Ruski predsednik Vladimir Putin odgovarao je na pitanja novinara tokom pres - konferencije nakon samita BRIKSA, a pitanje urednika BBC-a ga je razbesnelo, pa je tako i odgovorio.
On se poslednji obratio šefu Kremlja na kraju jučerašnjeg Putinovog završnog obraćanja medijima.
BBC prenosi da je Rozenberg prvo upitao predsednika Rusije u vezi sa postojanjem "pravde i bezbednosti" u kontekstu rata u Ukrajini.
Dmitri Peskov, portparol Kremlja, prepustio je mikrofon Rozenbergu koji je Putina direktno izazvao pitanjima.
- Redak gost ovih dana - predstavio je Peskov Rozenberga.
- Pročitao sam deklaraciju BRIKS-a, tamo se govori o globalnoj stabilnosti, regionalnoj stabilnosti i sigurnosti i o poštenom svetu. To je moto i ovog samita - započeo je Rozenberg: "Ali, kako se to poklapa s vašim delima u protekle dve i po godine? Gde je tu pravda, stabilnost i sigurnost? Uključujući sigurnost Rusije. Pre početka specijalne vojne operacije, ruska teritorija nije napadana dronovima, nisu bombardovani ruski gradovi, niti su strane sile okupirale rusku teritoriju - pitao je Putina novinar BBC-ija.
Putin je, odgovarajući sa pitanje, kazao da proširenje NATO "narušava" bezbednost Rusije.
- U okvirima sigurnosti, da ja vas pitam, je li fer da smo se godinama žalili našim zapadnim partnerima da ne šire NATO na istok? Je li fer što su nas lagali u lice, obećavajući da takvog širenja neće biti? Je li fer što su se zavukli u naše dvorište i počeli da grade vojne baze? Je li to fer? - uzvratio je Putin: "Je li fer izvesti državni udar u Ukrajinu 2014, zanemarujući sve principe međunarodnog prava i povelju UN-a? Finansirali su državni udar u Ukrajini, gurajući situaciju do faze usijanja. Je li to fer u okvirima globalne sigurnosti? Govorili smo im, ne činite to, narušavate našu sigurnost. Svejedno su učinili. Je li to fer? Poenta je da pravde nema. Mi hoćemo to promeniti. I promenićemo -odgovorio je Putin.
Rozenberg je ruskog predsednika upitao i u vezi sa nedavnim ocenama britanske obaveštajne službe MI5 da je Rusija u misiji stvaranja "konstantnog haosa na britanskim i evropskim ulicama".
- To su potpune gluposti - glasio je besan odgovor Putina.
Podsetimo, Rozenberg je juče objavio intervju koji je na marginama samita BRIKS uradio sa beloruskim predsednikom Aleksandrom Lukašenkom, a u kojem je ovaj govorio o Kimovoj vojsci u Rusiji, NATO i o tome zašto Putin ne može da koristi nuklearne rakete u raspoređene u Belorusiji.
Rusija je u pregovorima sa drugim zemljama članicama BRIKS-a o uspostavljanju berze plemenitih metala kako bi se obezbedile fer cene i rast trgovine, izjavio je danas ruski ministar finansija Anton Silujanov.
Ankara svim silama želi u savez Vladimira Putina (72) i BRIKS! Erdogan će ipak morati da sačeka novu priliku, kako bi svoju zemlju integrisao u krug moćnih država.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko danas je izjavio da je ta zemlja postala partner BRIKS-a, što je obavezan korak pre priključivanja toj organizaciji.
Zemlje BRIKS-a moraju da predvode reformu globalnog sistema ekonomskog upravljanja, rekao je kineski predsednik Si Đinping na plenarnoj sednici samita BRIKS-a u formatu "BRIKS plus/autrič".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija je u pregovorima sa drugim zemljama članicama BRIKS-a o uspostavljanju berze plemenitih metala kako bi se obezbedile fer cene i rast trgovine, izjavio je danas ruski ministar finansija Anton Silujanov.
Glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Oleksandar Sirski izjavio je da ga je iznenadilo kada je saznao za navodni sukob sa bivšim ministrom odbrane Mihailom Fedorovim, istakavši da je njihov odnos oduvek doživljavao kao profesionalan.
Glavni urednik Informera poručio je da su Savo Manojlović, njegov pokret Kreni-promeni i blokaderi direktno odgovorni za samoubistvo policajca Vasilija Lalovića iz Priboja.
Dok porodica, prijatelji i pošteni građani Srbije tuguju za tragično nastradalim policajcem Vasilijem Lalovićem (33) – nevinim čovekom i ocem troje male dece – na društvenim mrežama odvija se monstruozno lešinarenje.
Predsednica Narodne skupštine Srbije, Ana Brnabić, reagovala je na objavu blokadera Gorana Ješića, koji je komentarisao njenu raniju izjavu o životnom standardu građana
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Mladi i Srbiji masovno na "crnom tržištu" kupuju peptide, koje potom ubrizgavaju u kožu. Reč je o supstanci za koju naša omladina veruje da će im pomoći da mršave ili dobiju veći mišićni tonus ukoliko vežbaju u teretani.
Na padinama Suvobora, u zaštićenom području održana je 57. Kosidba na Rajcu! Duže od pola veka neguje se ova tradicija, a mladi Čačanin sa svoje 23 godine peti put zaredom je najbolji kosac!
Strateški dijalog sa Sjedinjenim Državama, zvanično pokrenut prošle nedelje, predstavlja ogromnu šansu za dodatni ekonomski rast Srbije, da postanemo zemlja koja se u celoj Evropi najbrže razvija, poručio je danas generalni direktor kompanije Telekom Srbija Vladimir Lučić po povratku iz radne posete Vašingtonu.
Dino Ibrahimović, navodni član "škaljarskog klana", pravnosnažno je osuđen na kaznu od 16 godina zatvora zbog ubistva pripadnika istog klana Edmonda Mustafe, kao i zbog nedozvoljenog držanja oružja.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, pripadnici policije danas su uhapsili Z. S. zbog sumnje da je pozivao na nacionalnu, rasnu i versku mržnju.
Pripadnici poicije, Uprave kriminalističke policije, Službe za borbu protiv droga, zaplenili su oko 10 kilograma kokaina i tri kilograma heroina i uhapsili osumnjičenog za prodaju droge.
Potraga za trojicom nestalih stranaca koji su u popodnevnim časovima u nedelj ušli da se kupaju u Savi na području Opštine Rugvica završila je tragično. Pronađena su tri tela.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izneo je detalje današnjeg hapšenja povodom velike zaplene droge, i hapšenja osumnjičenog.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Nije vam potreban skup organizer da biste zaštitili nakit tokom putovanja. Nekoliko jednostavnih trikova pomoći će vam da stigne na odredište bez oštećenja i petljanja.
Žene s pegicama na licu dele se u dve grupe, one koje ih mrze i one koje ih obožavaju. Dok jedne biraju da ih prihvate i smatraju ih šarmantnim znakom lepote, pa čak žele da ih istaknu, druge bi želele da nestanu što pre.
Pobednica "Elite 9" Stanija Dobrojević imala je velike promene na sebi u prethodnih 20 godina, počevši od ugradnje silikona pa sve do zahvata "mačije oči".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.