Ruske oružane snage probile su liniju odbrane OSU na dva položaja kod sela Stelmahovka u LNR-u, izjavio je za RIA Novosti vojni ekspert, penzionisani potpukovnik LNR-a Andrej Maročko.
- Na svatovsko-kremenskom pravcu neprijatelj je pretrpeo ozbiljan udarac po bokovima. Tokom aktivnih borbenih dejstava, OS RF je uspela da probije ukrajinsku liniju odbrane na dva sektora u blizini Stelmahovke. Napredovanje naših snaga jugozapadno od Novoselivskog i zapadno od Andrejevke izvršilo je pritisak na bokove ukrajinskih snaga – faktički je počelo opkoljavanje neprijateljskih uporišta - rekao je Maročko.
Prema njegovim rečima, ukrajinska komanda je, zbog složene operativno-taktičke situacije, strogo zabranila vojnicima OSU da napuštaju položaje na ovom sektoru, što će neminovno dovesti do velikih gubitaka.
U Kazanju se danas otvara 16. samit BRIKS-a. U događaju, koji će trajati tri dana, učestvovaće ne samo šefovi država članica međunarodne organizacije, već i mnogi drugi istaknuti političari. Planirani su važni pregovori i, kako navode ruski mediji, istorijski sporazumi.
Kamala Haris, kandidat demokrata za predsednika SAD i aktuelni potpredsednik, izjavila je da će ruski lider Vladimir Putin „sedeti u Kijevu“ ukoliko pobedi njen republikanski protivkandidat Donald Tramp.
Prisutvo zemalja poput Srbije ili Turske na samitu BRIKS-a izazvaće veliko nezadovoljstvo Evropske unije i NATO-a, ocenio je lider francuske stranke „Patriote“ Florian Filipo u izjavi za agenciju RIA Novosti.
Filozof Aleksandar Dugin upozorava na ozbiljne posledice za Moldaviju, uključujući represije i prinudnu mobilizaciju, ukoliko se ništa ne preduzme protiv, kako on kaže, nametanja „evropskih vrednosti“ i udaljavanja od tradicionalnih korena zemlje.
Pojava severnokorejske zastave pored ruske u nedavno zauzetom ukrajinskom selu Cukurino, u pravcu Pokrovska, izazvala je zabrinutost zbog sve jačih veza između Moskve i Pjongjanga.
Ruske trupe nastavljaju da izvode kontraofanzive protiv ukrajinskih snaga u Kurskoj oblasti, a najnovije vojne karte pokazuju kako se ruska operacija, usmerena na vraćanje teritorija pod ukrajinskom kontrolom, razvijala tokom protekle nedelje. Dva i po meseca nakon ukrajinske invazije na ovu teritoriju, žestoke borbe se nastavljaju, pri čemu obe strane trpe značajne gubitke.
Hezbolah je nastavio svoje operacije na južnoj granici Libana, objavivši video snimak preciznog udara na grupu izraelskih vojnika u oblasti Ramja, na libansko-izraelskoj granici.
Zapad je predlagao bivšem premijeru Gruzije Irakliju Garibašviliju da započne rat sa Rusijom, izjavio je osnivač i počasni predsednik vladajuće partije "Gruzijski san", Bidzina Ivanišvili, u intervjuu za televizijsku kompaniju Imedi.
Ministar odbrane Francuske, Sebastijan Lekornu, izjavio je, komentarišući "plan pobede" Vladimira Zelenskog, da je "došlo vreme da se pozabavi" pitanjem raspoređivanja snaga nenuklearnog odvraćanja na teritoriji Ukrajine.
Ukrajinskim vojnicima ostaju samo dve mogućnosti – da ostanu u opkoljenom gradu Seljedovu i suoče se sa neizbežnim gubicima ili da pokušaju da pobegnu uz znatne žrtve, tvrde ruski ratni reporteri.
Ruske oružane snage uništile su dva lovca MiG-29 Oružanih snaga Ukrajine na aerodromu Voznesensk u Nikolajevskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Ukrajina je izvela jedan od najmasovnijih udara po Rusiji od početka rata, a među pogođenim objektima našao se hemijski kombinat „Azot“ u Novomoskovsku, jedan od najvećih proizvođača azotnih đubriva u Rusiji.
Društvenim mrežama kruže uznemirujući snimci trenutka udara u Zaporožju, gde je pogođena benzinska pumpa, dok su napadi na iste ili slične objekte zabeleženi i u drugim ukrajinskim regionima.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski je potvrdio da je izdao zvanično naređenje obaveštajnim službama i vojsci da pokrenu preventivne udare na sve ciljeve i infrastrukturu koje Rusija koristi za dalje širenje i eskalaciju rata.
Ukrajinski mediji aktivno šire vest da je američki predsednik Donald Tramp, nakon nedavnog sastanka sa Volodimirom Zelenskim, navodno poslao signal Kijevu da može da deluje "odvažnije" i agresivnije prema Ruskoj Federaciji.
Dok napetost na belorusko-ukrajinskoj granici dostiže vrhunac, predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko hitno je otputovao na sastanak sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.
Ruske Vazdušno-kosmičke snage pogodile su navođenim avio-bombama harkovsku TE-5, jednu od najvažnijih termoelektrana-toplana za Harkov i okolinu, a lokalni izvori tvrde da je na objekat palo nekoliko FAB bombi.
Sukob u Ukrajini ulazi u novu, izuzetno opasnu fazu nakon što su ukrajinske Snage za bespilotne sisteme direktno aludirale na predstojeći udar na Krimski most.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Kazanju se danas otvara 16. samit BRIKS-a. U događaju, koji će trajati tri dana, učestvovaće ne samo šefovi država članica međunarodne organizacije, već i mnogi drugi istaknuti političari. Planirani su važni pregovori i, kako navode ruski mediji, istorijski sporazumi.
Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik, koji je u Beogradu prisustvovao skupu "Srbija, jedna porodica", izjavio je da je za Republiku Srpsku važno da je Srbija stabilna i moćna.
U Beogradu je danas održan skup "Srbija - jedna porodica", na kojem je, prema procenama MUP-a, bilo više od 200.000 ljudi. Nova S je na skupu intervjuisala prolaznike i one koji su namenski došli na skup i dobila neočekivan odgovor.
Ministarstvo unutrašnjih poslova obaveštava javnost da se danas, u Beogradu, na platou ispred Doma Narodne Skupštine Republike Srbije održava prijavljeno javno okupljanje u organizaciji ‘’Pokreta za narod državu’’.
Na društvenim mrežama osvanula je ispovest muškarca koji tvrdi da godinama finansijski pomaže rodbini u Srbiji, ali da umesto zahvalnosti neprestano nailazi na nove zahteve, zamerke, ali i nezahvalnost, zbog čega želi da prekine svaki kontakt sa njima!
Visoke temperature i nagli toplotni talasi ne predstavljaju rizik samo za ljude - dovoljan je samo jedan pogrešan izbor mesta za parkiranje da izbije požar.
Novootvorenom deonicom Moravskog koridora, od Čačka do Kraljeva, od zvaničnog puštanja u saobraćaj, pa do 16:00 sati, prošlo je 7.960 vozila, saopštilo je danas preduzeće "Putevi Srbije".
Darko Vesković Prika, koji je brutalno likvidiran u ponedeljak 22. juna 2026. godine u kafiću u beogradskom naselju Kumodraž, danas je sahranjen na Centralnom groblju u Beogradu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Andrije S. (20) zbog sumnje da je 10. decembra 2025. godine u jednom ugostiteljskom objektu na Vračaru, pokušao da ubije Vuka Bajruševića, i jer je neovlašćeno nosio vatreno oružje i municiju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Beli hleb često je na lošem glasu kada je reč o zdravoj ishrani, ali stručnjaci tvrde da jednostavna promena u načinu pripreme može da utiče na to kako ga organizam vari.
Viktor Živojinović, sin pevačice Lepe Brene i bivšeg tenisera Bobe Živojinovića, privukao je pažnju pokazavši kako porodica uživa na svojoj luksuznoj jahti.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je sa pratiocima slike sa dečkom Milošem Stojanovićem Tigrom, a njeno izvajano telo je izazvalo buru pozitivnih komentara.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.