Ukrajinska vojska je, uprkos velikim zalihama naoružanja, uključujući i oružje dugog dometa, na ivici potpunog poraza, izjavio je večeras stalni predstavnik Rusije pri Ujedinjenim nacijama Vasilij Nebenzja na sednici Saveta bezbednosti o Ukrajini.
Nebenzja je rekao da je ukrajinska vojska na ivici poraza uprkos značajnom snabdevanju oružjem, uključujući i ono dugog dometa, uprkos stranim plaćenicima i direktnom učešću Zapada u sukobu u Ukrajini sa ciljem da se nanese strateški poraz Rusiji, prenela je agencija RIA Novosti.
- Da biste se u to uverili, dovoljno je proučiti vojne izveštaje koji ukazuju na brzi kolaps fortifikacionih linija Kijeva na Istočnom frontu, čija je izgradnja trajala gotovo osam godina -naglasio je Nebenzja.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je večeras na sednici SB da je ruski predsednik Vladimir Putin prekršio toliko međunarodnih normi da se neće zaustaviti i da Rusija može biti samo prinuđena da sklopi mir.
Na sednici SB o Ukrajini, koja je sazvana na zahtev SAD, Velike Britanije, Francuske, Japana, Južne Koreje i Malte, govoriće i generalni sekretar UN Antonio Gutereš.
Ukrajinski borac Aleksandar Gusak, koji se predao, ispričao je za RIA Novosti da je po naređenju svog komandira streljao trojicu ruskih vojnika zarobljenih tokom borbi.
Plan Kijeva da pojača svoje pregovaračke pozicije napadom na Kursku oblast je neostvariva iluzija koja će se Ukrajini vratiti kao bumerang i, naprotiv, ojačati pozicije Rusije, izjavio je za RIA Novosti turski politički analitičar Jigit Saner.
Mihailo Temper, komandant baterije u 21. bataljonu ukrajinske nezavisne predsedničke brigade, koja se od aprila nalazi u regionu Pokrovska, izjavio je da se ruska taktika promenila sredinom leta.
Dvojica tinejdžera iz Omske oblasti u Zapadnom Sibiru uhapšena su i optužena za terorizam zbog podmetanja požara na helikopteru, saopštila je pres služba regionalnog suda, prenosi „Moscow Times“.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je na marginama Generalne skupštine Ujedinjenih nacija u Njujorku da njegova zemlja nikada nije podržavala rusku invaziju na Ukrajinu. Takođe je odbacio optužbe da je Iran isporučio balističke rakete Rusiji.
Kako su crvene linije Moskve više puta pređene u ratu u Ukrajini, predsednik Rusije Vladimir Putin je sada primoran da traži novu retoriku za pretnje Zapadu, izjavili su ruski zvaničnici i akademici.
Zamenik komandanta Lenjingradskog vojnog okruga, general Valerij Mumindžanov, koji je uhapšen zbog primanja mita, želi da se što pre vrati u zonu Specijalne vojne operacije (SVO) i čeka na promene u zakonu koje bi mu to omogućile, izjavila je njegova advokatica Karina Lubenec za RIA Novosti.
Američka novinarka i komentatorka Kendis Ovens poručila je posle posete Rusiji da joj je putovanje potpuno promenilo sliku o toj zemlji i da zapadni mediji godinama iskrivljuju predstavu o Moskvi i ruskom društvu.
Ruski biznismen, milijarder Roman Abramovič, sastao se sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Kijevu, objavio je poslanik ukrajinske Vrhovne rade Oleksij Gončarenko na Telegramu.
Intenzivan napad ukrajinskih dronova na Sankt Peterburg u vreme održavanja Međunarodnog ekonomskog foruma je još jedna potvrda da imamo posla sa drskom nacističkom bandom oličenom u timu Vladimira Zelenskog, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Rat u Ukrajini približava se kraju, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin, navodeći da takvu procenu zasniva na onome što se trenutno dešava na frontu.
Jermenija ne može istovremeno da prelazi na standarde Evropske unije i zadrži isti nivo ekonomske integracije sa Rusijom i Evroazijskom ekonomskom unijom, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin, upozoravajući Jerevan na iskustvo Ukrajine.
Rusija je, prema tvrdnjama koje su iznete u emisiji Aleksa Džonsa, spremna da rat u Ukrajini prebaci u mnogo brutalniju fazu, uz masovne udare po Kijevu, Harkovu, ukrajinskoj logistici i objektima NATO-a koji se koriste za snabdevanje ukrajinske vojske.
Poreklo drona koji je pao u Rumuniji ne može se pouzdano utvrditi dok se ne obavi stručna analiza njegovih ostataka, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin posle državne posete Kazahstanu.
Zapadne ambasade neće napuštati Kijev uprkos upozorenju Moskve da Rusija počinje sistemske udare po objektima u ukrajinskoj prestonici koji se koriste za potrebe Oružanih snaga Ukrajine i po centrima odlučivanja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinski borac Aleksandar Gusak, koji se predao, ispričao je za RIA Novosti da je po naređenju svog komandira streljao trojicu ruskih vojnika zarobljenih tokom borbi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa najvećim badminton igračem svih vremena, dvostrukim olimpijskim šampionom i petostrukim svetskim prvakom Lin Danom.
Poruka predsednika Srbije Aleksandra Vučića najvećem svetskom mediju - Foks njuzu - da Srbija neće priznati takozvano Kosovo zarad ulaska u Evropsku uniju je poruka državnika kome su nacionalni interesi na prvom mestu i koji se ne libi da ih zastupa i na mestima gde to nije nimalo lako, saglasni su sagovornici Informera.
Ministar finansija Siniša Mali objavio je snimak sa neformalnog druženja predsednika Srbije Aleksandra Vučića i jednog od najboljih badminton igrača svih vremena Lina Dana, koji je novi ambasador EXPO 2027.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) nastavlja da radi punom parom, pa je tako u potpunosti raskrinkan Mihailo Marković, zgubidan sa Pravnog fakulteta koji se "proslavio" veličanjem Albanaca sa KiM.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Pravi spektakl odigrao se na plaži u tuniškom letovalištu Port El Kantaoui kada su srpski turisti spontano zaigrali kolo! Taktovi tradicionalne muzike bili su dovoljni da se za nekoliko trenutaka stvori atmosfera za pamćenje.
U Šapcu se uskoro otvara fabrika humanoidnih robota, prva u Evropi, a jedna od prvih značajnijih primena planirana je za predstojeću međunarodnu izložbu Ekspo 2027 u Beogradu. Oni će tu imati ulogu domaćina paviljona.
Odmor na grčkom ostrvu Tasos za porodicu iz Srbije počeo je malerozno nakon što je već u prvih nekoliko minuta boravka kažnjena sa 350 evra zbog saobraćajnog prekršaja. Vozaču je oduzeta dozvola i izrečena zabrana vožnje zbog pogrešnog skretanja.
Pred Posebnim odeljenjam za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušana su trojica pripadnika Interventne jedinice 92 Dežurne službe Policijske uprave za grad Beograd, kao i direktor poznatog restorana.
Gošća najnovije emisije "Neprijatelj vreba" bila je doktorka Mirjana Tomović koja je govorila o najopasnijim sektama, kao i smrti svog sina, jedne od žrtava sekte "Crna ruža".
Teška saobraćajna nesreća dogodila se u četvrtak posle podne na području opštine Udbina, kada je automobil bugarskih registarskih oznaka sleteo sa lokalnog puta koji povezuje Podudbinu i čvor Udbina na auto-putu A1.
Apelacioni sud Crne Gore potvrdio je presudu Višeg suda u Bijelom Polju, kojom je Alija Balijagić osuđen na jedinstvenu kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva Jovana i Milenke Madžgalj, u bjelopoljskom selu Sokolac, kao i zbog nedozvoljenog držanja i nošenja oružja.
Istaknuti srpski kompozitor, muzički urednik i stvaralac, Vladimir Milačić umro je u 65. godini, a iza sebe je ostavio neizbrisiv trag u domaćoj muzici, pozorištu i na televiziji.
Vrahos je mirno letovalište smešteno na obali Jonskog mora, koje poslednjih godina postaje sve popularnije među turistima iz Srbije. Mesto je poznato po dugoj peščanoj plaži, izuzetno čistom moru i opuštenoj atmosferi, što ga čini idealnim izborom za porodice sa decom.
Chat GPT i Gemini imaju ugrađena pravila koja automatski ograničavaju određene vrste pitanja. Iako deluju kao sistemi koji mogu da odgovore na gotovo sve, iza njihovih odgovora postoji složen skup smernica koje određuju šta je dozvoljeno reći, a šta ne.
Ugledni biohemičar dr Tomas Kolin Kembel (93) decenijama je proučavao povezanost ishrane i zdravlja i otkrio kako se pravilno hraniti za dug i zdrav život.
Manekenka Dejana Živković navodno je stavila tačku na brak sa suprugom Filipom, a iako u braku nije govorila za medije, jednom prilikom pričala je o muškarcima i braku.
Učesnik prve sezone Exatlona i takmičar Plavog tima, Nemanja Radovanović, dao je savet svim novim učesnicima koji žele da se oprobaju u drugoj sezoni najvećeg sportskog rijalitija na svetu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.