Opozicioni mediji nastavljaju napade na Srbiju i sve što je srpsko. Ovoga puta bili su na meti reprezentativci u fudbalu. Naročito su udarili na kapitena naše reprezentacije Dušana Tadića. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su urednik sportske rubrike Informera Vladimir Tomković i Zoran Spasić iz Centra za bezbednost i međunarodnu politiku.
Vladimri Tomković, urednik sportske rubrike Informera javio se uživo u program iz Nemačke gde je komentarisao neslaganje između Dragana Stojkovića Piksija i Dušana Tadića.
Foto: Informer printscreen
Vladimir Tomković
-Sve je proteklo mirno prema informacijama koje mi imamo. Juče se novinarima obratio golman Predrag Rajković. U neformalnom razgovoru mogli smo da čujemo da je atmosfera u reprezentaciji odlična. Ono što smo mi mogli da vidimo na treningu bila je lepa atmosfera. Momci su trenirali kao i svih prethodnih dana. Naša reprezentacija navikla nas je da na velikim takmičenjima može da dođe do narušavanja atmosfere. Mi kao narod smo najskloniji da njih kao fudbalere najpre osuđujemo. Tadić je lepo rekao da nije saglasan sa odlukom selektora, ali će svaku odluku poštovati. Ipak, nema bure! On je rekao šta je imao. Pri tom verujem da će selektorova zamisao biti da Dušana Tadića ostavi svežeg i odmornog za druge utakmice. Verujem da nema razloga da se pravi nikakva drama. Ipak, kod nas uvek postoje oni koji bez i kakavih razloga žele nacionalnom timu da naškode- rekao je Tomković.
Zoran Spasić iz Centra za bezbednost i međunarodnu politiku istakao je da ovde nije reč samo o opozicionim medijima, već je reč o tajkunskim medijima.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Zoran Spasić
-Oni najbrutalnije i inajmonstruoznije šire tu mržnju. Tajkunski mediji mrze sve što je srpsko. Oni to stalno rade i putem društvenih mreža. Šire mržnju, vređaju naš narod, vređaju naše fudbalere... Imamo dobar, stabilan tim. Selektor je taj koji odlučuje o postavci. Ovo je postala ozbiljna borba protiv svog naroda i svoje države. Na dan izbora videli smo patološke nasilnike i isledžije. Napali su i vaše novinare. Oni bi da linčuju svakoga ko im se ne sviđa. Oni bi u potpunosti da zaustave napredak Srbije. Oni su protiv izgradnje puteva, bolnica, protiv plata i penzija- rekao je Spasić.
Radovan Karadžić je u poslednjih šest dana nekoliko puta gubio svest, zbog čega je došlo do nekoliko povreda. Njegovo zdravstveno stanje je sve iz ozbiljnije iz dana u dan. Ovim povodom razgovarali smo sa Draganom Vasiljkovićem iz Fondacije kapetan Dragan u emisiji "Info jutro".
Vođa kavačkog klana Radoje Zvicer i njegov saradnik Radoje Milović su, prema prepisci iz Skaj aplikacije koju su objavile podgoričke Vijesti, razgovarali 2021. godine o mogućnosti da će SAD sa Bajdenovim dolaskom na vlast ići "na rušenje Vučića svim silama". Vođa kavčana tvrdi da jedino oni mogu svrgnuti Vučića, uz pomoć 40.000 navijača. Ova saznanja, za Informer, komentarisali su Predrag Koluvija, direktor "Jovanjica nova" i profesor Miroslav Bjegović, stručnjak za bezbednost, tokom gostovanja u "Info jutru".
Jedna od glavnih promotera teorije da su Srbi zločinački narod Sonja Biserko, govorila je za ekstremistički portal Slobodna Bosna.
Biserko je primetila jednu tačnu činjenicu, da Srbija ni na koji način neće u dogledno vreme priznati genocid u Srebrenici. Ovu izjavu komentarisao je gost "Info jutra" Informer televizije Bojan Borovčanin, predsednik udruženja građana "NIT".
U noći između petka i subote, sat vremena nakon ponoći, u centru Leposavića, privedena su dva maloletnika, zbog, kako su potvrdili, pevanja pesama na jednom rođendanu. Tzv. Kosovska policija ih je, kažu, prskala suzavcem i primenjivala silu sve do policijske stanice. Na ovu temu za Informer govorio je Ljubomir Đurić iz Centra za nacionalnu politiku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Radovan Karadžić je u poslednjih šest dana nekoliko puta gubio svest, zbog čega je došlo do nekoliko povreda. Njegovo zdravstveno stanje je sve iz ozbiljnije iz dana u dan. Ovim povodom razgovarali smo sa Draganom Vasiljkovićem iz Fondacije kapetan Dragan u emisiji "Info jutro".
Predsednik SAD Donald Tramp otvorio je jedan od najvažnijih američkih rudarskih poslova u Centralnoj Aziji: sporazum sa Kazahstanom o razvoju ogromnih nalazišta volframa, metala koji je ključan za vojnu industriju, rakete, avione, čelik, elektroniku i poluprovodnike.
Pukovnik Vladimir Kononikov, komandant 154. posebne mehanizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine, pronađen je mrtav u Zaporoškoj oblasti, a okolnosti njegove smrti ispituju policija i vojna komanda.
Nakon završenog blokaderskog protesta u Kraljevu pod sloganom "Sve se vidi na Vidovdan", policija je u Ulici Jovana Deroka zaustavila automobil novosadskih registarskih oznaka, u kojem se nalazilo više osoba, među kojima je bio blokader Petar Đurić, jedan od lidera pokreta "Ćale, ovo je za tebe".
Da se sve zaista vidi na Vidovdan, dokaz je i propali blokaderski skup koji je održan u Kraljevu. Građani su još jednom pokazali da nisu za blokadersku politiku pod palicom rektora Vladana Đokića, koji se takođe pojavio na pomenutom skupu.
Blokaderi predvođeni Petrom Đurićem, pijani i drogirani, zaustavljeni su od strane policije u Kraljevu posle blokaderskog skupa, a u nastavku teksta pogledajte kako je izgledalo privođenje opozicionog lidera.
Prema šokantnim saznanjima voditeljke Andree Veskov u emisiji "Paralela", koja je imala uvid u predmet koji se odnosi na pad nadstrešnice u Novom Sadu, blokaderi spremaju pakleni plan protiv predsednika Aleksandra Vučića!
Manastir Sveti Roman nalazi se u selu Đunis, nedaleko od Aleksinca, jedno je od najvažnijih svetilišta u Srbiji, a hodočasnici koji tamo odlaze veruju da se na tom mestu ispunjavaju želje.
Skandal veka dogodio se na svadbi u Čačku, kada je kum jasno u mikrofon izgovorio ime devojke, za koju tvrdi da je bila u aferi sa mladoženjom nakon veridbe.
Prizor sa plaže u grčkom letovalištu Pefkohori izazvao je buru na društvenim mrežama, a ljudi su po automatizmu zaključili da su za isti krivi turisti iz Srbije.
Tradicionalno okupljanje vlasnika i ljubitelja "fića" u Velikom parku u Kragujevcu bila je vožnja kroz istoriju i lepa sećanja poznanika i starih prijatelja koji su se našli ponovo na istom mestu.
Snimci intime, golotinja i fetiši na internetu su roba koja ima široko tržište. Ovaj biznis je razrađen i kod nas, a, verovali ili ne, po dogovoru s "kupcem" može da se zaradi i golicanjem!
Profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić upozorava da sa dolaskom lepog vremena na putevima je sve više motociklista, ali raste i broj teških saobraćajnih nesreća u kojima oni stradaju. Brzina, loša procena i neadekvatna zaštitna oprema često prave razliku između života i smrti. Poslednja u nizu nesreća desila se juče, kada je motociklista preminuo nakon sudara kod Čačka.
Kotorska policija uhapsila je B.Š. (19) kod kojeg je pronašla kokain i marihuanu, saopštili su iz Uprave policije Crne Gore i dodali da se sumnja da je droga bila namijenjena prodaji.
U mestu Klopče, kod Zenice, oko 22.10 sati na magistralnom putu M-17, dogodila se saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovali putnički automobil i pešak.
Pukovnik Vladimir Kononikov, komandant 154. posebne mehanizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine, pronađen je mrtav u Zaporoškoj oblasti, a okolnosti njegove smrti ispituju policija i vojna komanda.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko ne paniči zbog oštrih poruka koje stižu iz Kijeva i da Minsk, uprkos pretnjama i pritiscima, ostaje spreman da podrži mirno rešenje sukoba u Ukrajini.
Ruska vazduhoplovna industrija predstavila je novu, duboko modernizovanu verziju svog prepoznatljivog aviona. Novi ruski laki jurišnik Jak-130M uspešno je poleteo i izveo svoj debitantski let, označavajući novu eru za ovu letelicu.
Nakon pune dve decenije intenzivnog razvoja, indijski sistem za rano upozoravanje i kontrolu vazdušnog prostora Netra zvanično je dobio konačno odobrenje za punu operativnu i borbenu upotrebu.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Za Bikove, Lavove i Vodolije očekuje se izuzetno povoljan period tokom leta. Finansijska situacija im se poboljšava, a dugovi se postepeno smanjuju ili nestaju.
Zbog ekstremno visokih temperatura koje su pogodile Francusku, mnogi građani traže jednostavne načine da rashlade svoje domove. Trik koji je privukao pažnju je korišćenje aluminijumske folije za smanjenje toplote u prostorijama.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Makedonska pevačica Kaliopi Bukle oglasila se povodom smrti Vladimira Vlade Janevskog, jednog od najpoznatijih makedonskih pop pevača. On je umro u Skoplju u 65. godini posle kraće bolesti, a pevačica se oprostila emotivnim rečima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.