Poslanik Socijalističke partije Srbije Igor Braunović zapretio je nedavno rečima da je “od litijuma do litija tanka je linija”, radeći tako protiv vlasti kojoj pripada i njegova stranka. Ovim povodom gost "Info jutra" bio je narodni poslanik Marijan Rističević.
Rističević poručuje da je "Braunovićeva partija bila vlast koja je dovela Rio tinto u Srbiju".
- Gospodin je direktor "Srbijašuma" i narodni poslanik. Direktor, dakle imenuje ga vlada. Ovo što je on uradio, napad na vlast iz vlasti je pljuvanje preko glave. On je, na određen način, moralna mizerija. Nije tu pitanje samo morala, ima tu i elemenata za poziv na vršenje krivičnih dela. Ko je mogao pomosliti lani, da će Božić slaviti partizani. Bogate strane službe lako nađu jeftine ljude u Srbiji. Kad nekom funkcioneru, posebno iz SPS, kao da ste mu zadrmali kavez. Oni su doveli Rio tinto. Njegova partija je bila vlast. Menjali su zakon o rudarstvu, čini mi se 2006. godine i istražna prava pretvorili u eksploataciona. Ja sam bio za eksploataciju litijuma i kad je vlada donela odluku da se to stopira. Oni su izabrali kompaniju za eksploataciju - navodi Rističević.
Foto: Masha Bandjur
Nebojša Obrknežev
Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke se uključio u program putem video-linka i ovu situaciju nazvao "vrlo nekorektnom".
- On se poistovetio s onim ljudima koji imaju politički narativ protiv budućnosti naše zemlje u ekonomskom aspektu, a s druge strane daje neke političke poruke koje nisu na mesto. Vi možete da se ne slažete s nečim, ali da pozivate na proteste u ovom momentu je stvarno neprimereno - kaže Obrknežev.
Gost "Info jutra" Informer TV bio je profesor dr Aleksandar Cvjetić sa Rudarsko-geološkog fakulteta. On je komentarisao ideju eksploatacije litijuma u Srbiji i otkrio da li zaista postoje neki neprihvatljivi rizici u vezi s njom.
Marijan Rističević, narodni poslanik, govorio je na temu incidenata koje je opozicija pravila tokom izbornog dana prošle nedelje. On je o ovome govorio u emisiji "Info jutro" Informer TV.
Gost "Info jutra" Informer TV bio je profesor sa Fakulteta u Kosovskoj Mitrovici Boris Bratina. On je govorio na temu trenutne situacije na Kosovu i Metohiji, kao i o dijalogu Beograda i Prištine.
Gosti "Info jutra" Informer televizije bili su urednik političke rubrike "Politike" Bojan Bilbija i direktorka PEP akademije Danka Nešović. Oni su komentarisali predsedničku debatu u Americi u kojoj su učestvovali Donald Tramp i Džozef Bajden.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Građani širom Srbije uputili su se ka Beogradu, gde će sutra biti održan veliki skup u organizaciji Srpske napredne stranke. Sve detalje možete pratiti u našem blogu uživo iz minuta u minut.
Beograd sprema žestok odgovor za više desetina osoba i potpunu promenu odnosa prema Vladi Crne Gore ukoliko ta zemlja zabrani ulazak glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću.
Beograd sprema žestok odgovor za više desetina osoba i potpunu promenu odnosa prema Vladi Crne Gore ukoliko ta zemlja zabrani ulazak glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću.
Pred Posebnim odeljenjem za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušan je V. J. zbog pretnji predsedniku Aleksandru Vučiću i glavnom javnom tužiocu VJT.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je danas svečanom otvaranju nove deonice Moravskog koridora. Tom prilikom, se osvrnuo i na brutalne pretnje koje mu je uputio novinar BIRN-a, istakavši da mu je od sopstvene sudbine daleko važnije to kakvo nasleđe ostavlja građanima Srbije.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović je danas reagovao na društvenoj mreži Iks na navode Zdravka Ponoša, koji je kritikovao potencijalni kompromis i rešenje za deblokadu Regulatornog tela za elektronske medije.
Cenzus sigurno prelaze još četiri liste: SPS, ProEU lista, koalicija NPS - Novo lice Srbije i Mi snaga naroda, pokazalo je najnovije istraživanje agencije "Faktor plus".
Tim brazilskih i kostarikanskih naučnika otkrio je novu vrstu zastrašujućih stvorenja sa dna okeana - takozvanih "duh ajkula", što potvrđuje da okeansko dno i dalje krije brojna nepoznata bića.
Za razliku od ranijih godina, ove sezone vremenske prilike pogoduju povrtarima pa je sve dobro rodilo i prerodilo. Ali, po cenama na pijačnim tezgama u šabačkom kraju to se još ne primećuje.
Beogradska policija, po nalogu Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, uhapsila je M. J. (37), zbog sumnje da je izvršio više krivičnih dela teška krađa i prevara.
Maloletni M. M. (15) iz Niške Banje danas je saslušan pred Višim sudom u Nišu u postupku koji se vodi protiv njegovih roditelja M. M. i M. M. M., a koji se terete za zapuštanje i zlostavljanje maloletnog lica, kao i za teška dela protiv opšte sigurnosti u saizvršilaštvu.
Viši sud u Beogradu, po predlogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu izdao je međunarodnu poternicu protiv dvojice muškaraca osumnjičenih da su učestvovali u ubistvu Darka Veskovića Prike u Kumodražu.
Najmanje 55 smrtnih slučajeva evidentirala je juče služba hitne medicinske pomoći (SAMU) u Parizu, što je višestruko više od uobičajenog dnevnog proseka od manje od 10, javio je danas BFMTV.
Predsednici Rusije i Belorusije, Vladimir Putin i Aleksandar Lukašenko, sastali su se u rezidenciji ruskog lidera na Valdaju. Predsednici razgovaraju u četiri oka, prenose mediji koji prate rad Lukašenka.
Pokrajinski sud u Magdeburgu, glavnom gradu nemačke savezne države Saksonija-Anhalt, osudio je danas Taleba A., koji je u decembru 2024. godine automobilom uleteo na božićni vašar u tom gradu, na doživotnu kaznu zatvora zbog ubistva i drugih krivičnih dela.
Broj poginulih u zemljotresima u Venecueli porastao je na 589, dok je broj povređenih dostigao 2.980, izjavila je danas vršilac dužnosti predsednika Venecuele Delsi Rodrigez.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Godinama je među ljubiteljima pasa vladalo mišljenje da je border koli najinteligentnija rasa na svetu. Međutim, najnovija naučna istraživanja pokazala su da se na vrhu liste sada nalazi druga rasa, Malinoa.
Mnogi korisnici se pitaju da li je za bateriju telefona bolje punjenje tokom noći ili brzo dopunjavanje ujutru. Stručnjaci otkrivaju koje navike zaista utiču na vek trajanja baterije, a koje su samo mitovi.
Naš paparaco uhvatio je Jevrema Kosnića, muža manekenke Danijele Dimitrovske, sa društvom u kafani, a on se nije odvajao od zgodne brinete, te ju je ispratio čak i do WC-a!
Starleta Aleksandra Subotić izazvala je veliku pažnju javnosti iskrenom izjavom o nevenčanom suprugu Peci Raspopović, koji je od nje stariji 24 godine.
Pevačica Milica Pavlović danas je organizovala promociju novog albuma "Caka", a tom prilikom je otkrila da joj je ideja bila da kroz muziku vrati duh nostalgije.
Specijalnim nultim danom sinoć je svečano otvoreno ovogodišnje izdanje festivala Belgrade Music Week, a čast da započnu najveći muzički događaj leta, i to višečasovnim koncertnim spektaklom, pripala je neprikosnovenom tandemu - Jali Bratu i Bubi Corelliju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.