno beže iz zemlje
Sijarto je dodao da ukrajinski vojni obveznici beže iz zemlje, ne želeći da idu na front u sigurnu smrt.
- Vidimo kako Ukrajinci žele da pobegnu iz Ukrajine, da ne žele da odu na front i da se suoče sa sigurnom smrću - naglasio je Sijarto.
Prema njegovim rečima, sada nije u pitanju nedostatak naoružanja koje Zapad isporučuje Kijevu, već nedostatak ukrajinskog vojnog osoblja koje bi moglo da koristi ovo oružje.
Prethodno je zamenik mađarskog premijera Žolt Šemijen rekao da Mađarska neće izručiti Ukrajini svoje državljane koji su obveznici vojnog roka i da neće dozvoliti da budu poslati u smrt.
Uoči izbora za EU sledeće nedelje, liderka francuske desnice Marin Le Pen pozivala je italijanske premijerku Đorđu Meloni da se udruže i formiraju desničarsku super-grupu koja bi bila drugi po veličini partijski blok u Evropskom parlamentu.
Ruska vojska oslobodila je još dva mesta – Netajlovo u Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR) i Ivanovku u Harkovskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Nvidia je ostvarila izvanredne rezultate u prvom kvartalu, što je sada čini vrednijom od svih nemačkih kompanija zajedno. Ona je jedan od najvećih svetskih proizvođača grafičkih čipova za lične računare i profesionalna tržišta, i sistema na čipovima za mobilno i automobilsko tržište. Prema trenutnim podacima, ta kompanija trenutno vredi više nego cela nemačka berza.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski snimio je u Harkovu video poruku svetskim liderima u kojoj je poručio da Rusija okuplja trupe i kod severne granice Ukrajine u trenutku kada već sprovodi ofanzivu u Harkovskoj oblasti.
Ministarstvo spoljnih poslova i Ministarstvo pravde Rusije su završili studiju o mogućem ukidanju statusa talibana kao terorističke organizacije u Rusiji, a predlog je poslat Kremlju, izjavio je Zamir Kabulov, specijalni predstavnik predsednika za Avganistan, za RIA Novosti.
Generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg pozvao je članice Alijanse da se pripreme za dugotrajan sukob u Ukrajini i saopštio da će NATO na predstojećem julskom samitu u Vašingtonu formirati stalnu strukturu za organizovanje isporuka oružja Ukrajini i njihovo finansiranje.
SAD će isporučivati Tajvanu novo oružje, a ne staro kao Ukrajini, izjavio je načelnik Komiteta Predstavničkog doma SAD za spoljne poslove Majkl Mekol tokom posete Tajvanu.
Jalovi su pokušaji Sjedinjenih Američkih Država da približe Ukrajinu NATO-u i uvedu je u Alijansu – sudeći bar prema rečima nemačkog kancelara Olafa Šolca koji veruje da Kijev neće postati član Severnoatlanstkog saveza na sledećem julskom samitu, već ni u narednih 30 godina.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko javno se ogradio od Rusije i rata u Ukrajini i Rusije, tvrdnjom da Belorusija nije bila agresor, što direktno upućuje da on, zapravo, smatra Rusiju agresorom, iako važi za najlojalnijeg saveznika Moskve.
Dok se borbe u Ukrajini nastavljaju bez radikalnih pomeranja na većem delu linije fronta, u zapadnim vojnim i obaveštajnim krugovima sve češće se postavlja ključno pitanje: zbog čega Rusija, uprkos očiglednim i ogromnim vojnim resursima, ne pokušava da izvede mnogo širu i masovniju ofanzivu?
Predsedniku Rusije Vladimiru Putinu ostalo je najviše tri godine na vlasti, tvrdi „Forbs“ u analizi u kojoj se razmatra nekoliko mogućih scenarija kraja njegove vladavine
Rizik da Evropa bude uvučena u sukob sa Rusijom mogao bi da se pojavi i pre 2030. godine, rekao je za Sputnjik stalni predstavnik Rusije pri OEBS Dmitrij Poljanski.
Predsednik SAD Donald Tramp sve je frustriraniji predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, dok Ukrajina dubokim udarima po ruskim rafinerijama, Krimu i energetskoj infrastrukturi pokušava da pokaže da Moskva više ne može da vodi rat bez posledica po sopstvenu pozadinu
Ruski televizijski propagandista Vladimir Solovjov pozvao je u programu državne televizije da Rusija raketira fabriku u Velikoj Britaniji u kojoj se proizvode krstareće rakete „storm šedou“, nakon izveštaja da su ti projektili korišćeni u ukrajinskim napadima na ciljeve duboko na ruskoj teritoriji.
Predsednik Rusije Vladimir Putin odbacio je ukrajinski predlog da se borbena dejstva ograniče na četiri regiona, poručivši da Moskva neće prihvatiti dogovor koji bi Oružanim snagama Ukrajine dao predah i omogućio im da prebace trupe na najteže delove fronta.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da se ruske snage nalaze na oko 10,5 kilometara od Sumija, ukrajinskog regionalnog centra, ali je naglasio da Moskva za sada nema političke planove za pripajanje tog grada i čitave Sumske oblasti Rusiji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Uoči izbora za EU sledeće nedelje, liderka francuske desnice Marin Le Pen pozivala je italijanske premijerku Đorđu Meloni da se udruže i formiraju desničarsku super-grupu koja bi bila drugi po veličini partijski blok u Evropskom parlamentu.
Drago Parandilović, deda opozicionara Miloša Parandilovića, predsednika Novog lica Srbije, oglasio se povodom najave Miloša Parandilovića da će da ga tuži.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević ekskluzivno u Kolegijumu na Informer televiziji otkrio je šta je opozicionar Zdravko Ponoš rekao u policiji tokom informativnog razgovora na koji je pozvan po nalogu tužilaštva zbog tvrdnji o zvučnom topu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević ekskluzivno u Kolegijumu na Informer televiziji otkrio je šta je opozicionar Zdravko Ponoš rekao u policiji tokom informativnog razgovora na koji je pozvan po nalogu tužilaštva zbog tvrdnji o zvučnom topu.
Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost, na osnovu svih relevantnih pokazatelja, zaključuje da je Zdravko Ponoš namerno izneo laž o tome da je zvučni top upotrebljen.
Informer televizija danas je apsolutni izbor gledalaca u Srbiji! Dok se građani iz svih krajeva zemlje slivaju u Beograd na veliki skup "Srbija, jedna porodica", oči javnosti uprte su u Informer TV, koja tokom dana beleži ubedljivo najbolju gledanost.
Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.
U naredna dva sata u zapadnoj, centralnoj i jugozapadnoj Srbiji mestimično se očekuje kiša, dok će na jugoistoku zemlje pasti lokalno izraženiji pljuskovi sa grmljavinom, glasi najnovije hitno upozorenje Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).
Prijemeni ispiti na fakultetima Univerziteta u Beogradu završeni su u utorak, a prema podacima Univerziteta o broju prijavljenih kandidata, na 15 fakulteta je ostalo mesta za buduće brucoše.
Ekstremni vreli talas koji je krajem juna zahvatio Francusku privremeno je smanjio prisustvo komaraca. Stručnjaci upozoravaju da oni nisu nestali, već su se usled visokih temperatura privremeno povukli u zaklon.
Devojka S. K. (19) brzom akcijom policije uhapšena je zbog sumnje da je noćas oko 2 sata u Bulevaru kralja Aleksandra nožem nanela povrede Lj. G. (47).
Pripadnici Žandarmerije pronašli su danas telo Bogana T. (23) koji je nestao juče u reci Drini kod Lešnice, nakon intenzivne potrage koja je trajala od trenutka prijave njegovog nestanka.
Napad nožem koji se dogodio noćas oko 2 sata ujutru u Bulevaru kralja Aleksandra na Zvezdari dobio je novi obrt, nakon što je ćerka povređenog Lj. G. (47), koja je bila svedok krvavog obračuna, iznela tvrdnje o identitetu žena koje su, kako se sumnja, učestvovale u napadu.
Evropska radiodifuzna unija saopštila je da je CBS/Radio Kanada nacionalni javni emiter Kanade njen novi član i da će ta zemlja učestvovati na Evroviziji 2027. u Bugarskoj.
Pevačica Tejlor Svift i njen verenik Trevis Kelsi grade ogroman dvorac unutar arene "Medison Skver Garden" u Njujorku za svoje venčanje koje je zakazano za 3. jul.
Glumica Vesna Stanković već pune dve godine prolazi kroz izuzetno zahtevan životni period, suočavajući se sa ozbiljnim zdravstvenim problemom, karcinomom dojke.
Gingam sitne kockice ponovo su u centru pažnje modne scene, jer u isto vreme bude nostalgiju, osvežavaju izgled i daju svakoj kombinaciji dozu jednostavne elegancije.
Amanda Nikol je osvojila društvene mreže, a zahvaljujući bujnim oblinama, smelim modnim izdanjima i maštovitim transformacijama danas je prati više od osam miliona ljudi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.